Kiedy zawarczą silniki przy Alejach Zygmuntowskich?

Kiedy zawarczą silniki przy Alejach Zygmuntowskich?

Zaplanowany na ubiegłą niedzielę pierwszy trening żużlowców Speed Car Motor Lublin nie doszedł do skutku z powodu złego stanu toru. Od początku tygodnia trwają intensywne prace nad poprawieniem stanu nawierzchni.

– Staramy się przesuszyć ten tor, bo opady, które spadły w tamtym tygodniu były dosyć mocne. Przeszkodziło to nam w przygotowaniu toru na niedzielny trening. Aktualnie temperatura nie jest zbyt wysoka, ale pojawiło się słońce i wieje lekki wiatr, co pomaga wyschnąć nawierzchni. W przyszłym tygodniu będziemy już przygotowywać tor pod trening – mówi trener Maciej Kuciapa.

Niesprzyjająca pogoda utrudnia „Koziołkom” start przygotowań na własnym obiekcie, dlatego jazdy poszukują w innych miastach. – W czwartek odjedziemy trening w Tarnowie, a dzień później zmierzymy się tam z miejscową ekipą w meczu sparingowym. Następnie w niedzielę, 24 marca, udamy się na sparing do Gdańska. W spotkaniach testowych pojadą wszyscy zawodnicy, również Robert Lambert, którego zabrakło w niedzielę – dodał trener lubelskiej drużyny.