Wisła Puławy w I rundzie Pucharu Polski!

W rundzie wstępnej Pucharu Polski piłkarze Dumy Powiśla zmierzyli się na wyjeździe z doskonale sobie znanym z występów w Nice I lidze czy rozgrywkach II ligi, Zniczem Pruszków. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego do 95. minuty spotkania remisowali z gospodarzami 1:1 i wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebna będzie dogrywka. Jednak w ostatniej akcji wtorkowego starcia Adrian Popiołek wykorzystał to, że znalazł się sam na sam z Dominikiem Kalinowskim i strzelając na 2:1, wprowadził biało-niebieskich do kolejnej fazy Pucharu Polski. Wisła Puławy rywala w I rundzie “Pucharu Tysiąca Drużyn” pozna w drodze losowania, które odbędzie się 10 sierpnia.

Znicz Pruszków – Wisła Puławy 1:2 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Faliszewski 6′ – Szymon Stanisławski 33′ (rzut karny), Adrian Popiołek 90+5′

Znicz: Kalinowski – Mianowicz, Budek, Domżalski, Tarnowski (46′ Długołęcki) – Pyrka, Jóźwiak, Faliszewski, Smoliński, Kubicki (46′ Zagórski) – Zjawiński (60′ Podliński).

Wisła: Socha – Litwiniuk, Poznański, Pielach, Barański – Kusal (85′ Chudyba), Popiołek, Szymankiewicz, Kacprzycki (66′ Szczotka) – Brzeski (70′ Kobiałka), Stanisławski.

Żółte kartki: Dominik Kalinowski, Karol Podliński, Mateusz Domżalski
Sędziował: Dawid Wiśniewski (Olsztyn).