Porady bukmacherskie 2024 – Jak obstawiać mecze?

Jeżeli jesteś nowy w zakładach i nie jesteś pewny na czym polega obstawianie meczy, to nasze porady bukmacherskie zostały stworzone z myślą właśnie o Tobie. Zapoznaj się z nimi!

Zacznij od wyboru najlepszego dla siebie bukmachera

Na samym początku, odpowiadając na pytanie, jak obstawiać mecze, warto rozejrzeć się za właściwym wyborem bukmachera. W chwili obecnej na polskim rynku dostępnych jest kilkudziesięciu operatorów. W większości mają podobne oferty, ale jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Powinieneś zwrócić uwagę na najbardziej istotne rzeczy.

Przede wszystkim sprawdź, czy bukmacher jest legalny. Jeżeli masz z tym problem, zwróć uwagę na poniższą listę. Na niej zaprezentowaliśmy najlepszych, w naszym odczuciu legalnych bukmacherów w Polsce.

Porównaj oferowane bonusy na start i wybierz ten, który z Twojego punktu widzenia wygląda najbardziej atrakcyjnie. Podpowiemy, że warto skorzystać z bonusów bez depozytu, jak np. darmowe zakłady. Równie ciekawe są bonusy depozytowe np. 100%, zakłady bez ryzyka oraz możliwość gry bez podatku.

Kolejną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera dla siebie są metody płatności. Postaw na tego operatora, który posiada preferowane przez Ciebie metody depozytu oraz oferuje szybkie wypłaty. Nikt przecież nie chce długo czekać na wygrane pieniądze.

Kluczowa jest też kwestia zakładów bukmacherskich. Prześledź oferty bukmacherów i wybierz tego, który ma najwięcej zakładów, którymi jesteś zainteresowany. Jeżeli przykładowo chcesz obstawiać piłkę nożną i tenis, to nie koncentruj się na porównaniu najlepszych bukmacherów na esport i na odwrót. Skoncentruj się na tym, czym rzeczywiście jesteś zainteresowany.

porady bukmacherskie

Warto też wnikliwie rzucić okiem na kursy bukmacherskie. Jak je porównać i  sprawdzić, który bukmacher ma najwyższe? Nie jest to prostym zadaniem, bowiem oferty zmieniają się dynamicznie. Jednak jedną z metod jest odwiedzenie kilku stron bukmacherskich i jednoczesne porównanie kursów na konkretne wydarzenie. Wówczas będziesz miał już podstawowy podgląd na sytuację.

Jeżeli jesteś początkujący, to porady bukmacherskie obejmują także sprawdzenie, jak konkretny bukmacher rozwiązuje obsługę klienta. Warto wybrać bukmachera z czatem na żywo i najlepiej całodobową bądź maksymalnie długo dostępną pomoc w trakcie każdego dnia tygodnia. Nigdy nie wiadomo, kiedy w Twojej głowie pojawią się wątpliwości, a nie zawsze dział FAQ rozwiąże wszystkie z nich.

Porady bukmacherskie, czyli jak obstawiać skutecznie?

Jak wynika z różnych badań, tylko co dziesiąty gracz potrafi regularnie ogrywać bukmacherów. Pozostali przegrywają na potęgę. Sprawdź porady bukmacherskie. Odpowiadamy na pytania, jak wybrać bukmachera, jak obstawiać mecze i jak unikać najczęściej popełnianych błędów.

1. Określ budżet na zakłady

Kiedy już wybrałeś bukmachera lub bukmacherów (tak, dobrą opcją jest korzystanie naprzemiennie z kilku serwisów), czas określić budżet na grę. Dobrą praktyką jest przeznaczenie na zakłady bukmacherskie takiej ilości środków, na których stratę bez konsekwencji dla Twojej sytuacji finansowej lub życiowej, możesz sobie pozwolić. Trudno o konkretne kwoty, bowiem dla jednego gracza może to być 20 zł, dla innego 100 zł, a jeszcze dla innego 5000 złotych. Zawsze trzymaj się ustalonych zasad i nie przekraczaj budżetu, który określiłeś na grę. Najczęściej złamanie tej zasady następuje w przypadku przegranego zakładu, kiedy gracze nie potrafiący zachować chłodnej głowy, angażują jeszcze więcej środków i stawiają wszystko na jedną kartę. Najczęściej kończy się to jeszcze większą przegraną.

