Echa niedzielnego meczu Speed Car Motor Lublin

Echa niedzielnego meczu Speed Car Motor Lublin

12. kolejka rundy zasadniczej w Nice 1. Lidze Żużlowej już za nami. W niej Speed Car Motor Lublin przegrał 42:48 ze Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk. Trener lubelskiej ekipy Dariusz Śledź niedzielne starcie skomentował tymi słowami: – Może to dobrze, że ta porażka, która musiała w końcu przyjść, przydarzyła się w tym momencie. Przed nami dwa spotkania na wyjeździe, do których musimy się dobrze przygotować, a przede wszystkim musimy mocno skupić się na play-offach, ponieważ Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokazał, że łatwo nie będzie.

MOTOR NIE MOŻE MIEĆ W SWOICH SZEREGACH KOLEJNEGO KONTUZJOWANEGO ZAWODNIKA

W drużynie Speed Car Motor Lublin kontuzjowani są dwaj żużlowcy: Daniel Jeleniewski i rezerwowy junior Emil Peroń. Obaj połamali kości. Ten pierwszy piszczelową, a drugi udową. Podczas niedzielnych zawodów w trakcie siódmego biegu groźnie wyglądającego upadku doznał Paweł Miesiąc, który do parku maszyn wrócił o własnych siłach i na szczęście czuje się już dobrze.

KIBICE NIE ZAWIEDLI PO RAZ KOLEJNY

Ponownie w tym sezonie wszystkie bilety na żużel zostały wyprzedane, co świadczy o tym, że w Kozim Grodzie nadal czuć głód czarnego sportu. Kibice swoich ulubieńców pożegnali słowami „Motorze chcemy awansu do PGE Ekstraligi”. Speed Car Motor Lublin pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej.

OŚWIADCZYNY NA STADIONIE

Mimo porażki lublinian nie każdy kibic tego dnia był smutny. Tuż po dziesiątym biegu miały miejsce zaręczyny, w których pomógł cały stadion. Jak co mecz, wybrzmiały słowa, „Druga strona odpowiada”. Nie usłyszeliśmy jednak pytania, o to, kto wygra mecz, a imię ukochanej prowadzącego doping. Po chwili padło pytanie, zadane przez setki kibiców „Wyjdziesz za mnie?”. Odpowiedź nie mogła być inna niż „tak”. O takich zaręczynach może marzyć każda fanka czarnego sportu.

ODDAJEMY KREW BEZ HAMULCÓW

W dniach 8-9 września obok Areny Lublin odbędzie się Lubelski Festyn Żużlowy, podczas którego lubelscy fanatycy czarnego sportu będą oddawać krew. Wszystko w ramach akcji „Oddajemy krew bez hamulców”.

NASTĘPNE ROZGRYWKI ŻUŻLOWE W LUBLINIE

22.08 – XII runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów
23.08 – IV runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów
08.09 lub 09.08 – pierwsza faza play-off Nice 1. Ligi Żużlowej.

fot. Przemek Gąbka (archiwum)