Start zwyciężył w Stargardzie

Już 17 raz w tym sezonie koszykarze Startu Lublin schodzą z parkietu jako zwycięzcy. W niedzielne popołudnie wygrali w Stargardzie z miejscową PGE Spójnią 83:71.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od skutecznych akcji obu ekip. Przyjezdni z Lublina przez pierwsze 5 minut nie potrafili odskoczyć od swojego rywala. Udało im się to po 7 minutach gry. Po celnych trójkach wracającego po kontuzji Tweetego Cartera i kapitana Mateusza Dziemby prowadzili 19:13. Przez kolejne trzy minuty pierwszej odsłony powiększyli jeszcze przewagę o 2 oczka. Po 10 minutach prowadzili 27:19.

Pierwsze 120 sekund drugiej kwarty należało do koszykarzy trenera Jacka Winnickiego. Dwie skuteczne akcje przeprowadził rezerwowy Tomasz Śnieg. PGE Spójnia odrobiła niemal całe straty i przegrywała tylko 26:28. Sygnał do poprawy dla Startu Lublin dał celnym rzutem za trzy Carter. Kolejne akcje kończyli podkoszowi Kacper Borowski Jimmie Taylor. Czerwono-czarni znowu odskoczyli od swojego rywala na 2-3 posiadania. Przewaga 7-8 punktów utrzymywała się niemal do końca pierwszej połowy. Start prowadził po 20 minutach 45:39.

Po przerwie miejscowi znowu w pierwszych minutach rzucili się do odrabiania strat. Ponownie udało im się zniwelować różnicę do dwóch oczek. Duża w tym zasługa Kacpra Młynarskiego, autora dwóch celnych trójek. Koszykarze ze Stargardu nie byli jednak w stanie wyjść na prowadzenie w tym meczu. Na każdą ich skuteczną akcję podopieczni Davida Dedka mieli znakomitą odpowiedź. Pod koniec trzeciej kwarty Start ponownie zdobył 9 punktów przewagi. Utrzymywał ją przez całą czwartą kwartę. Wygrał ostatecznie 83:71.

To już 17 wygrana w 22 meczu obecnego sezonu. Na tą chwilę Start jest na trzecim miejscu w tabeli. Kolejnym rywalem lubelskiej drużyny będzie Trefl Sopot. Spotkanie zaplanowano na 14 marca o godzinie 16.00.

PGE Spójnia Stargard – Start Lublin 71:83 (19:27, 20:18, 12:15, 20:23)

Spójnia: Śnieg 17, Kostrzewski 16, Młynarski 14, Cowels 8, De Leon 7, Froling 5, Brenk 2, Gintvainis 2, Olisemeka.

Start: Lemar 22, Carter 13, Laksa 12, Taylor 12, Borowski 9, Szymański 6, Dziemba 5, Jeszke 4, Grochowski, Pelczar.