Wólczanka przyjechała do Puław po trzy punkty, a wróciła z trzema bramkami

W 28. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Wisła Puławy podejmowała Wólczankę Wólka Pełkińska. To spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych Jacka Magnuszewskiego. W 6. minucie Michał Kobiałka wykorzystał podanie Karola Barańskiego i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kwadrans później po trafieniu Michała Zubera puławianie mieli już dwie bramki przewagi. Po przerwie rezultat spotkania na 3:0 ustalił Dawid Chudyba. Dla Wisły to zwycięstwo jest czternastą ligową wygraną w kampanii 2018/2019. Zawodnicy z Puław zgromadzili jak dotąd 48 punktów, co daje im czwarte miejsce w tabeli. Wólczanka Wólka Pełkińska zajmuje jedenastą lokatę z dorobkiem 33 “oczek” i przewagą siedmiu punktów nad strefą spadkową.

W następnej kolejce Wisła Puławy zagra na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice (8 maja, 18:00).

Wisła Puławy – Wólczanka Wólka Pełkińska 3:0 (2:0)
Bramki: Michał Kobiałka 6′, Michał Zuber 20′, Dawid Chudyba 69′

Wisła: Kurek – Litwiniuk, Pielach, Poznański, Barański – Kacprzycki (59′ Chudyba), Skałecki (74′ Supryn), Zuber (82′ Szymanek), Kobiałka – Żelisko, Stanisławski (79′ Szczotka).

Wólczanka: Smoleń – Przewoźnik (34′ Bury), Kajpust, Podstolak, Łazarz – Wrona, Khorolskyi (71′ Czyrny), Kocur (57′ Majka), Gwóźdź (64′ Domański) – Pietluch (46′ Tabor), Bała.

Żółte kartki: Mateusz Pielach, Mateusz Supryn
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).