Bundesliga – tabela, terminarz i wyniki

Jak przedstawia się aktualna sytuacja w najwyższej niemieckiej klasie rozgrywkowej. Kto ma największe szanse na zdobycie mistrzostwa, a które z drużyn już niebawem zameldują się o ligę niżej? Oto Bundesliga tabela, z której dowiecie się o tejże lidze wszystkiego co najważniejsze.

Tabela Bundesliga 2022/23

Bundesliga terminarz

Mimo tego, że sezon dobiega już właściwie końca, to terminarz Bundesliga zawiera jeszcze kilka bardzo interesujących spotkań. O jakich starciach mowa? Sprawdźcie to w niniejszym zestawieniu:

Ciężko uwierzyć w to, jakoby do walki o mistrzowską paterę był w stanie włączyć się jeszcze ktoś poza wielką dwójką tj. zespołami Bayernem Monachium oraz Borussią Dortmund. Opisując, jak będzie wyglądał Bundesliga terminarz przez pozostałą część bieżącej kampanii, nieco bardziej skupiliśmy się więc na potyczkach z udziałem tych dwóch wymienionych ekip. Rzućcie okiem, jakie ciekawe mecze jeszcze przed nami.

Bundesliga tabela
Icon Sport
 • Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt (22.04.2023, godz. 18:30)
 • Bayer Leverkusen – RB Lipsk (23.04.2023, godz. 17:30)
 • Freiburg – RB Lipsk (06.05.2023, godz. 15:30)
 • Borussia Dortmund – Wolfsburg (07.05.2023, godz. 17:30)
 • Union – Freiburg (13.05.2023, godz. 15:30)
 • Borussia Dortmund – Borussia Moenchengladbach (13.05.2023, godz. 18:30)
 • Bayern – RB Lipsk (20.05.2023, godz. 18:30)

Bundesliga wyniki

Wiele wskazuje na to, że emocje w piłkarskiej ekstraklasie za naszą zachodnią granicą będą trwały w zasadzie do ostatniej serii gier. Oto jak prezentują się na ten moment Bundesliga wyniki:

Jak już wspomnieliśmy wyżej, tylko niespodziewany zwrot akcji mógłby sprawić, że w rywalizacji o tytuł mistrza kraju nagle znalazłby się Union Berlin, RB Lipsk czy też Freiburg. Znacznie więcej dziać może się w dolnych rejonach ligowej stawki. Na tę chwilę Bundesliga tabela wskazuje jasno, że na prostej drodze do drugiego poziomu rozgrywkowego jest przede wszystkim Hertha Berlin. Do ostatniej minuty sezonu 2022/2023 bój o przetrwanie będą również toczyć ekipy Schalke 04 oraz VfB Stuttgart. Na niezbyt bezpiecznych lokatach znajdują się także m.in. VfL Bochum oraz Augsburg. To właśnie trzy kluby z wymienionego grona niemal na pewno kolejną kampanię rozpoczną już na Bundesligowym zapleczu.

Bundesliga strzelcy

Przyznajcie, że to bardzo dziwny widok, kiedy patrzy się na to, jak spisują się w Bundesliga strzelcy bez naszego rodaka Roberta Lewandowskiego. Tak imponujących liczb jak Polak nie jest w tej chwili w stanie wykręcać absolutnie nikt. Kto pod nieobecność Lewego wygrywa na ten moment wyścig o charakterystyczną armatkę? Spójrzcie na to krótkie podsumowanie:

 1. Niclas Fullkrug (Werder Brema) –  16 goli, 5 asyst
 2. Randal Kolo Muani (Eintracht) – 13 goli, 10 asyst
 3. Marcus Thuram (Borussia Moenchengladbach) – 13 goli, 5 asyst
 4. Vincenzo Grifo (Freiburg) – 13 goli, 4 asysty
 5. Christopher Nkunku (RB Lipsk) – 12 goli, 1 asysta

Choć Werder Brema zajmuje odległą pozycję w drugiej dziesiątce zestawienia najlepszych drużyn piłkarskich w Niemczech, to zawodnik tego zespołu w miarę pewnie przewodzi wąskiemu gronu czołowych strzelców w lidze. Lokata druga i czwarta należą do dwóch młodych Francuzów – Randala Kolo Muaniego oraz Marcusa Thurama. Obaj lada moment najprawdopodobniej zmienią otoczenie, gdyż o transferach z ich udziałem mówiło się już od dłuższego czasu.

Bundesliga tabela strzelców zawiera także Vincenzo Grifo oraz Christophera Nkunku, który stracił niemal pół sezonu przez kontuzję. To jednak zawodnik o takim potencjale, że nawet gdyby udało mu się wspiąć na strzeleckie podium, to nie bylibyśmy takim obrotem spraw jakoś zbytnio zaskoczeni.