TBV Start wygrał ostatni przedsezonowy turniej

TBV Start wygrał ostatni przedsezonowy turniej

W piątek i w sobotę TBV Start Lublin rozegrał dwa ostatnie mecze kontrolne przed zbliżającą się wielkimi krokami inauguracją sezonu 2019/2020. Wszystko w ramach kolejnej edycji turnieju Browar Kociewski Cup. 

Zarówno w piątek w meczu z Kingiem Wilki Morskie Szczecin, jak i w sobotę z gospodarzami turnieju Polpharmą Starogard czerwono-czarni okazali się wyraźnie lepsi. W półfinale zmierzyli się ze wzmocnioną o ciekawe nazwiska drużyną trenera Mindaugasa Budzinauskasa. TBV Start niemal od początku narzucił swoje warunki na parkiecie. Do przerwy prowadził dziewięcioma punktami. King ruszył do odrabiania strat w trzeciej odsłonie i odrobił połowę z nich. W ostatniej kwarcie Start okazał się lepszy aż o 10 oczek. Dało to 15-punktową wygraną. Trener David Dedek dał pograć wszystkim zawodnikom, jakich zabrał na turniej. Występ niemal wszystkich nowych koszykarzy należy ocenić na plus. Najmniej minut otrzymało trio dobrze znane lubelskiej publiczności: Michael Gospodarek, Roman Szymański Bartłomiej Pelczar. W sumie tych trzech graczy zagrało 26 minut i uzbierali razem cztery oczka. Najlepiej w lubelskiej drużynie punktował Kacper Borowski – 17 oczek, a w całym meczu najwięcej punktów rzucił Dustin Ware – 19.

King Wilki Morskie Szczecin – TBV Start Lublin 73:88 (20:24, 19:24, 20:16, 14:24)

King: Ware 19, Melvin 13, Davis 10, Mustapić 9, Kucharek 7, Łapeta 5, Bartosz 5, Wilczek 3, Majcherek 2.

Start: Borowski 17, Carter 14, Taylor 12, Laksa 12, Jarecki 10, Dziemba 7, Lemar 6, Jeszke 6, Szymański 2, Pelczar 2, Gospodarek.


W meczu z gospodarzami turnieju Polpharmą Starogard przyjezdni z Lublina zagrali chyba jeszcze lepiej niż dzień wcześniej. W rolę liderów wcieliło się dwóch graczy, którzy mają straszyć rywali na pozycjach dwa i trzy. Brynton Lemar dzięki temu spotkaniu został MVP turnieju. Zdobył 21 punktów. Martins Laksa, czyli nowy snajper na skrzydle w drużynie trenera Dedka miał ich tylko dwa mniej. Nowy mecz, nowe okoliczności, nowi liderzy. Start wygrał 93:77. Za nami mecze sparingowe. Już pod koniec września start nowej kampanii w Energa Basket Lidze. Prawdziwe odpowiedzi na formę sportową czerwono-czarnych przyniosą pierwsze kolejki nowego sezonu.

Dla Startu w tym meczu punktowali: Lemar 21, Laksa 19, Carter 14, Dziemba 10, Taylor 8, Jarecki 6, Borowski 6, Jeszke 5, Pelczar 2, Szymański 2, Gospodarek 0.

Pierwszy mecz już za tydzień. 29 września do Lublina przyjedzie Stelmet Enea BC Zielona Góra. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17.00.

fot. TBV Start Lublin