Mikkel Michelsen mistrzem a Grigorij Łaguta wicemistrzem Europy!

W sobotę odbyła się ostatnia runda cyklu SEC. Zawody odbywały się na Stadionie Śląskim, gdzie został przygotowany sztuczny tor. Na trybunach obiektu zasiadło ponad trzydzieści tysięcy kibiców. Najszczęśliwsi mogli być ci z Lublina, bowiem Mikkel Michelsen wywalczył tytuł mistrza Europy, a wicemistrzem został Grigorij Łaguta. Rosjanin nie ukrywał rozczarowania, ponieważ zrujnował czteropunktową przewagę nad Duńczykiem. Faworytem do zwycięstwa w 4. rundzie był Leon Madsen, który znany jest z tego, że świetnie sobie radzi na sztucznych torach. Jednakże tego dnia nie wygrał i ostatecznie był drugi. O trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej SEC musiał powalczyć w biegu barażowym z Kacprem Woryną, ale zawodnikowi ROW-u Rybnik przydarzył się defekt. Warto podkreślić, że Madsen wystąpił w trzech z czterech rund SEC, a mimo to sięgnął po medal. Trzeci podczas 4. finału był Paweł Przedpełski. O tytule mistrza Europy także zadecydował bieg barażowy. Łaguta musiał zmierzyć się z klubowym kolegą. Bieg był bardzo emocjonujący. Michelsen “siedział” Rosjaninowi na kole nie mogąc go wyminąć, ale ten popełnił błąd i wyniosło go na szeroką, gdzie wytracił swoją prędkość. W tej sytuacji Michelsen pewnie dowiózł zwycięstwo do końca.

PUNKTACJA 4. FINAŁU TAURON SEC W CHORZOWIE:

1. Mikkel Michelsen (Dania) 15 (1,3,3,2,3,3) [+wygrana w biegu o złoty medal]
2. Leon Madsen (Dania) 13 (3,2,3,0,3,2) +3 [+wygrany bieg o brązowy medal]
3. Paweł Przedpełski (Polska) 14 (3,3,2,3,2,1)
4. Kacper Woryna (Polska) – 10 (1,3,2,2,2,0) +2 [+defekt w biegu o brązowy medal]
5. Grigorij Łaguta (Rosja) – 11 (0,3,3,3,2) +1 [+drugie miejsce w biegu o złoty medal]