Legia – Korona typy, kursy i zapowiedź (29.01.2023)

Odrabianie straty do liderującego Rakowa to nadrzędny cel Wojskowych na drugą część sezonu. Czy pierwszy krok zostanie poczyniony już podczas potyczki z popularnymi Scyzorykami? Legia – Korona typy, kursy, zapowiedź.

Legia Warszawa – Korona Kielce typy i przewidywania

Ambicją tak uznanej marki jak Legia zawsze musi być walka o ligowy tytuł. Po nieco słabszym okresie kampania 2022/2023 jest chyba tym, na co już od dawna czekali wszyscy sympatycy piętnastokrotnych mistrzów kraju. Na nieszczęście warszawian sezon życia rozgrywają także podopieczni Marka Papszuna i właściwie tylko od ich potknięcia zależy w tej chwili los drużyny rozgrywającej swoje domowe mecze przy Łazienkowskiej.

Najbliżsi rywale Josue i spółki są akurat na tyle słabo dysponowani, że Legia – Korona typy na bramki tych pierwszych w każdej z połów meczu to opcja wyjątkowo prawdopodobna. Mamy nawet pewne prognozy związane z tym, kto może być w głównej mierze odpowiedzialny za pokrycie takiego zakładu. O tym jednak w dalszej części tekstu.

legia-korona-typy

Zdecydowanym wygranym przygotowań do rundy wiosennej był Maciej Rosołek. 21-letni wychowanek stołecznej drużyny trafiał do siatek rywali aż pięciokrotnie, co uczyniło go najlepszym strzelcem zespołu w tym jakże ważnym okresie. Intuicja podpowiada nam, że to jeszcze nie koniec tej imponującej dyspozycji, o czym dobitnie powinni przekonać się wszyscy, którzy poświęcą chwilę na śledzenie losów pojedynku Legia Warszawa – Korona Kielce.

Legia – Korona ostatnie wyniki

Zdecydowanie więcej pozytywów z tureckiego zgrupowania może wyciągnąć Kosta Runjaic. Jego podopieczni mierzyli się bowiem z silniejszymi rywalami i do tego w pojedynkach tych byli często stroną dominującą. Kilkubramkowe lanie od czeskiego Banika nie wróży niestety dobrze dla kielczan. Nieznaczna wygrana nad Termalicą wlała być może nieco nadziei w serca kibiców ze stolicy województwa świętokrzyskiego, aczkolwiek obawiamy się, że te nadzieje mogą za kilkadziesiąt godzin w błyskawicznym tempie zniknąć.

Ostatnie mecze Legii

 • Legia – Magdeburg 2:2
 • Legia – Cukaricki 3:2
 • Legia – Chemnitzer 3:2

Ostatnie mecze Korony

 • Bruk-Bet – Korona 1:2
 • Korona – Banik Ostrava 0:5
 • Lokomotive Leipzig – Korona 0:0

Legia – Korona bezpośrednie mecze

 • Korona – Legia 1:1
 • Legia – Korona 4:0
 • Korona – Legia 1:2

Nieodłącznym elementem bezpośredniej rywalizacji Legii oraz Korony są zwykle olbrzymie emocje. Jak wspomnieliśmy już kilka akapitów wcześniej, często objawiają się one w napomnieniach od sędziego, jednak na całe szczęście z równą systematycznością w takowych zmaganiach oglądamy także bramki. W rundzie jesiennej na obiekcie w Kielcach padł bramkowy remis. Teraz nieco więcej argumentów mają po swojej stronie warszawianie i to oni najprawdopodobniej przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Legia – Korona kursy bukmacherskie

Tuż po tym, gdy sprawdziliście, jak wyglądają nasze Legia – Korona typy warto rzucić okiem na kursy bukmacherskie na to starcie. Większych niespodzianek raczej brak, albowiem obydwie ekipy znajdują się na dwóch zupełnie przeciwległych biegunach tabeli PKO Ekstraklasy:

 • Wygrana Legii – 1.40
 • Remis – 4.75
 • Wygrana Korony – 8.00

Gdzie oglądać Legia – Korona? Transmisja

Relację na żywo z tego pojedynku przeprowadzą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Równie istotne jest jednak, o której Legia – Korona? Zgodnie z ogólnodostępnymi informacjami pierwszy gwizdek pojedynku przy Łazienkowskiej powinien wybrzmieć punktualnie o 15:00 w dniu 29 stycznia 2023 roku.