Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego Stali Kraśnik

Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego Stali Kraśnik

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Stal Kraśnik wznawia rywalizację w rozgrywkach III-ligowych. W meczach o punkty ambitna drużyna z Kraśnika z pewnością będzie chciała pokazać dobrą grę i napsuć krwi faworytom w wyścigu o awans do II ligi.

Za drużyną z Kraśnika okres intensywnej pracy, której efekty powinny być widoczne w trakcie rundy jesiennej rozgrywek III-ligowych. Czy rezultaty podjętych działaniach zadowalają sztab szkoleniowy Stali? – W trakcie przygotowań zanotowaliśmy cztery wygrane i trzy wysokie porażki. W ostatnim sparingu z Wisłą Puławy próbowałem innych schematów taktycznych, co było chyba błędem. Kiedy graliśmy ofensywną piłkę, to wszystko nam wychodziło. Jestem zadowolony z okresu przygotowawczego, ale jeszcze brakuje nam zawodników. Musimy poszukać napastnika, bocznego obrońcy i skrzydłowego. Rozmawiałem o tym z zarządem klubu i dopóki okienko transferowe będzie otwarte, postaramy się sprowadzić nowych graczy – mówi trener Bohdan Bławacki.

Kadrę Stali zasiliło kilku nowych piłkarzy, którzy w najbliższym sezonie powinni stanowić o sile zespołu. – Myślę, że pozyskaliśmy zawodników mocniejszych od tych, którzy do tej pory u nas byli. Większość graczy sprowadzonych do klubu w ostatnich tygodniach będzie występować w podstawowym składzie. Jednak wciąż brakuje nam bocznego obrońcy i napastnika. Gdy postawiliśmy na ostre granie w spotkaniach z takimi zespołami, jak Siarka Tarnobrzeg i Wisła Puławy, to uwidoczniły się problemy w ofensywie. Nasz zespół jest młody i ma duże perspektywy na przyszłość. Wydaje mi się, że zrealizujemy postawione przed nami cele dotyczące miejsca w środku tabeli. Jeśli byłoby troszeczkę gorzej, to będziemy potrzebowali wzmocnienia kadry dodatkowymi zawodnikami – wyjaśnia szkoleniowiec kraśnickiego zespołu.

W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 piłkarze Stali Kraśnik zmierzą się z rezerwami Korony Kielce. Zespół z Kielc mierzy się ostatnio ze sporymi kłopotami organizacyjnymi. Jak najbliższego rywala ocenia szkoleniowiec kraśniczan? – Inauguracyjne spotkania zawsze są trudne. W tej lidze poza dobrą techniką liczy się również twarde granie. W zespole Korony Kielce mogą nastąpić pewne zmiany związane z przeniesieniami pomiędzy pierwszym a drugim zespołem. Trzymamy rękę na pulsie i śledzimy informacje dotyczące zespołu z Kielc. Oczywiście w pierwszym meczu musimy zagrać agresywnie i do przodu, szukając szybkiego strzelenia bramki. Liczę, że popełnimy mniej błędów, bo limit pomyłek i straconych goli wyczerpał się w ostatnich meczach kontrolnych. Musimy się przełamać, bo nie ma innego wyjścia – puentuje nasz rozmówca.

WYNIKI SPARINGÓW STALI KRAŚNIK

Stal Kraśnik – Powiślak Końskowola 2:0 (2:0)
Łada 1945 Biłgoraj – Stal Kraśnik 1:6 (0:5)
Stal Kraśnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:0 (1:0)
Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 4:0 (3:0)
Stal Kraśnik – Siarka Tarnobrzeg 1:3 (0:3)
Stal Kraśnik – ŁKS Łagów 1:4 (1:3)
Wisła Puławy – Stal Kraśnik 3:0 (3:0)

STRZELCY BRAMEK DLA STALI KRAŚNIK

Ernest Skrzyński x7
Kacper Nastałek x2
Jakub Czelej x2
Adam Zawierucha x2
Dariusz Cygan x2
Adrian Popiołek x2
Jakub Gajewski

TRANSFERY STALI KRAŚNIK W LETNIM OKIENKU

Przyszli: Bartosz Dyszy (Lider Włocławek), Adam Zawierucha (Lider Włocławek), Julien Tadrowski (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Jarosław Kurkiewicz (LKS Gościeradów), Krystian Pietrzyk (MUKS Kraśnik)

Odeszli: Paweł Kaczmarek (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Łukasz Mazurek (Chełmianka Chełm), Kamil Król (Opolanin Opole Lubelskie), Anton Lutsyk (Opolanin Opole Lubelskie).

fot. Jacek Nowoświatłowski