Speed Car Motor Lublin tworzy historię. Echa niedzielnego meczu

Speed Car Motor Lublin tworzy historię. Echa niedzielnego meczu

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Speed Car Motor Lublin a ROW Rybnik rozpoczęło się z ponad półgodzinnym opóźnieniem. To nie przeszkodziło podopiecznym Dariusza Śledzia w uzyskaniu awansu do PGE Ekstraligi. W dwumeczu lublinianie pokonali rywali 91:89.

JAKA BYŁA PRZYCZYNA OPÓŹNIENIA MECZU?

Prezes ROW-u RybnikKrzysztof Mrozek pół godziny przed meczem zakwestionował stan toru, który według niego był zbyt przyczepny i nie nadawał się do jazdy. Arbiter wraz z komisarzem toru zarządzili ubicie podłoża, co spowodowało zmianę godziny rozpoczęcia zawodów.

PODCZAS UPADKÓW NIE BRAKOWAŁO TRAGIZMU

W drugim biegu Przemysław Giera doznał bardzo groźnego upadku. W czasie czwartego okrążenia noga rybnickiego juniora zsunęła się z haku i zaczepiła o dmuchaną bandę. Siedemnastolatek najprawdopodobniej złamał kość udową. Natomiast w jedenastym biegu Joel Kling został zablokowany przez Troya Batchelora, co poskutkowało nieszczęśliwym wypadkiem.

JUNIORZY NADAL NIEPOKONANI

Oskar Bober wraz z Wiktorem Lampartem do czasu wpadki alkoholowej z udziałem tego pierwszego, tworzyli najskuteczniejszą juniorską parę w Nice 1. Lidze Żużlowej. Po zakończeniu kary 21-latek wrócił do startu w zawodach, a w nich udowodnił, że wymuszona przerwa nie spowodowała spadku formy. W drugim biegu ten fantastyczny duet wywalczył pięć punktów.

PRZEGRANA W RYBNIKU ZMOTYWOWAŁA LUBELSKICH FANÓW

Na awans do PGE Ekstraligi, lubelskie Koziołki musiały czekać dwadzieścia trzy lata. Ten sukces udało się odnieść 23 września na lubelskim owalu. Wielokrotnie w tym sezonie mecze swoich ulubieńców wspierał komplet kibiców. Przed finałem miłośnicy czarnego sportu przerośli samych siebie. Na dwa tygodnie przed rewanżem z ROW Rybnik ruszyła internetowa sprzedaż biletów. Po porażce na Górnym Śląsku lubelscy kibice zmotywowali się do wpierania swoich idoli na żywo i tego samego dnia po raz pierwszy na liczniku biletów wybiło „zero”. W środę przed niedzielnym meczem do sprzedaży stacjonarnej trafiło tysiąc pięćset biletów, które rozeszły się w ciągu dwóch godzin. Na żywo poczynania Koziołków śledziło ponad dziewięć tysięcy kibiców.

NOWA LIGA, NOWY STADION?

Awans do PGE Ekstraligi jest zasłużoną nagrodą za świetny sezon dla zawodników, działaczy oraz kibiców. Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk zapowiedział modernizację stadionu żużlowego przy Alejach Zygmuntowskich 5. W sezonie 2019 Speed Car Motor Lublin dostanie warunkową licencję na start w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z jakimi zespołami w następnym sezonie zmierzą się Koziołki? Tego dowiemy się po barażach, w których ROW Rybnik zmierzy się z Falubazem Zielona Góra. 

SIŁA TKWI W KIBICACH

Ostatnio lubelscy kibice pobili rekord oddanej krwi. W niedzielę przyszedł czas na kolejną szlachetną inicjatywę. „Zakręcona akcja” cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy na mecz przynieśli miliony nakrętek, aby pomóc dzieciom z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

fot. Robert Romaniuk