Czerwono-czarni zdemolowani w Stalowej Woli

Zawodnicy TBV Startu II Lublin nie będą miło wspominali wyjazdu do Stalowej Woli, a w szczególności pierwszej odsłony, gdzie pozwolili rzucić przeciwnikom aż 41 punktów. Czerwono-czarni ulegli rywalom 72:99, odnosząc drugą porażkę z rzędu.

Pierwsze minuty spotkania wyglądały całkiem nieźle w wykonaniu ekipy z Koziego Grodu. Celna trójka Bartłomieja Pelczara pozwoliła objąć prowadzenie lublinianom 5:2. Z każdą następną minutą meczu zawodnicy ZKS Stal Stalowa Wola nakręcali swoją zespołową grę w ataku. Dzięki parze Cezary Gumiński/Leszek Kaczmarski miejscowi prowadzili po pięciu minutach 23:10. W kolejnym fragmencie gospodarze systematycznie powiększali swoją przewagę, która po 10 minutach była ponad dwudziestopunktowa.

W drugiej kwarcie do skutecznej gry w ofensywie lubelskiej drużyny włączył się Jan Piliszczuk (akcja dwa plus, trójka), wspomagany przez Pawła Nieradko (skuteczna akcja z półdystansu + trójka). Po połowie tej ćwiartki czerwono-czarni zmniejszyli dystans do 15 oczek. Nie rozproszyło to zawodników ze Stalowej Woli, którzy powrócili do znakomitej gry z poprzedniej części. Wynik pierwszej połowy ustalił celną dwójką Kacper Bejnar. Po połowie było 61:38 dla ZKS-u.

Po przerwie obraz gry praktycznie się nie zmienił. Gospodarze rozpoczęli od serii 8:0 – po celnej akcji Marcina Bandygi, Stalówka prowadziła ponad trzydziestoma punktami po upływie czterech minut. Lublinianie w następnych minutach tej odsłony pokazali odrobinę lepszy atak. Dzięki skutecznym akcjom zza linii 6,75 m Karola Szewczyka (jedna trójka) i Pawła Nieradko (dwukrotnie za trzy), lubelski zespół wygrał minimalnie tę odsłonę 17:16. Jednak po 30 minutach zawodnicy ze Stalowej Woli prowadzili 77:55.

Ostatnia odsłona była całkiem wyrównana. Obie drużyny wymieniały się akcjami kosz za kosz. Lubelski zespół nie był w stanie odmienić losów całego spotkania, co w ostatecznym efekcie dała przegraną w postaci 72:99. Kluczowym momentem całego spotkania była pierwsza kwarta, w której gospodarze rzucili 41 oczek.

Następne spotkanie zespół TBV Start II Lublin rozegra na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie zespół KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (4 lutego, 19.00).

ZKS Stal Stalowa Wola – TBV Start II Lublin 99:72 (41:20, 20:18, 16:17, 22:17)

Stal: Kaczmarski 27, Gumiński 24, Bandyga 17, Łabuda 9, Bejnar 8, Pietras 6, Buczek 5, Kindlik 2, Baj 1, Bzdoń, Siembida.

Start II: Pelczar 31, Piliszczuk 19, Nieradko 16, Szewczyk 3, Matysek 2, Nabożny 1, Dobrowolski, Mitrut.