Typy MŚ 2022 – najlepsze zakłady i kursy Grupa H

Poznaj przygotowane przez naszą redakcję typy Grupa H MŚ 2022. Dzięki nim dowiesz się, kto jest faworytem do wygrania grupy, a które reprezentacje będą się biły o awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze.

Grupa H – typy MŚ na zwycięstwo w grupie

Zaczynając analizować typy Grupa H MŚ 2022, na początek warto zastanowić się, która z reprezentacji zajmie pierwsze miejsce. Za faworyta uważana jest Portugalia, jednak to, co przykuwa uwagę, to ostatnie klubowe problemy Cristiano Ronaldo. Czy przełożą się one na słabszą grę Portugalii? Niewykluczone. Jednak z drugiej strony, Portugalczycy dysponują wyrównanym składem, w którym odpowiednio zbalansowano największe gwiazdy, potrafiące zagrywać piłkę nieszablonowo i piłkarzy, którzy potrafią gryźć murawę.

typy grupa h mś 2022

Portugalczycy ostatni znaczący sukces odnieśli w 2016 roku, kiedy sięgneli po Mistrzostwo Europy. Teraz wymieniani są w gronie szerokich kandydatów do walki o Mistrzostwo Świata. Wiele może zależeć od Cristiano Ronaldo, ale nie jest on osamotniony. Wokół siebie ma takich graczy, jak Ruben Dias, Nuno Mendes, Joao Cancelo, Vitinha, Bruno Fernandes, Bernando Silva czy Rafael Leao. Nawet przy kontuzji Diogo Joty i wspomnianej, gorszej dyspozycji CR7, Portugalia dysponuje olbrzymim potencjałem, zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

Czy Portugalia wygra grupę? Naszym zdaniem jest to wielce prawdopodobne, a jedynymi, którzy mogą w tym przeszkodzić, uważamy, że są Urusi. Smaczku dodaje fakt, że mecz Portugalczyków z Urusami rozegrany zostanie już w drugiej kolejce fazy grupowej i niewykluczone, że będzie to najważniejsze spotkanie w kontekście zajęcia pierwszego miejsca. Urugwaj ograł Portugalię na Mistrzostwach Świata w 2018 roku, eliminując ją w 1/8 finału. Czas na wielki rewanż? Naszym zdaniem Portugalczycy będą potrafili zniwelować zapędy Darwina Nuneza i odniosą zwycięstwo w bezpośrednim meczu, które otworzy im drogę do awansu z pierwszego miejsca.

Grupa H – typy MŚ na awans do fazy pucharowej

Skoro znasz typy Grupa H MŚ 2022 na pierwsze miejsce, to nie ukrywajmy, że po części odkryliśmy przy ich analizie też, kto awansuje z drugiego miejsca do fazy pucharowej. Stawiamy, że będzie to reprezentacja Urugwaju. Urusi na trzech ostatnich Mundialach wychodzili z grupy, a inne reprezentacje, które spróbują im w tym przeszkodzić, a więc Ghana i Korea Południowa nie zaznały tego smaku od co najmniej dwóch edycji Mistrzostw Świata.

Mało tego, stawiając na Grupa H zakłady warto zauważyć, że ani Ghana ani też Korea Południowa nie ma dodatniego bilansu bezpośrednich meczy przeciwko Urugwajowi. Owszem, uważamy, że Ghana może się bardziej postawić i ostatecznie to Korea Południowa zajmie ostatnie miejsce w tej wymagającej grupie Mistrzostw Świata w Katarze.

Typy i spojrzenie na Grupę H na Mistrzostwach Świata 2022

Znasz typy Grupa H MŚ 2022, ale zanim wyślesz Grupa H zakłady, spójrz jeszcze na krótką analizę poszczególnych reprezentacji, która uświadomi Ci, skąd wzięły się nasze MŚ 2022 typy.

Portugalia w roli murowanego faworyta

Grupa H typy, które pokazaliśmy wskazują Portugalczyków jako największego faworyta do awansu z pierwszego miejsca. Nie ma się co dziwić, bowiem skład Mistrzów Europy z 2016 roku naszpikowany jest gwiazdami największego kalibru. Nawet przy gorszej formie Cristiano Ronaldo, Portugalia ma graczy, którzy potrafią wziąć ciężar gry na swoje barki.

Ghana chce się odbuować

Ghana nie zagrała na ostatnich Mistrzostwach Świata, a podczas ostatniej edycji Pucharu Narodów Afryki odpadła już w fazie grupowej. Ta reprezentacja swoje najlepsze lata ma ewidentnie za sobą, ale mimo to, nie traci nadziei na awans do fazy pucharowej. Będzie o to jednak niezwykle ciężko.

Urugwaj uzależniony od jednego gracza?

Grupa H kursy pokazują, że Urugwaj powinien pewnie awansować do fazy pucharowej. W odróżnieniu od Portugalii, Urusi nie mają wielu graczy największego kalibru, jakimi kiedyś byli Diego Forlan czy Luis Suarez, który powoli zmierza do końca swojej kariery. Ciężar ofensywnej gry może spoczywać na Darwinie Nunezie, ale muszą za nim podążyć inni, jeżeli Urugwaj chce zagrozić Portugalii. Na ostatnich Mistrzostwach Świata, podobnie jak i w poprzedniej edycji Copa America, Urusi dotarli do ćwierćfinału.

Korea Południowa rysowana jako wyraźny underdog

Czy typy Grupa H MŚ 2022 pomylą się jeżeli chodzi o Koreę Południową, skazywaną na pożarcie? Nie sądzimy i uważamy, że Grupa H kursy pokazujące, że to najsłabsza reprezentacja w stawce, są słuszne. Korea Południowa tylko dwukrotnie na Mistrzostwach Świata awansowała z grupy – w 2010 roku i 2002 roku, kiedy była współgospodarzem Mundialu. Tylko ćwierćfinał w ostatnim Pucharze Azji pokazuje, że reprezentacja ta ma swoje problemy, a przecież nie grała tam z takimi tuzami, jak Portugalia czy nawet Urugwaj.