2. Bądź gotowy na przegranie

Złotą zasadą tego, zanim wejdzie się w zakłady bukmacherskie, jest bycie gotowym na przegraną. Otóz, statystycznie częściej gracze przegrywają, aniżeli wygrywają. Dlatego też, zanim wybierzesz i postawisz zakłady bukmacherskie, pamiętaj, że cały budżet, który ustaliłeś, możesz wkrótce przegrać. Nigdy nie zakładaj optymistycznego scenariusza, a bądź realistą. Realizm jest jednocześnie najbardziej pożądany, ale i najtrudniejszy do wzdrożenia, kiedy chodzi o zakłady bukmacherskie i pieniądze. Każdy chciałby wygrywać, ale nie każdemu na dłuższą metę będzie to dane.

3. Wybierz dyscyplinę

Warto przemyśleć także, co chce się obstawiać. Przede wszystkim koncentruj się na sportach, którymi się interesujesz. Jeżeli nigdy nie oglądałeś meczu piłki ręcznej i nie potrafisz wymienić ani jednego zawodnika, odpuść. Chociaż podstawowa znajomość dyscypliny jest kluczowa w kontekście skuteczności zakładów. Dobrze, jeżeli danym sportem interesujesz się na co dzień. Im większa wiedza, tym większe prawdopodobieństwo wygranych.

Od razu jednak dodajmy, że nie ma czegoś takiego, jak najlepsze sporty do obstawiania. Owszem, teoretycznie łatwiej wytypować wynik meczu piłki nożnej niż tenisa, gdzie zdarza się wiele losowych sytuacji, ale znowu nie jest to odniesiene do całej dyscypliny, a jedynie do konkretnego meczu. Także nie sugeruj się popularnością danej dyscypliny tylko tym, czym się interesujesz i na jakim sporcie masz rozeznanie.

4. Wybierz rodzaj zakładów

Zanim zabierzesz się za obstawianie meczów, wybierz zakłady, na które chcesz grać. I tutaj przeciwnie, jak w przypadku sportów, rodzaje zakładów mają ogromne znaczenie. Pierwszy z brzegu przykład: łatwiej wytypować zwycięzcę, niż dokładny wynik. Tak samo łatwiej wytypować liczbę bramek, niż pierwszego strzelca gola. Przykłady można mnożyć.

Warto więc ustalić rynki, które chcesz obstawiać. Na początku zalecamy rozpocząć od najbardziej prostych zakładów, jak zakłady na wynik meczu, zakłady na liczbę goli czy punktów. Rozsądne jest stawianie także handicapów. Dopiero, kiedy bardziej się wprawisz, możesz obstawiać nieco bardziej skomplikowane zakłady. Pamiętaj jednak, że powinieneś grać wyłącznie zakłady, które wiesz, jak działają. Jeśli nie, upewnij się, że dany zakład oznacza dokładnie to, co myślisz. Nie dopuszczaj do sytuacji, kiedy obstawisz coś, co tak naprawdę nie wiesz na czym polega. To najszybsza droga do przegranej.

5. Zacznij od zakładów pojedynczych

W zakładach bukmacherskich istnieją trzy rodzaje kuponów: pojedyncze, akumulowane oraz systemowe. Pojedyncze, to takie, które składają się tylko z jednego zakładu. Akumulowane są złożone z dwóch lub więcej zakładów i wówczas musisz trafić wszystkie z nich, żeby wygrać kupon. Przegranie nawet jednego powoduje, że Twój kupon wyląduje w koszu. I wreszcie systemowe, które są najbardziej zaawansowaną kombinacją kuponów, gdzie możesz zagrać chociażby system 2z3, gdzie możesz popełnić jeden błąd.

Sugerujemy jednak zacząć od zakładów pojedynczych. Kiedy zaczniesz wygrywać i nabędziesz doświadczenia, możesz wykonać następny krok, a więc stawiać zakłady akumulowane. Z początku nie przekraczaj jednak 3-4 zakładów na jednym kuponie. Kiedy stwierdzisz, że czujesz już bluesa w 100%, możesz pokusić się o zagranie zakładu systemowego.

