Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Stali Kraśnik

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Stali Kraśnik

Za Stalą Kraśnik niezbyt udana runda jesienna. Na półmetku rozgrywek kraśniczanie zajmują 15. miejsce w tabeli grupy IV III ligi. We wrześniu funkcję trenera niebiesko-żółtych objął Marcin Wróbel, zastępując na tym stanowisku Bohdana Bławackiego. 45-letniego szkoleniowca i prowadzoną przez niego ekipę z Kraśnika czeka intensywna praca w zimowym okresie przygotowawczym i batalia o utrzymanie na III-ligowym poziomie w drugiej połowie sezonu. 

STAL KRAŚNIK W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 15
Punkty: 22
Zwycięstwa: 6
Remisy: 4
Porażki: 10
Bramki strzelone: 25
Bramki stracone: 32
Najwyższe zwycięstwo: 4:1 z Podlasiem Biała Podlaska
Najwyższe porażki: 0:3 z Lewartem Lubartów i z Cracovią II

Zwycięstwa u siebie: 1
Remisy u siebie: 3
Porażki u siebie: 6
Bramki strzelone u siebie: 13
Bramki stracone u siebie: 20
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 4:1 z Podlasiem Biała Podlaska
Najwyższe porażki u siebie: 0:3 z Lewartem Lubartów i z Cracovią II

Zwycięstwa na wyjeździe: 5
Remisy na wyjeździe: 1
Porażki na wyjeździe: 4
Bramki strzelone na wyjeździe: 12
Bramki stracone na wyjeździe: 12
Najwyższe zwycięstwa na wyjeździe: 3:1 z Orlętami Radzyń Podlaski i z Jutrzenką Giebułtów
Najwyższa porażka na wyjeździe: 1:3 z Avią Świdnik

NAJSKUTECZNIEJSI

Dariusz Cygan – 6 goli
Adrian Popiołek – 5 goli
Adrian Cybula – 3 gole
Adam Zawierucha – 3 gole
Bartosz Dyszy – 3 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Marcin Wróbel: – Nie chciałbym mówić o tym, że trzeba mnie rozliczać za czas, odkąd jestem w klubie. Odpowiadam za drużynę taką, jaką jest i nie ukrywam, że osiągnięty wynik nie spełnia oczekiwań. Należy sobie jasno powiedzieć, że przed nami dużo ciężkiej pracy w rundzie rewanżowej, żeby nasz dorobek punktowy, a co za tym idzie, jakość gry się poprawiły. Chodzi mi o pracę związaną z treningami, ale również decyzjami personalnymi dotyczącymi przydatności co poniektórych zawodników do tej ekipy i zakontraktowania nowych. Aktualnie nasza sytuacja nie jest zbyt dobra, lecz niektóre mecze pokazały, że potrafimy grać jak równy z równym z wyżej notowanymi zespołami. W większości spotkań traciliśmy bramki decydujące o wyniku w końcówce. Mamy nad czym pracować, jednak drużyna nie jest w całkowitej rozsypce. To dobra ekipa i trzeba odpowiednio poukładać te klocki. Jestem bardzo zbudowany postawą moich podopiecznych w końcówce rundy, choć miejsce, które aktualnie zajmujemy, nie przynosi nam chwały. Nie możemy się zachłysnąć kilkoma meczami, ponieważ przed nami bardzo trudna batalia o punkty. Nie tylko my mamy problemy, a tabela jest niezwykle ścieśniona. Wszyscy rywalizują o zachowanie ligowego bytu. Jeśli chodzi o walkę o awans, to Wisła Puławy mocno odskoczyła, jednak zespoły z miejsc 2-6 prezentują bardzo wyrównany poziom. Z pewnością przed nami spore wyzwanie, ale śmiem twierdzić, że sobie poradzimy. Ostatni trening mieliśmy 4 grudnia i po nim podsumowaliśmy rundę. Zajęcia grupowe wznowimy 7 stycznia, a na okres tej przerwy piłkarze otrzymali wytyczne związane z podtrzymaniem formy fizycznej. Nie chcielibyśmy zaczynać przygotowań z zerowego konta, lecz być gotowym na wysiłki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami ciężka praca. Mam nadzieję, że chłopaki są świadomi, iż cała drużyna nie spisała się najlepiej w pierwszej połowie sezonu. Na pewno wiemy, o co gramy. Twardo stąpamy po ziemi, ale podchodzimy z pewnością siebie i wiarą w to, że ostatecznie uda nam się uzyskać dobry wynik.  

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Odbyłem już rozmowy z prezesami dotyczące wzmocnienia drużyny. Nie ukrywam, że trochę brakowało nam jakości. Straciliśmy wiele bramek, których na tym poziomie rozgrywkowym nie wypada tracić. 

Ubytki: Na pewno z różnych powodów pożegnamy się z niektórymi piłkarzami. Niekoniecznie chodzi tu o ich dyspozycję. Czasami charakter zawodników nie pasuje do drużyny i dlatego też będziemy podejmować takie decyzje. Niestety niektórzy nie obronili się umiejętnościami. Mieliśmy trochę za mało jakości w rundzie jesiennej i będziemy chcieli podnieść poziom sportowy. W drużynie drzemie spory potencjał, jednak brakuje kilku ogniw, które dodałyby większego kolorytu piłkarskiego. Aczkolwiek liczę na to, że będzie dobrze. 

PLAN PRZYGOTOWAŃ

7.01 – pierwszy trening
16.01 – Świdniczanka Świdnik Mały
23.01 – Stal Stalowa Wola
30.01 – OKS Opatów
3.02 – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
7.02 – Broń Radom
10.02 – Pogoń Staszów
13.02 – Avia Świdnik
17.02 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
20.02 – Lublinianka.

*bilans po 19 kolejkach

fot. Jacek Nowoświatłowski

0 0 vote
Article Rating