Zgrupowanie w Kazimierzu Dolnym w pigułce. Znamy plan sparingów Koziołków

Zgrupowanie w Kazimierzu Dolnym w pigułce. Znamy plan sparingów Koziołków

W dniach 11-16 lutego żużlowcy Speed Car Motoru Lublin przebywali na zgrupowaniu w Kazimierzu Dolnym. Zawodnicy przeszli przez szereg urozmaiconych treningów, choć mogli też chwilami oddać się rozrywce. Bazą obozu przygotowawczego ustanowiono miejscowy Pensjonat Kazimierski.

Na zgrupowaniu nie mogli się pojawić trzej zawodnicy. Paweł Miesiąc wciąż przebywa w Ameryce Południowej, gdzie bierze udział w Indywidualnych Mistrzostwach Argentyny. 33-latek – jak sam przyznał – nie planował wcześniej startu w zawodach, ale po otrzymaniu takiej propozycji, przystał na nią. Australijczyk Sam Masters boryka się nadal z kontuzją (złamanie kości piszczelowej) odniesioną w styczniu podczas mistrzostw swojego kraju. Uraz barku nie pozwolił pojawić się także Brytyjczykowi Robertowi Lambertowi. Nie jest to dobra wiadomość dla Dariusza Śledzia, ponieważ opiekunowi Koziołków od początku przygotowań zależało na jak najszybszej integracji zawodników zagranicznych z resztą drużyny. Dlatego dużym plusem była obecność wiecznie uśmiechniętego Szweda Andreasa Jonssona, który mógł spędzić więcej czasu z nowymi kolegami. W Kazimierzu Dolnym prócz treningów halowych żużlowcy znaleźli chwilę również na integrację. Co oczywiste, nie mogło się obyć bez jazdy na nartach oraz zwiedzania zabytkowej miejscowości. Jednym z punktów wizyty w Kazimierzu było spotkanie z burmistrzem miasta Andrzejem Pisulą. Zgodnie z zapowiedziami żużlowcy pojawili się także na miejscowej Stacji Narciarskiej, a tam nie zabrakło konkursów (najszybszy w slalomie okazał się Daniel Jeleniewski) oraz spotkań z kibicami.

Zainaugurowane w grudniu treningi prowadzili również w Kazimierzu trenerzy z K1 Fighting Center. Odpowiadający za tę część przygotowań Grzegorz Adamczyk stawia na przygotowanie siłowe z elementami sportów walki. Tego typu zajęcia mają na celu wzmocnienie charakteru drużyny. Zgrupowanie było złożone z treningów funkcjonalnych, treningów biegowych, ale też z lżejszych elementów, takich jak sauna i pływanie. Dla samego trenera przygotowania fizycznego obóz zakończył się wyśmienicie. Adamczyk ostatniego dnia (16 lutego) świętował urodziny.

Co oczywiste, prócz kapitału w postaci umiejętności zawodników, Motor stawia także na kibiców, a zatem na infrastrukturę. Klub zapowiedział, że miejscowy stadion przy Alejach Zygmuntowskich do końca marca zostanie wyposażony w sygnalizację świetlną oraz maszynę startową. Co więcej, 11 lutego, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej fani poznali nowego sponsora Motoru. Jest nim Grupa DomLublin, która odpowiedziała na rosnące zainteresowanie żużlem w Lublinie i wspomogła sfinansowanie kontraktu Andreasa Jonssona. Klub uruchomił też program Lubelska Rodzina Żużlowa, który ma skupiać wolontariuszy chcących działać na rzecz lubelskiego żużla. – Pierwszym etapem jest budowanie grupy wolontariatu wokół klubu Speed Car Motor Lublin. Szukamy kibiców, fanów, pasjonatów żużla, którzy poprzez swój czas i zaangażowanie będą chcieli uczestniczyć w rozwoju tego klubu. Rekrutację zaczynamy od najbliższego poniedziałku (19 lutego – przyp. red.). Będzie ona odbywać się poprzez stronę internetową wolontariat.motorlublin.com.pl. (…) Myślę, że na członków naszej Lubelskiej Rodziny poza swoją pasją i zaangażowaniem czeka wiele atrakcji, takich jak spotkania z zawodnikami i spotkania z ludźmi, którzy budowali lubelski żużel i którzy tworzą jego historię – tłumaczy koordynator projektu Marek Brodacki.

Ciekawie zapowiadają się mecze kontrolne podopiecznych Dariusza Śledzia. Opiekun Motoru przedstawił listę sparingpartnerów, wśród których są wyłącznie drużyny z PGE Ekstraligi.

PLAN SPARINGÓW SPEED CAR MOTORU LUBLIN

16.03 – MRGARDEN GKM Grudziądz (w Grudziądzu)
23.03/24.03 (w trakcie ustalania) – forBET Włókniarz Częstochowa (dwumecz w Lublinie/Częstochowie)
30.03 – Grupa Azoty Unia Tarnów (w Tarnowie)
31.03 – Grupa Azoty Unia Tarnów (w Lublinie).

fot. Polski Żużel