Jonsson i Michelsen liderami swoich drużyn w Elitserien

Wtorkowy dzień był pełen żużlowego ścigania. Na torach Elitserien wystąpili zawodnicy Speed Car Motor Lublin. Ponadto junior Wiktor Trofimow wziął udział w teście toru przed nadchodzącym turniejem Grand Prix. Jak im poszło?

Andreas Jonsson i Robert Lambert bronili barw Rospriggarny Hallstavik. Ich przeciwnikiem był Vastervik Speedway, który w swojej kadrze ma m.in. takie gwiazdy jak: Nicki Pedersen czy Krzysztof Buczkowski. Zawodnikiem meczu okazał się Jonsson, który zebrał 15 oczek w sześciu startach. Szwed pod nieobecność Jasona Doyla (doznał kontuzji) okazał się liderem zespołu. Ostatecznie Rospriggarna przegrała na domowym torze 37:53.

Bech 8+1 (3, 2, 1*, 2).

Kolejnym zawodnikiem lubelskich Koziołków, który zabłysnął na zagranicznych torach był Mikkel Michelsen. Duńczyk wraz ze swoją Piraterną Motala uległ Dackarnie Malilla. Mimo przegranej 51:39, młody zawodnik, ze swojego występu może być bardzo zadowolony. W sześciu wyścigach zdobył 16 punktów. Michelsen po raz kolejny udowodnił, że jest w świetnej formie. Warto dodać, że w drużynie przeciwnej wystąpił m.in. Vaclav Milik czy Patryk Dudek.