Argentyna – Francja typy i zapowiedź (finał MŚ 2022)

Przed nami główne danie Mistrzostw Świata 2022. Finał, w którym Argentyna podejmie Francję. Zobacz analizę meczu Argentyna – Francja, typy i kursy.

Argentyna – Francja typy na finał Mundialu 2022

Trzeba przyznać, że nie ma dużego zaskoczenia, jeżeli chodzi o obsadę finału Mistrzostw Świata 2022. Zarówno Argentyna, jak i Francja od początku Mundialu 2022 typowane były do roli głównych faworytów. Obie reprezentacje mają na koncie dwa Puchary Świata i jedna z nich, dorzuci do swojej gabloty trzeci. Która nią będzie? Oto jest pytanie, które intryguje wszystkich.

Argentyna - Francja typy

Jeżeli patrzeć tylko na mecze półfinałowe, to lepiej poradziła sobie Argentyna. Albicelestes w dość łatwym stylu odprawili Chorwatów, wygrywając 3:0. Francuzi wygrali co prawda 2:0 z Marokiem, ale przez większą część meczu oddali inicjatywę rywalowi, który gdyby grał z większą konsekwencją, a przede wszystkim zdecydowaniem pod bramką Llorisa, mógłby pokusić się o niespodziankę. Fakty są jednak takie, że w finale gra Argentyna z Francją. I temu spotkaniu się przyjrzymy, żeby przeanalizować widoczne we wstępie Argentyna – Francja typy bukmacherskie.

Typowanie finału Mistrzostw Świata 2022

Nie można rozpocząć analizy inaczej, niż od spojrzenia na historię bezpośrednich meczów. Szczególnie interesujące jest ostatnie spotkanie, rozegrane w 1/8 finału Mistrzostw Świata przed czterema laty. Wówczas Francuzi ograli Argentynę 4:3. Dwa gole zdobył Kylian Mbappe, który błyszczał na boisku. Nieco w jego cieniu był Lionel Messi, ale też swoje zrobił, asystując dwukrotnie przy bramkach swojej reprezentacji. Teraz od obu może znów zależeć los Pucharu Świata. Zwłaszcza, że i Mbappe i Messi są w gazie. Obaj zdobyli już na tych Mistrzostwach Świata po pięć bramek. Ewentualne trafienie w finale może smakować podwójnie.

Uważamy, że kiedy po boisku biega dwóch takich asów, a obok nich jest odpowiednio Giroud i Alvarez, którzy również mają wyregulowane celowniki, to niemal pewne jest, że obie reprezentacje wpiszą się na listę strzelców. I to nasz pierwszy typ przed finałem Mistrzostw Świata 2022. Francja tylko raz na tym Mundialu – w ostatnim meczu półfinałowym zachowała czyste konto. Argentyna zdobywała gola w każdym kolejnym meczu, a tylko z Arabią Saudyjską strzeliła mniej, niż dwie bramki. Wymowne liczby, prawda?

Sądzimy ponadto, że to Argentyna zdobędzie Mistrzostwo Świata. I wcale nie mamy tu na myśli możliwych absensji w zespole Francji, spowodowanych wirusem przeziębienia. Francuzi mają sporą głębie składu i szerszą ławkę rezerwowych nawet od Argentyny. Niemniej jednak, to Albicelestes grają na tym Mundialu 2022 lepiej. Francuzi jak burza przeszli przez grupę, ale w fazie pucharowej, a zwłaszcza w meczach z Anglią i Marokiem pokazali, że wiele jeszcze jest do poprawy. Trudno z pełnym przekonaniem stwierdzić, że byli w obu tych spotkaniach drużyną lepszą piłkarsko.

Czy wystarczy 90 minut? Nie jesteśmy tego pewni. Niemniej jednak, czekają nas spore emocje w meczu Argentyny z Francją. Dodajmy, że Argentyna wygrała 4 z 5 dotychczas rozegranych bezpośrednich meczy, co także nie jest bez znaczenia w kontekście stylu gry, który leży Albicelestes.

Kto wygra Mundial 2022?

Bezpośrednie mecze Argentyna – Francja

  • Francja – Argentyna 4:3
  • Francja – Argentyna 0:2
  • Francja – Argentyna 0:1

Powyżej zaprezentowaliśmy wyniki trzech ostatnich bezpośrednich meczów Argentyna – Francja. Ogólnie, do tej pory rozegrano pięć takich spotkań i cztery razy górą byli Argentyńczycy.

Argentyna – Francja statystyki

  • Francja broni tytułu mistrzowskiego sprzed czterech lat. Jeżeli to się uda, to będzie dopiero trzecią reprezentacją w historii MŚ, która tego dokonała.
  • Lionel Messi rozgrywa swoje ostatnie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. W jego gablocie brakuje tytułu mistrzowskiego. Wszystko inne, co cenne w piłce reprezentacyjnej i klubowej, a także oczywiście indywidualnie, już zdobył.
  • Kylian Mbappe i Lionel Messi walczą o koronę króla strzelców. Przed meczem finałowym obaj mają w dorobku po 5 bramek.

Argentyna – Francja kursy i zakłady

Chcąc stawiać na Argentyna – Francja zakłady, spójrz na aktualną ofertę kursową.

  • Argentyna – 2.85
  • Remis – 3.05
  • Francja – 2.85

Obstaw tutaj

Kiedy mecz Argentyna – Francja? O której finał MŚ 2022?

Finał Mistrzostw Świata 2022 odbędzie się 18 grudnia 2022 (niedziela), o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Gdzie oglądać finał Mundialu 2022: Argentyna – Francja?

Transmisja telewizyjna na antenach TVP 1 i TVP Sport. Transmisja online na sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Sport.