Wisła pozbawiła beniaminka złudzeń po przerwie

Dziewiąte ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021 odnieśli piłkarze Wisły Puławy. W 10. serii gier podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali na wyjeździe KS Wiązownica 4:1. Bezbramkowy remis w tej potyczce utrzymywał się do 27. minuty, gdy wynik otworzył Adrian Paluchowski. Jeszcze przed przerwą podkarpacka ekipa wyrównała po skutecznym uderzeniu z bocznego sektora Konrada Kumora. W drugiej połowie wyżej notowany zespół z Puław wypunktował gospodarzy. Drugi gol Adriana Paluchowskiego oraz trafienia Tomasza Zająca i Błażeja Cyferta dały przyjezdnym zwycięstwo 4:1. Po 10 kolejkach Duma Powiśla prowadzi w III-ligowej tabeli z przewagą ośmiu punktów nad drugim Sokołem Sieniawa, który jak dotąd rozegrał jeden mecz mniej. – Dla nas to było bardzo ważne spotkanie. Przegraliśmy ostatnią wyjazdową konfrontację w Tarnobrzegu i chcieliśmy wrócić do tego, co cieszyło nas na początku sezonu. Oczywiście cieszę się z tego wyniku, bo spodziewałem się trudnego starcia. Strzeliliśmy bramkę jako pierwsi, ale przeciwnicy wyrównali. Wiadomo, że do momentu, w którym nie zdobędzie się kolejnych goli i nie wyjdzie na dwubramkowe prowadzenie, to te mecze są bardzo ciężkie. Najważniejsze, że wygraliśmy i gratuluję swoim zawodnikom. Chciałbym też pochwalić gospodarzy, przede wszystkim za boisko, które nas zaskoczyło, bo było naprawdę bardzo dobrze przygotowane. Fajnie, że na takiej płycie można próbować gry w piłkę. To był dla nas udany wyjazd, po którym zespołowi należą się gratulacje – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Wisły Mariusz Pawlak.

W następnej kolejce KS Wiązownica zagra na wyjeździe z Sokołem Sieniawa (20 września, 15:00). Wcześniej ekipa z Podkarpacia rozegra zaległy mecz 8. kolejki ze Stalą Kraśnik (16 września, 16:00). Natomiast Wisła Puławy podejmie Stal Kraśnik (19 września, 16:00).

KS Wiązownica – Wisła Puławy 1:4 (1:1)
Bramki: Konrad Kumor 40′ – Adrian Paluchowski 27′, 50′, Tomasz Zając 61′, Błażej Cyfert 75′

KS: Słysz (83′ Cynar) – Kumor, Staszczak, Mac, Gliniak – Lorenc (67′ Janik), Rop, A. Kasia, A. Gil (59′ Szafar) – Dziedzic (83′ Bentkowski), Wydra.

Wisła: Kołotyło (74′ Owczarzak) – Cheba, Cyfert, Kuban, Pigiel – Bartosiak (71′ W. Puton), Skałecki (83′ Piotrowski), Drozdowicz (62′ Kacprzycki), K. Puton, Zając – Paluchowski.

Żółte kartki: Konrad Kumor – Przemysław Skałecki
Sędziował: Marcin Kluk (Zamość).