Typy MŚ 2022 – najlepsze zakłady i kursy Grupa B

Wszystkich, których interesują typy Grupa B MŚ 2022, polecamy nasz tekst, w którym dokładnie analizujemy sytuację tej grupy i jej faworytów.

Grupa B – typy MŚ 2022, kto wygra grupę?

Pojawiające się typy Grupa B MŚ 2022 jasno pokazują, że to Anglicy wskazywani są jako reprezentacja, która powinna zdominować zmagania w tej części fazy grupowej. Czy jednak na pewno? Synowie Albionu przed Mistrzostwami Świata przeżywali poważny kryzys. Ich występ w Lidze Narodów nazwać można tylko jednym słowem – kompromitacja. Anglicy nie wygrali żadnego z sześciu meczów, trzy razy przegrywając i trzy razy remisując. Skutek? Spadek do niższej dywizji Ligi Narodów.

typy Grupa B MŚ 2022

Mistrzostwa Świata 2022 to jednak wielki turniej i Anglicy po nieudanej przygodzie z Ligą Narodów, z pewnością będą jeszcze bardziej zmotywowani, żeby osiągnąć dobry wynik w Katarze. Jednego nie można im odmówić – klasy umiejętności. Czy jednak Synowie Albionu będą w stanie pokazać to na boisku? Uważamy, że tak i to właśnie Anglia wygra Grupę B. Warto zauważyć, że Anglicy mają teoretycznie łatwy terminarz, bowiem na sam początek zagrają z teoretycznie najsłabszym Iranem i ten mecz może dla nich ustawić Mundial 2022.

Z poprzednich Mistrzostw Świata Anglia przywiozła jedynie czwarte miejsce, a po raz ostatni i jak dotąd jedyny, wygrała Mistrzostwo Świata w 1996 roku. Harry Kane otoczony młodymi gniewnymi piłkarzami zrobi wszystko, żeby Londyn i inne angielskie miasta znów wpadły w ekstazę. Wydaje się, że także selekcjoner Anglików, Gareth Southgate potrzebuje czegoś wielkiego, bowiem już od dłuższego czasu jego przyszłość wisi na włosku.

Grupy B – typy MŚ 2022, kto awansuje z grupy?

Wiesz już, jakie mamy typy Grupa B MŚ 2022 na zwycięzcę grupy, a kto może sprawić najwięcej kłopotów naszemu faworytowi, a więc Anglikom? Wydaje się, że o drugie miejsce w Grupie B będą bić się Stany Zjednoczone oraz Walia. Tutaj jednak nie odważymy się wytypować, która z reprezentacji awansuje do fazy pucharowej.

Amerykanie grają specyficzny soccer, a Walijczycy są nieustępliwi, co pokazali chociażby w meczach Ligi Narodów przeciwko Polsce. Decydujące może okazać się spotkanie pierwszej kolejki, pomiędzy właśnie USA, a Walią, które już przed Mundialem określone było meczem o awans.

Nie typując, kto awansuje obok Anglii, stawiamy, że sprawdzą się Grupa B typy, że to Iran zajmie ostatnie miejsce w tej stawce.

Typy i przegląd Grupy B na Mistrzostwach Świata 2022

Znając typy Grupa B MŚ 2022, warto jeszcze przyjrzeć się opisowi każdej z reprezentacji, która trafiła do tej grupy Mistrzostw Świata. Dzięki nim zrozumiesz, dlaczego Grupa B kursy wyglądają, jak wyglądają i dlaczego też faworyzują Anglików.

Anglia, a więc murowani faworyci

Niemal każdy, kto stawia Grupa B zakłady, typuje, że Anglia wyjdzie z tej grupy na pierwszym miejscu. Nie można się dziwić i to nawet po dość słabej ostatnio dyspozycji Synów Albionu. Anglicy mają w składzie Harry'ego Kane'a, a więc króla strzelców poprzednich Mistrzostw Świata oraz całą plejadę gwiazd. Wielu uważa, że hamulcowym jest trener Southgate, który preferuje defensywny styl gry. Liczmy jednak, że na Mundialu Anglicy pokażą wszystkie ofensywne żądła i zdobędą drugi w historii medal MŚ, poprawiając tym samym osiągnięcie z 2018 roku, kiedy zajęli najgorsze… czwarte miejsce.

Iran po pierwszy w historii awans

Dla Iranu to już piąte Mistrzostwa Świata i trzeci turniej z rzędu. Nie jest to więc reprezentacja z pierwszej lepszej łapanki, ale z drugiej stronie, trudno dostrzec w jej kadrze gwiazd największego kalibru. Irańczycy zajęli trzecie miejsce w ostatnim Pucharze Azji, ale nie sądzimy, by odegrali na MŚ większą rolę. Mogą komuś urwać punkty, które pogrzebią rywali w walce o awans, ale nie spodziewamy się niczego więcej.

Stany Zjednoczone czarnym koniem?

Amerykanie spróbują odbić sobie nieobecność na ostatnim Mundialu w Rosji. Zwłaszcza, że następne Mistrzostwa Świata zorganizują do spółki z Meksykiem i Kanadą. Na co stać USA? Ta reprezentacja w swojej historii raz awansowała do ćwierćfinału, a trzy razy do 1/8 finału MŚ. Wydaje się, że awans z grupy będzie planem minimum, ale Walia czy Iran, a przede wszystkim Anglia na pewno tak tego nie będą chciały zostawić.

Walia wraca po 64 latach przerwy

Walijczycy zachwycili piłkarski świat na dwóch ostatnich Mistrzostwach Europy. W 2021 roku doszli do 1/8 finału, a w 2016 do 1/2 finału. Na Mistrzostwa Świata Walia wraca po 64 latach przerwy. To właśnie w 1958 roku Walijczycy grali na MŚ po raz ostatni i jedyny w swojej historii. Czy będą kopciuszkiem tej grupy? Wielu stawia na MŚ 2022 typy, że wyjdą z drugiego miejsca. Wszystko, jak zwykle, zweryfikuje boisko.