“Stało się to, co miało się stać”. Speed Car Motor Lublin pozyskał jeszcze jednego żużlowca!

“Stało się to, co miało się stać”. Speed Car Motor Lublin pozyskał jeszcze jednego żużlowca!

Speed Car Motor Lublin pozyskał nowego zawodnika na sezon 2018. W zespole znad Bystrzycy występował będzie Oskar Bober, który do Koziego Grodu trafił na zasadzie wypożyczenia z ekstraligowej Betard Sparty Wrocław.

– Stało się to, co miało się stać. Kiedy w poprzednim sezonie razem z chłopakami walczyliśmy o awans do Nice 1. Ligi i widziałem, jak tu teraz wszystko wygląda w klubie i na trybunach, powiedziałem sobie, że fajnie byłoby wrócić ponownie do Lublina. Spodobało mi się nowe wydanie lubelskiego speedwaya. Co tu dużo mówić, po prostu bardzo się cieszę, że wracam do domu – mówi zawodnik Koziołków.

Oskar Bober w Speed Car Motorze Lublin występował na zasadzie wypożyczenia w poprzednim sezonie. Wówczas dołączył do klubu na fazę play-off i zaliczył dobre występy uwieńczone awansem do Nice 1. Ligi. Był jednym z kluczowych zawodników i ulubieńcem lubelskiej publiczności. Już podczas fety z okazji awansu deklarował chęć dalszych występów w Kozim Grodzie.

– Po tym, jak Oskar dobrze zaprezentował się w fazie play-off, rozpoczęliśmy rozmowy z klubem z Wrocławia, aby wypożyczyć zawodnika na nowy sezon. Oskar jako wychowanek lubelskiego toru doskonale wpisuje się w przyjętą przez nas strategię odbudowy lubelskiego żużla. Chcemy opierać drużynę na lubelskich zawodnikach, dlatego tak mocno zabiegaliśmy o wypożyczenie Oskara. Doszliśmy do porozumienia z wrocławskim klubem i dziś możemy przedstawić Oskara jako naszego nowego zawodnika. Dziękuję zarządowi WTS Sparta Wrocław za uzyskanie porozumienia – cieszy się Jakub Kępa, dyrektor sportowy Speed Car Motor Lublin.

Oskar Bober uzupełnił tym samym skład Speed Caru Motor Lublin na nowy sezon. Oprócz trenera Dariusza Śledzia, który pochodzi z Koziego Grodu, w składzie znalazło się aż pięciu zawodników wychowanych na lubelskim torze.

SKŁAD SPEED CAR MOTORU LUBLIN NA SEZON 2018

1. Daniel Jeleniewski – kapitan
2. Dawid Lampart
3. Paweł Miesiąc
4. Robert Lambert
5. Andreas Jonsson
6. Sam Masters

Juniorzy:
1. Eryk Borczuch
2. Maciej Kuromonow
3. Wiktor Lampart
4. Emil Peroń
5. Oskar Bober.