TBV Start II Lublin powstrzymał Sokoła

Koszykarze TBV II Start Lublin wzmocnieni paroma zawodnikami z ekstraklasy w niedzielny wieczór mierzyli się na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Znakomita postawa w trzeciej odsłonie lubelskiej drużyny przesądziła o końcowym rezultacie, który brzmiał: 85:62 dla TBV.

Pierwszej minuty premierowej kwarty były bardzo wyrównane. Oba zespoły w ciągu czterech minut zdobyły po pięć punktów, grając dobrze w defensywie. Następny fragment należał do zawodników Startu, którzy wykorzystali niemoc przeciwników w ofensywie. W wyniku tego zanotowali serię 14:0 – dzięki skutecznym akcjom Marcina Dutkiewicza, Kacpra Borowskiego i Romana Szymańskiego, ekipa z Koziego Grodu uzyskała czternastopunktowe prowadzenie. Wynik miejscowych w końcówce podreperowała trójka Jakuba Sienkiewicza, ale po dziesięciu minutach to goście prowadzili 19:8.

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów z obydwu stron. W ekipie gospodarzy akcjami zza linii 6,75 m popisali się Andrii Shapovalov i wspomniany wcześniej Sienkiewicz. W odpowiedzi dwiema trójkami poczęstował Paweł Kowalski. Po pięciu minutach gry lublinianie utrzymywali dwucyfrowy dystans. Zawodnicy z Ostrowa Mazowieckiego w dalszej części meczu złapali rytm w ataku: dwie trójkowe akcje Sienkiewicza i cztery punkty Łukasza Paula sprawiły, że po pierwszej połowie lubelski team wygrywał 38:33.

Po piętnastominutowej przerwie czerwono-czarni odjechali przeciwnikom, robiąc run 14:2, dzięki trzem trójkom Dutkiewicza oraz jednej Mateusza Dziemby. Niemoc w ataku Sokołów przełamał Przemysław Słoniewski, zdobywając punkty spod kosza. Jednak z każdą następną minutą lubelscy zawodnicy pokazywali się z bardzo dobrej strony w grze ofensywnej, powiększając przewagę nad rywalami do stanu 73:43 na zakończenie trzeciej ćwiartki.

W ostatniej kwarcie miejscowi mogli jedynie pomniejszyć rozmiary klęski. Skuteczne akcje duetu Piotr Barszcz/Tomasz Gałan zmniejszyły różnicę do stanu 78:56 po połowie tej części. Rezerwy Startu kontrolowały do końca przebieg całego meczu, co w ostatecznym rezultacie dało zwycięstwo nad zawodnikami Sokoła 85:62.

W następnej kolejce koszykarze TBV Start II Lublin podejmą Dziki Warszawa (24 lutego, 19:00).

Sokół Ostrów Mazowiecka — TBV Start II Lublin 62:85 (8:19, 25:19, 10:35, 19:12)

Sokół: Sienkiewicz 16, Barszcz 14, Paul 12, Gałan 10, Słoniewski 4, Jurkiewicz 3, Shapovalov 3, Fronc, Mendak, Solanikow, Kazimierczuk.

Start II: Dutkiewicz 20, Dziemba 14, Czerlonko 12, Borowski 11, Szymański 9, Kowalski 9, Gospodarek 7, Pelczar 3, Uniłowski, Matysek, Szewczyk.