Śląsk – Lech typy, kursy i zapowiedź (26.02.2023)

Przed nami ciekawie zapowiadający się mecz w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy. Zachęcamy do tego, by przeanalizować nasze Śląsk – Lech typy.

Śląsk Wrocław – Lech Poznań typy i przewidywania

Pora uzasadnić zaprezentowane przez nas Śląsk – Lech typy. Przede wszystkim przeczuwamy, że ten mecz zakończy się zwycięstwem zespołu z Wrocławia. Skąd taka prognoza? W tym przypadku na uwadze mamy fakt, że wrocławska drużyna wygrała dwa ostatnie mecze z Lechem. Na tej podstawie można wnioskować, że Śląsk zna receptę na pokonanie Kolejorza.

Śląsk - Lech typy

Poza tym uważamy, że wynik spotkania otworzy ekipa ze stolicy Wielkopolski. Ten typ argumentujemy faktem, że poznaniacy zdobywali pierwszą bramkę w trzech z ostatnich pięciu meczów przeciwko Śląskowi. To chyba bardzo wymowna statystyka, którą jak najbardziej warto mieć na uwadze.

Przed konfrontacją we Wrocławiu warto też przeanalizować sytuację w ligowej tabeli. Wyżej notowany jest Lech Poznań, który ostatnio wywalczył awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Kolejorz z tego sukcesu cieszył się po wyeliminowaniu Bodo/Glimt.

Lech w PKO Ekstraklasie wywalczył 36 punktów. To trzeci wynik na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Poznańscy piłkarze do tej pory dziesięciokrotnie wygrywali, sześć razy podzielili się punktami z innymi ekipami, a ponadto ponieśli pięć porażek.

Śląsk Wrocław w bieżącym sezonie sześć razy wygrywał, siedem razy remisował, a ośmiokrotnie schodził z boiska bez żadnej zdobyczy punktowej. Na koncie tej ekipy widnieje 25 “oczek”. To sprawia, że wrocławska drużyna znajduje się w ligowej tabeli na 11. miejscu.

Śląsk – Lech ostatnie wyniki

W ostatnich meczach zespoły z Wrocławia i Poznania notowały zarówno wzloty, jak i upadki. Ewidentnie można mówić o problemie z ustabilizowaniem formy.

Ostatnie mecze Śląska

  • Widzew – Śląsk 1:0
  • Śląsk – Korona 1:1
  • Pogoń – Śląsk 0:2

Ostatnie mecze Lecha

  • Lech – Bodo/Glimt 1:0
  • Lech – Zaglębie Lubin 1:2
  • Bodo/Glimt – Lech 0:0

Śląsk – Lech bezpośrednie mecze

Do ostatniej bezpośredniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło relatywnie niedawno, bo 19 października 2022 roku. Wtedy lepszy okazał się Śląsk Wrocław.

  • Lech – Śląsk 1:3
  • Lech – Śląsk 0:1
  • Śląsk – Lech 0:1

Wcześniej również triumfował wrocławski Śląsk. 14 sierpnia 2022 roku ta ekipa wygrała 1:0. Jeszcze prędzej – 1 kwietnia 2022 roku – Kolejorz pokonał zespół z Wrocławia 1:0.

Śląsk – Lech kursy bukmacherskie

Analizujesz Śląsk – Lech typy? Warto rzucić również okiem na przeczucia bukmacherów. Oni w roli faworyta stawiają zespół poznańskiego Kolejorza.

Gdzie oglądać Śląsk – Lech? Transmisja

Konfrontacja Śląska Wrocław z Lechem Poznań odbędzie się w ramach 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz zaplanowano na 26 lutego 2023 roku. O której Śląsk – Lech? Pierwszy gwizdek arbitra rozlegnie się o godzinie 17:30.

Transmisja z tego pojedynku dostępna będzie na Canal+ Sport 3. Poza tym pojawi się stream online. Zostanie on udostępniony na Canal+ online.