Stal straciła punkty w ostatniej akcji meczu z Wólczanką

Piłkarze Stali Kraśnik będą musieli jeszcze poczekać na ligowe zwycięstwo na własnym stadionie. W zaległym meczu 20. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi kraśniczanie zremisowali na swoim obiekcie z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:1. Podopieczni Marcina Wróbla, którzy wrócili do gry po wymuszonej przerwie związanej z kwarantanną, nieźle rozpoczęli wtorkową konfrontację. W pierwszym kwadransie okazje do otworzenia wyniku mieli Kamil Bartoś i Julien Tadrowski, jednak ich próby były niecelne. Gospodarze dążyli do zdobycia bramki i dopięli swego w 42. minucie, gdy golkipera Wólczanki pokonał Dariusz Cygan. Na przerwę reprezentanci Lubelszczyzny schodzili, prowadząc 1:0. W drugiej połowie przyjezdni przejęli inicjatywę. Bliski szczęścia był Mariusz Podstolak, ale strzał zawodnika gości trafił w poprzeczkę. W 73. minucie piłkę w bramce Stali umieścił Krzysztof Pietluch, lecz w momencie uderzenia napastnik podkarpackiego zespołu znajdował się na spalonym, przez co ten gol nie został uznany. Miejscowi skutecznie odpierali ataki przeciwników i gdy wydawało się, że przełamią niekorzystną serię w meczach u siebie, Wólczanka wyrównała. W doliczonym czasie gry Jakuba Borusińskiego pokonał Krystian Wrona, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Ekipa z Kraśnika będzie miała w tym roku jeszcze trzy okazje do zdobycia kompletu punktów. W najbliższą sobotę zespół prowadzony przez Marcina Wróbla rozegra wyjazdowy mecz 21. kolejki z Jutrzenką Giebułtów. Z kolei w następnym tygodniu niebiesko-żółtych czekają zaległe starcia z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (25 listopada) i Podlasiem Biała Podlaska (29 listopada).

W następnej kolejce Stal Kraśnik zagra na wyjeździe z Jutrzenką Giebułtów (21 listopada, 11:00). Natomiast Wólczanka Wólka Pełkińska również na wyjeździe zmierzy się z ŁKS-em Łagów (22 listopada, 13:00).

Stal Kraśnik – Wólczanka Wólka Pełkińska 1:1 (1:0)
Bramki: Dariusz Cygan 42′ – Krystian Wrona 90+6′

Stal: Borusiński – Gajewski, Dyszy, Tadrowski, Michalak – Czelej, Bartoś (90′ Pietrzyk), Cygan, Zawierucha – Cybula (88′ Skrzyński), Wolski.

Wólczanka: Kubik – Peda (12′ Wach), Pawłowski, Wrona, Gul (70′ Baran) – Durda, Masny (82′ Michalski), Podstolak, Szczypek, Bała – Pietluch.

Żółte kartki: Kamil Bartoś, Jakub Borusiński, Jakub Gajewski
Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).