Rezerwy Startu pokonały białostockie Żubry

W sobotnie popołudnie młodzi zawodnicy z Lublina wzmocnieni paroma zawodnikami z ekstraklasowego TBV Start Lublin podejmowali lidera II ligi mężczyzn grupy B Żubry Leo-Sped Białystok. Znakomita postawa Wojciecha Czerlonki i Mateusza Dziemby dała lublinianom piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Początek spotkania był mocno wyrównany. Żadna z drużyn w ciągu pierwszych pięciu minut nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa punkty przewagi. Po skutecznej akcji zza linii 6,75m Bartłomieja Wróblewskiego, Żubry prowadziły różnicą czterech oczek. Od tego momentu sprawy w swoje ręce wzięli zawodnicy Startu. Dzięki znakomitym akcjom spod kosza Romana Szymańskiego, Mateusza Dziemby, Wojciecha Czerlonko i Michaela Gospodarka, lubelski zespół objął prowadzenie 19:15. W końcówce lublinianie minimalnie powiększyli dystans i po dziesięciu minutach było 24:18 dla TBV Start II Lublin.

Druga kwarta była najbardziej wyrównaną odsłoną, zakończona remisem 23:23. Po połowie tej odsłony lubelski zespół utrzymywał dystans pięciopunktowy. W następnym fragmencie gry oba zespoły toczyły ze sobą walkę kosz za kosz. Do przerwy 47:41 dla koszykarzy z Koziego Grodu.

Zaraz po niej gospodarze w ciągu trzystu sekund pozwolili zdobyć przyjezdnym zaledwie cztery punkty. Dzięki skutecznej grze zespołowej (sześć punktów Dziemby w tej części), podopieczni Michała Sikory prowadzili różnicą szesnastu punktów. W dalszych minutach trzeciej odsłony lubelska ekipa stopniowo powiększała swoją przewagę do stanu 72:52 na zakończenie przedostatniej odsłony.

W ostatniej kwarcie miejscowi dopełnili formalności. Piękną akcją alley oop popisał się wspomniany wcześniej Dziemba, pakując piłkę z góry do kosza. Młode rezerwy Startu nie dały sobie wydrzeć wygranej i tym samym odniosły piąte zwycięstwo w obecnej kampanii, pokonując Żubry Leo-Sped Białystok 92:67.

TBV Start II Lublin – Żubry Leo-Sped Białystok 92:67 (24:18, 23:23, 25:11, 20:15)

Start II: Czerlonko 22, Dziemba 19, Gospodarek 15, Pelczar 12, Szymański 10, Piliszczuk 9, Szewczyk 3, Łoś 2.

Żubry: Misiewicz 15, Lewandowski 14, Wróblewski 10, Andruk 6, Parszewski 4, Szczerbatiuk 4, Warszawski 3, Zabielski 3, Wielechowski 2, Bombrych, Kamiński.