Maksymalna koncentracja przed Wandą

Maksymalna koncentracja przed Wandą

W szóstej kolejce Nice 1. Ligi Żużlowej przed zawodnikami Speed Car Motoru spotkanie z ligowym outsiderem z Krakowa. W Lublinie, pomimo kapitalnego początku sezonu, nikt nie popada w hurraoptymizm. Trener Dariusz Śledź studzi nastroje i podkreśla przed niedzielnym starciem: – Nie ma mowy o lekceważeniu przeciwnika. Podchodzimy do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani. 


Krakowanie rozpoczęli sezon od wysokiej porażki w Gdańsku z miejscowym Zdunek Wybrzeżem (26:64). Potem niewiele lepiej poszło im przed własną publicznością w starciu z Orłem Łódź (30:60). W trzecim meczu wybrali się na gorący teren do łotewskiego Daugavpils i również polegli (34:56). Pod koniec kwietnia lepszy od drużyny z Małopolski okazał się natomiast Car Gwarant Start Gniezno (44:16). I choć w tym meczu rozegrano tylko dziesięć biegów (przeszkodziły warunki pogodowe), to ciężko byłoby spodziewać się, że żużlowcy Wandy odwrócą losy meczu w ostatnich pięciu gonitwach. Małym przełomem było zwycięstwo z 6 maja nad Euro Finnance Polonią Piła (47:43). Tylko dzięki niemu najbliższy rywal lublinian jest siódmy w tabeli, a nie ostatni. Do tej pory najlepiej w barwach krakowskiego zespołu radzi sobie Marcin Jędrzejewski ze średnią 1,560 punktu na bieg i 7,60 na mecz. Żeby było ciekawiej, aż sześciu zawodników Koziołków może się pochwalić lepszą średnią zdobywanych punktów na bieg, co mówi samo za siebie.

W Lublinie nastroje są zupełnie odmienne. Cztery zwycięstwa i remis pozwalają na przewodzenie w tabeli rozgrywek. Nic dziwnego, że w klubowych kuluarach dużo mówi się o kolejnych transferach. Na celowniku Motoru znalazł się ponoć Andriej Kudriaszow z forBET Włókniarza Częstochowa. Z drugiej strony, Maciej Kuromonow miałby zostać wypożyczony do Orła Łódź. Przed meczem z Wandą Kraków trener Dariusz Śledź jak zwykle nie eksperymentował przesadnie ze składem. W awizowanym zestawieniu nie zaszły żadne zmiany personalne w porównaniu do rywalizacji z Lokomotivem Daugavpils (48:42).


SPEED CAR MOTOR LUBLIN – ARGE SPEEDWAY WANDA KRAKÓW

  • 20 maja (niedziela), godzina 19:30
  • Stadion MOSiR Bystrzyca w Lublinie (Al. Zygmuntowskie 5)
  • Sędzia: Piotr Nowak (Toruń)

WYPOWIEDŹ PRZEDMECZOWA || DARIUSZ ŚLEDŹ

Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego. Trochę pogoda nie chce nam pomóc, bo póki co nie możemy potrenować. Każdy mecz jest dla nas ważny, dlatego nie możemy sobie pozwolić na zlekceważenie przeciwnika. Trudno mi powiedzieć o konkretnej sile Wandy Kraków. Wiadomo, że każdy zawodnik i każda drużyna chcą zwyciężyć. Dlatego podchodzimy do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani i nie może być mowy o jakimkolwiek ulgowym podejściu. Bardzo chciałbym, żebyśmy pokazali pełnię swojego potencjału. Ale wszystko będzie zależało od tego, jak ten mecz będzie wyglądał. Tak jak powtarzam: ciągle mamy rezerwy. Mam jednak wrażenie, że z meczu na mecz jest coraz lepiej i jesteśmy coraz mocniejsi. Liczę na to, że ta tendencja się utrzyma i w najważniejszym momencie sezonu, czyli fazie play-off – do której, mam nadzieję, awansujemy – będziemy już dysponowali pełną siłą.

AWIZOWANY SKŁAD || SPEED CAR MOTOR LUBLIN

9. Dawid Lampart
10. Daniel Jeleniewski
11. Sam Masters
12. Robert Lambert
13. Andreas Jonsson
14. Oskar Bober

AWIZOWANY SKŁAD || ARGE SPEEDWAY WANDA KRAKÓW

1. Marcin Jędrzejewski
2. vacat
3. Victor Palovaara
4. Siergiej Łogaczow
5. Ernest Koza
6. Bartłomiej Kowalski
7. Piotr Pióro.

fot. Robert Romaniuk