O mały krok od wielkiego sukcesu

8 lipca w Gdańsku odbyły się zawody o Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej, w których wzięło udział trzech zawodników Speed Car Motoru Lublin – Andreas Jonsson, Robert Lambert i Wiktor Lampart.

W zmaganiach wystartowało 16 zawodników z najlepszymi średnimi w Nice 1. Lidze Żużlowej. Lider klasyfikacji, Andreas Jonsson, legitymuje się średnią biegową wynoszącą 2,546. Na 7. miejscu sklasyfikowany jest Robert Lambert, ze średnią liczącą 2,321, a lubelski „dzieciaczek” może pochwalić się średnią 2,171.

Największą nadzieją lubelskich kibiców był Andreas Jonsson, który podczas bieżącego sezonu ani razu w meczu ligowym nie przywiózł mniej niż 10 punktów (licząc z bonusami). W tych zawodach Jonsson zajął 6. lokatę, zdobywając przy tym 10 punktów (3,3,2,2,0). Niedzielną jazdę Jonssona można określić jako pełną emocji walkę o każdy punkt. Niestety w biegu barażowym  Anders Thomsen i Troy Batchelor okazali się szybsi, przez co AJ nie miał szans na miejsce na podium.

Mistrz Anglii, który również jeździ w lubelskim klubie, wywalczył 13 punktów (3,1,3,3,2,1), które dały mu 3. miejsce w zawodach. Robert Lambert w tych zmaganiach pokazał dużo ładnej i pewnej walki o cenne punkty. Biegi, w których uczestniczył 20-latek, były pełne emocji i nie zabrakło w nich sportowego ducha walki.

Wiktor Lampart zajął miejsce 9. miejsce, zapisując na swoim koncie 8 punktów (1,2,2,0,3). W tym spotkaniu starty nie okazały się mocną stroną 17-latka, ale za to junior może pochwalić się mądrą, czystą i dojrzałą jazdą. O niedzielnym występie Wiktora komentatorzy (Marcin Feddek i Ryszard Dołomisiewicz) wypowiadali się w samych superlatywach. Ich zdaniem jazda Lamparta na pierwszy rzut oka wygląda jak jazda doświadczonego i o wiele starszego zawodnika.

Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej wywalczył Mikkel Michelsen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), zdobywając 15 punktów (2,2,2,3,3,3). Anders Thomsen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) zajął 2. miejsce, przywożąc 13 oczek (0,3,3,2,3,2+3).

NAJBLIŻSZY MECZ W LUBLINIE

Już 18 lipca w Kozim Grodzie będziemy mogli emocjonować się Drużynowymi Mistrzostwami Polski Juniorów, w których wystartują: Wiktor Lampart, Emil Peroń i Oskar Bober.