6. Obstawiaj z głową

Jedną z najważniejszych zasad, jeśli chodzi o porady bukmacherskie i obstawianie meczy jest reguła chłodnej głowy. Każdy z nas jest kibicem jakieś drużyny czy sportowca. Poprzez to chcielibyśmy, żeby wciąż wygrywał. Nawet, kiedy wiemy, że teoretycznie skazany jest na porażkę. W zakładach bukmacherskich nie ma jednak miejsca na sentymenty.

Dlatego część graczy stara się unikać grania na swoich ulubieńców, jak np. zakładów na reprezentację Polski. Oczywiście, nie mówimy, że musisz robić tak samo. Jeżeli potrafisz wyeliminować emocje i obstawiać chłodną głową, stawiaj nawet na drużyny i zawodników, którym kibicujesz. Zawsze jednak zachowuj optymizm i nigdy nie graj sympatią do danej drużyny czy zawodnika.

Porady bukmacherskie

7. Sprawdź systemy bukmacherskie

Warto rozejrzeć się także za systemami bukmacherskimi. Owszem, nie są one złotym środkiem na wygrywanie kuponów, ale potrafią ograniczyć ryzyko czy spowodować, że dłużej będziesz miał kapitał na grę i będziesz nim dobrze gospodarował. Co ciekawe, systemy bukmacherskie sprawdzają się z reguły przy niskich stawkach. A właśnie mały kapitał początkowy na zakłady bukmacherskie jest domeną początkujących graczy.

Systemy bukmacherskie nie są jednak niezbędne. Są pewnego rodzaju wskazówką, która może pokazać, jak prawidłowo obstawiać mecze, ale i bez nich, część graczy doskonale odnajduje się w realiach zakładów bukmacherskich. Ważne żeby wszystko tak, jak wspomnieliśmy robić z głową.

8. Korzystaj z typów bukmacherskich

Warto sięgać za to po typy bukmacherskie. Nie zawsze trzeba się z nimi zgadzać, bowiem i one nie są nieomylne. Typy to jednak znakomita okazja do konfrontacji własnych przewidywań. Sprawdzisz, czy eksperci albo inni gracze myślą dokładnie tak samo, a może mają inne zdanie i uargumentowali je w logiczny sposób? Może coś, jakaś statystyka, kontuzja czy inny sygnał umknął Twojej uwadze, a znalazł się w analizie typów. Nieskromnie powiemy, że najlepsze typy znajdziesz w naszym serwisie.

9. Sporządzaj historię zakładów

Uważamy, że każdy powinien pisać także swój własny poradnik bukmacherski. Warto zapisywać historię typów. Mamy na myśli zarówno wygrane, jak i przegrane kupony. Dzięki temu możesz w późniejszym czasie porównać, na jakiej dyscyplinie czy w jakich rodzajach zakładów jesteś najbardziej skuteczny.

Z takich zapisków zawsze można wyciągnąć ciekawe i niezwykle pomocne wnioski, które przydadzą się przy ograniczaniu ryzyka związanego z zakładami. Jeżeli okaże się, że trafiłeś 9 na 10 zakładów z handicapem, a tylko 2 na 10 zakładów na over/under, to wnioski nasuwają się same, co warto w Twoim przypadku obstawiać.

10. Nie trzymaj się jednego stylu gry

Owszem, jedni gracze uwielbiają zakłady na zwycięzcę, inni na bramki, a jeszcze inni na rzuty rożne. Niemniej jednak nie powinno się nieustannie grać jednych i tych samych zakładów. Warto rotować rynkami bukmacherskimi, a przede wszystkim, dopasowywać je pod kątem konkretnego wydarzenia. Kiedy gra Polska z San Marino, oczywiste jest, że nasi wygrają i stąd lepiej zagrać, że zdobędziemy dużo goli. Tak samo nie graj wciąż na jedną i tą samą drużynę czy zawodnika.

11. Wypłać wygrane, kiedy osiągnąłęś cel

Zanim wejdziesz w zakłady bukmacherskie powinieneś ustalić sobie cel: albo chcesz się pobawić albo dorobić do budżetu. Jeżeli to drugie, to powinieneś ustalić, jaką kwotę chcesz wygrać. Kiedy już osiągniesz założony cel, wypłać wygrane i dopiero później określ, co robić dalej. Możesz ponownie doładować konto i ustalić kolejny cel. Nigdy nie zmieniaj celu w trakcie gry. Wiemy, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale bywa to wyjątkowo zgubne.

