Wisła Kraków – GKS Tychy typy, kursy i zapowiedź (11.03.2023)

Dla wszystkich czytelników przygotowaliśmy na pojedynek Wisła Kraków – GKS Tychy typy, które możecie wykorzystać podczas typowania. Starcie to odbędzie się w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Wisła Kraków – GKS Tychy typy i przewidywania

Pora na mecze w ramach 23. kolejki rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy. Jednym z nich będzie potyczka w Krakowie, gdzie jeden z najbardziej utytułowanych klubów w kraju- miejscowa Wisła podejmie ekipę z Górnego Śląska. Po przeanalizowaniu garści statystyk wybraliśmy dwa, naszym zdaniem najciekawsze na starcie Wisła Kraków – GKS Tychy typy.

wisla krakow - gks tychy typy

Wiślacy, po dość zaskakującym spadku do Fortuna 1 Ligi mieli z pewnością apetyty na szybki powrót do elity. Czy uda się już to po tym sezonie? Jeśli piłkarze Białej Gwiazdy utrzymają dotychczasową formę- istnieje taka możliwość. Podopieczni Radosława Sobolewskiego w 22. rozegranych spotkaniach odnieśli 10. wygranych, 6. remisów oraz 6. porażek. Taki bilans plasuje Wiślaków z dorobkiem 36. oczek na 6. pozycji w tabeli, ze stratą tylko 3. punktów do podium.

Gorszy od krakowiak sezon notują tyszanie. Trójkolorowi obecnie sklasyfikowani są w środkowej części tabeli (z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową ale i bez większych szans na awans). W 22. meczach piłkarze Dominika Nowaka zaliczyli 7. zwycięstw, 6. remisów i 9. porażek. Taki bilans daje ekipie z Górnego Śląska 27. oczek i 11. pozycję w tabeli.

Spoglądając przez pryzmat wyników z tego sezonu i dyspozycji obydwu zespołów uważamy, że sobotni mecz padnie łupem gospodarzy. Wiślacy w minionych meczach zaliczają całkiem dobry bilans. Ekipa Białej Gwiazdy triumfowała w 7. z ostatnich 10. spotkaniach. Wyniki bezpośrednich meczów tych drużyn dają nadzieję na emocjonujące starcie pełne goli. W każdym z 3. bezpośrednich meczów tych zespołów padły 4. bramki.

Wisła Kraków – GKS Tychy ostatnie wyniki

Spoglądając na rezultaty odnoszone przez obydwa zespoły wysnuć można twierdzenie, że w lepszej formie są Wiślacy. Oto ostatnie rezultaty.

Ostatnie mecze Wisły Kraków

 • GKS Katowice – Wisła Kraków 1:3
 • Wisła Kraków – Polonia Bytom 1:1
 • Wisła Kraków – Odra Opole 2:1

Ostatnie mecze GKS-u Tychy

 • GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 1:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Tychy 1:0
 • GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica 0:1

Wisła Kraków – GKS Tychy bezpośrednie mecze

Jak wspominaliśmy wyżej, do tej pory rozegrano 3. bezpośrednie pojedynki pomiędzy tymi drużynami.

 • GKS Tychy – Wisła Kraków 3:1
 • GKS Tychy – Wisła Kraków 1:3
 • GKS Tychy – Wisła Kraków 1:3

Każde, z trzech bezpośrednich spotkań kończyło się taką samą ilością bramek. Czy tak będzie również w sobotę?

Wisła Kraków – GKS Tychy kursy bukmacherskie

Tak jak i nasze tak i bukmacherskie przed pojedynkiem Wisła Kraków – GKS Tychy typy stawiają w roli faworytów ekipę Białej Gwiazdy. Sprawdźcie kursy na to wydarzenie.

 • Wygrana Wisły Kraków: 1.67
 • Remis: 4.00
 • Wygrana GKS-u Tychy: 4.95

Gdzie oglądać Wisła Kraków – GKS Tychy? Transmisja

O której Wisła Kraków – GKS Tychy i gdzie? Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 11 marca o godzinie 17:30 w Krakowie. Transmisja dostępna będzie w Polsacie Sport News a także w internecie w Polsat Box Go oraz po wykupieniu dostępu w serwisie Statscore.