Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego Stali Kraśnik

Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego Stali Kraśnik

Przed startem rundy wiosennej w Stali Kraśnik nastąpiło wiele zmian. Główną roszadą była ta na stanowisku trenera, gdzie Jarosława Pacholarza zastąpił Bohdan Bławacki. Wiosną ukraiński szkoleniowiec będzie musiał sobie radzić bez najskuteczniejszego jesienią zawodnika Stali Rafała Króla. 31-latek wzmocnił kadrę Motoru Lublin, ligowego rywala ekipy z Kraśnika.

Nowy szkoleniowiec miał dwa miesiące na przedstawienie zawodnikom swojej wizji gry. W trakcie zimowych przygotowań Stal rozegrała osiem meczów, w których rywalizowała z ekipami z III i IV ligi. – Jeśli przeanalizujemy wyniki sparingów, to zanotowaliśmy dwa zwycięstwa, cztery remisy i dwie porażki. W prawie każdym z meczów kontrolnych zakończonych remisami strzelaliśmy bramki, które z różnych powodów nie były uznawane. Dałem moim podopiecznym kierunek, jaki chciałbym obrać i zespół jest przygotowany. Chciałbym żeby ławka naszego zespołu była trochę dłuższa, co ułatwiłoby selekcję. Ostatnie spotkania okresu przygotowawczego pokazały, że jeśli ktoś będzie pauzował na przykład w wyniku kontuzji, to mogą być problemy – mówi Bohdan Bławacki.

Jak trener Stali ocenia zmiany kadrowe, jakie nastąpiły w drużynie w trakcie przerwy zimowej? – Z tego zespołu odeszło wielu zawodników. Nie ma już z nami najlepszego strzelca Rafała Króla, dodatkowo odeszli bramkarz, środkowy obrońca, lewy obrońca i środkowy pomocnik. Idealnym wariantem byłoby to, żeby dołączyło tylu zawodników ilu nas opuściło, ale w tym okienku przyszło troszkę mniej – opowiada 56-latek.

Rundę wiosenną zawodnicy Stali rozpoczną od spotkania z inną ekipą z Lubelszczyzny, Orlętami Radzyń Podlaski. W ekipie z Radzynia Podlaskiego, podobnie jak w Stali nastąpiły zmiany w sztabie szkoleniowym. Na stanowisku pierwszego trenera Orląt Rafała Borysiuka zastąpił Artur Bożyk. – Znam trenera Bożyka z pracy, którą wykonywał w Chełmiance Chełm. Wiele razy rywalizowaliśmy, gdy on pracował w Chełmie i w sparingach i w meczach oficjalnych. Myślę, że przeciwnicy będą dobrze przygotowani pod względem funkcjonalnym, bo to ich mocna strona. Zobaczymy jak to się potoczy. Dla ekipy z Radzynia Podlaskiego to będzie spotkanie o sześć punktów. Ten pojedynek wygra zespół, który popełni mniej błędów. Naszą przewagą jest z pewnością to, że zagramy u siebie. Orlęta zawsze były mocnym zespołem, teraz do tej drużyny dołączył dobry trener. Wzmocnili się, sprowadzając nowego bramkarza i litewskiego napastnika. Pierwszy mecz będzie na pewno ciężki tak dla nas, jak i dla nich – wyjaśnia szkoleniowiec Stali.

O co ekipa z Kraśnika będzie walczyła w rundzie wiosennej? – Zarząd postawił przede mną skromny cel utrzymania się w lidze i sądzę, że zespół jest do tego przygotowany. Jeśli chodzi o awans do II ligi, to wszyscy wiemy, że Motor Lublin i Hutnik Kraków są głównymi faworytami. Do walki może się też włączyć Wólczanka Wólka Pełkińska. My chcemy postawić na miejscowych zawodników, budować zespół na młodych piłkarzach, zaufać im i dawać szanse gry. Możliwe, że to przysłuży się klubowi w perspektywie kolejnych sezonów i wtedy będziemy mogli myśleć, o wyższych celach. Teraz chcemy po prostu wygrywać mecze – kończy nasz rozmówca

WYNIKI SPARINGÓW STALI KRAŚNIK

Hetman Zamość – Stal Kraśnik 1:1 (1:1)
Star Starachowice – Stal Kraśnik 1:1 (0:1)
Wisła Puławy – Stal Kraśnik 0:0
Siarka Tarnobrzeg – Stal Kraśnik 2:2 (1:0)
Wisła Sandomierz – Stal Kraśnik 5:1 (3:1)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Stal Kraśnik 2:3 (1:1)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Kraśnik 1:0 (0:0)
Stal Kraśnik – Łada 1945 Biłgoraj 2:1 (2:0)

STRZELCY BRAMEK DLA STALI KRAŚNIK

Paweł Kaczmarek x3
Kamil Król x3
Arkadiusz Maj x2
Kacper Nastałek
Vladyslav Kudryavtsev

TRANSFERY STALI KRAŚNIK W ZIMOWYM OKIENKU

Przyszli: Bohdan Bławacki (trener), Przemysław Dwórzyński (Błonianka Błonie), Povilas Malinauskas (FK Vilnius), Maciej Wrzosek (Podlasie Biała Podlaska), Jarosław Kurkiewicz (Jagiellonia Białystok)

Odeszli: Jarosław Pacholarz (trener), Julien Tadrowski (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Rafał Król (Motor Lublin), Sebastian Ciołek (Sokół Sieniawa), Marcin Świech, Jakub Kmita (Widzew II Łódź), Michał Wawryszczuk (Sokół Sieniawa).

fot. Jacek Nowoświatłowski (archiwum)