Lubelskim żużlowcom kończą się wakacje. Ruszyły przygotowania do nowego sezonu

Lubelskim żużlowcom kończą się wakacje. Ruszyły przygotowania do nowego sezonu

Od wtorku trwa małe zgrupowanie żużlowców Speed Car Motoru Lublin przed nadchodzącym sezonem. W Lublinie stawili się wszyscy krajowi zawodnicy. Pod okiem zarządu klubu oraz trenerów żużlowcy przejdą przez szereg testów sprawnościowych, które pozwolą ocenić na jakim etapie są ich przygotowania do rozgrywek w Nice 1. Lidze Żużlowej.

Po wywalczeniu awansu w meczach barażowych ze Stalą Rzeszów lubelscy żużlowcy mieli blisko dwa miesiące na odpoczynek po bardzo ciężkim sezonie. Niektórzy z nich spędzali ten czas aktywnie, inni postanowili odpocząć i zwyczajnie poleniuchować. – Dopiero teraz naładujemy baterie, na treningu – śmieje się kapitan Motoru Lublin, Daniel Jeleniewski. – Przed nami trzy miesiące przygotowań do sezonu. Musimy zrobić wszystko, aby później dać radę na torze. Musimy odpowiednio wykorzystać ten czas. Było trochę odpoczynku i lenistwa. Myślę, że to wystarczy – dodaje Jeleń.

Zima jest dla żużlowców okresem, w którym nie tylko pracują nad przygotowaniem fizycznym, ale także nad sprzętem. Czy Daniel Jeleniewski również zamierza spędzić sporo czasu w swoim warsztacie? – Nie planuję dużych inwestycji w sprzęt. Wiadomo, pojawią się nowe części, ale bazą będą te z 2017 roku. Pod względem sprzętowym zawsze byłem dobrze przygotowany do sezonu – zapewnia kapitan Koziołków.

Jest wycisk. A to dopiero początek przygotowań z 🏋💪 z K1 Fighting Center

Opublikowany przez Speed Car Motor Lublin na 12 grudnia 2017

fot. Jakub Pecio