12. Porównuj oferty i kursy bukamcherskie

Zawsze, zanim wyślesz zakład, warto sprawdzić co oferuje co najmniej kilku konkurencyjnych bukmacherów. Wybieraj najwyższe kursy na zakład, który chcesz postawić. Pamiętaj także, że bukmacherzy bardzo często oferują różne bonusy. I tak oto, warto wybrać na przykład bukmachera, który posiada zakłady bez podatku na rozgrywkę, która Cię interesuje czy u którego możesz ubezpieczyć swój zakład na wypadek przegranej.

Wiemy, że porównywanie bukmacherów bywa czasochłonne, ale opłaca się na dłuższą metę, a nawet i na krótszą, kiedy grasz za wysokie stawki.

To już wszystko, jeżeli chodzi o nasz poradnik. Wierzymy, że dzięki temu poznałeś odpowiedź, jak obstawiać mecze i trzymamy kciuki, żebyś robił to wyjątkowo skutecznie.

Porady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie – porady w skrócie

Znasz już nasze porady bukmacherskie. Teraz jeszcze raz wskażmy, jak obstawiać mecze w telegraficznym skrócie.

 1. Określ budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zakłady bukmacherskie.
 2. Bądź gotowy na przegraną, która jest nieodłączym elementem zakładów bukmacherskich.
 3. Pomyśl, jakie dyscypliny i rozgrywki chcesz obstawiać. Wybierz coś, na czym się znasz.
 4. Wybierz rodzaj zakładów, zaczynając od tych najprostszych jak chociażby zakłady na zwycięzcę.
 5. Zacznij od kuponów pojedynczych, wysyłając jeden zakład na kuponie.
 6. Obstawiaj zawsze z głową, solidnie analizując mecze i nigdy nie graj sympatią.
 7. Sprawdź systemy bukmacherskie, które będą wskazówką, jak warto grać.
 8. Porównuj swoje przewidywania z typami ekspertów bądź innych graczy. Dzięki temu może wpadnie Ci w oko coś, co umknęło wcześniej.
 9. Notuj postawione zakłady i prowadź statystyki przegranych oraz wygranych kuponów, aby w późniejszym czasie poznać, które zakłady są dla Ciebie najbardziej skuteczne.
 10. Nie trzymaj się jednego stylu gry, a więc nie graj w kółko na tę samą drużynę czy tego samego rodzaju zakładu.
 11. Wypłać wygrane, kiedy osiągnąłeś założony przez siebie cel.
 12. Porównuj bukmacherów, sprawdzając który z nich ma lepsze kursy i bonusy bukmacherskie.

FAQ

 • Jakie są najważniejsze porady bukmacherskie?

Najważniejsze porady, jeśli chodzi o obstawianie meczy, to granie rozsądnie i z chłodną głową. Analizuj co chcesz obstawiać i wysyłaj zakłady na sporty, na których się znasz.

 • Gdzie dowiedzieć się, jak obstawiać mecze?

W naszym tekście zamieściliśmy kompletny poradnik bukmacherski. Dowiesz się, jak zacząć obstawiać mecze.

 • Czy obstawianie meczy jest łatwe?

I tak i nie. Wszystko zależy od Twojej wiedzy, umiejętności analizy i nie ukrywajmy, także od szczęścia.

 • Czy często wygrywa się w zakładach bukmacherskich?

Częściej się przegrywa, ale część graczy potrafi osiągać duże i częste wygrane.

 • Jaki powinienem ustalić budżet na grę?

Przeznaczaj na zakłady bukmacherskie tylko tyle pieniędzy, ile możesz pozwolić sobie stracić bez konsekwencji dla Twojego funkcjonowania.

 • Co zrobić, kiedy przegram w zakładach bukmacherskich?

Przede wszystkim, nigdy nie próbuj się odegrać za wszelką cenę, zwiększając stawkę do maksimum. Jeżeli straciłeś cały budżet na grę, odpocznij. Jeśli jeszcze masz kasę na koncie gracza, trzymaj się swojego planu, bez nerwowych ruchów.

 • Czym jest uzależnienie od hazardu?

To sytuacja, w której obstawianie meczy wymyka się spod kontroli. Gracz nie kontroluje ile obstawia i ile pieniędzy przeznacza na zakłady bukmacherskie. Warto wówczas sięgnąć po pomoc.