Najlepszy od 26 lat. Robert Lewandowski znów zachwyca!

Barcelona - Manchester United gdzie oglądać

Robert Lewandowski ma za sobą trudny czas. Reprezentant Polski opuścił trzy mecze ligowe FC Barcelony ze względu na zawieszenie po obejrzeniu czerwonej kartki. Teraz wrócił do rywalizacji i znów powiększył swój dorobek bramkowy, tym samym zapisując się na kartach historii!

Robert Lewandowski wrócił i znów trafił

Polski napastnik odbył już karę i nie było żadnych przeszkód, by zagrał przeciwko Sevilli. Znalazł się w wyjściowej jedenastce “Dumy Katalonii”. Co prawda Lewandowski nie błyszczał, jednak w 80. minucie zdołał wywalczyć bramkę. Wówczas wykorzystał świetne podanie od Ronalda Araujo

Był to 14. gol “Lewego” w ligowych rozgrywkach w sezonie 2022/2023. Nadal jest liderem klasyfikacji strzelców La Ligi, a jego przewaga nad drugim Joselu wynosi trzy bramki.

Twitterowy profil “BarcaInfo” spostrzega, że Robertowi Lewandowskiemu udało się pobić rekord należący do legendarnego Ronaldo Luisa Nazario de Limy z sezonu 1996/1997! Od 26 lat nikt nie zaliczył lepszego debiutu w rozgrywkach najwyższej hiszpańskiej klasy rozgrywkowej. Robi wrażenie, prawda?

“Robert Lewandowski zdobył już 14 bramek w 16 meczach La Liga i jest to najlepszy wynik dla debiutanta w barwach Barçy od czasów Ronaldo w sezonie 1996/97” – podkreśla “BarcaInfo”.

Ronaldo w sezonie 1996/1997 strzelił na boiskach La Ligi w sumie 34 bramki. Czas pokaże, czy Robert Lewandowski zdoła wywalczyć podobny, a może nawet lepszy wynik. Na pewno Polak ma na to spore szanse.