Maroko – Portugalia typy i kursy (1/4 finału MŚ 2022)

Największa niespodzianka Mistrzostw Świata 2022, Maroko przystępuje do rywalizacji w ćwierćfinale. Przed Marokańczykami trudne zadanie, pokonać rozpędzoną Portugalię. Sprawdź nasze Maroko – Portugalia typy i analizy bukmacherskie.

Maroko – Portugalia typy na 1/4 finału MŚ 2022

Obie reprezentacje Mundial 2022 rozpoczęły od wygrania swoich grup. Maroko do końca walczyło o ten przywilej, ale wygrana z Kanadą i remisy z Belgią oraz Chorwacją zapewniły awans z pierwszego miejsca. Portugalia już po dwóch kolejkach, kiedy wygrała dwa mecze, była pewna awansu i ostatecznie wyszła także z pierwszej lokaty, pomimo wpadki w ostatnim starciu z Koreą Południową, gdzie Fernando Santos dał sporo roszad w składzie.

Maroko - Portugalia typy

W 1/8 finału Maroko zmierzyło się z Hiszpanią. Już przed meczem wszyscy skazywali popularne Lwy Atlasu na pożarcie. Zwłaszcza, że kibice mieli w pamięci wygrany przez Hiszpanię 7:0 mecz z Kostaryką. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Maroko, grając żelaźnie w defensywie i kąsając Hiszpanów z kontry, doprowadziło najpierw do dogrywki, a później do serii rzutów karnych. Ostatecznie Marokańczycy lepiej bili jedenastki i kosztem Hiszpanów awansowali do 1/4 finału.

Portugalia zademonstrowała moc w 1/8 finału. Tutaj także większość ekspertów się pomyliła. Spekulowano, że starcie Portugalczyków ze Szwajcarami będzie jednym z najbardziej zaciętych meczów 1/8 finału. A jak było? Portugalia ograła Szwajcarów 6:1 i to nawet wtedy, kiedy mecz z ławki zaczynał Cristiano Ronaldo, czemu oczywiście towarzyszyły spore kontrowersje i głośne artykuły w prasie. Świetne zawody rozegrał Goncalo Ramos, który wyszedł w pierwszym składzie, kosztem właśnie CR7 i zdobył hat-tricka.

Kto awansuje do półfinału Mistrzostw Świata 2022?

Naturalnie więc, niemal wszystkie na mecz Maroko – Portugalia typy bukmacherskie wskazują podopiecznych Fernando Santosa jako faworytów. My jednak nie lekceważymy Maroka. Ta reprezentacja osiągnęła już wynik ponad stan, a grając bez presji i konsekwentnie w obronie, może pokusić się o kolejną niespodziankę.

Unikamy typowania wyniku, ale uważamy, że obie reprezentacje zdobędą bramki, a w regulaminowych 90 minutach zobaczymy maksymalnie trzy trafienie. Skąd takie, a nie inne na mecz Maroko – Portugalia zakłady bukmacherskie?

Otóż warto zauważyć, jak dobrze gra Maroko w defensywie. Mocno powątpiewamy w to, że nawet jeśli Portugalia wygra, to będzie miała tyle sytuacji bramkowych, co ze Szwajcarią. Fakt jest jednak taki, że Portugalczycy strzelali gole w każdym z pięciu ostatnich meczów. Kolejna ciekawa statystyka mówi o tym, że w 3 z 4 ostatnich spotkań Portugalii, oba zespoły wpisywały się na listę strzelców. Warto też zajrzeć do historii bezpośredniej rywalizacji. Ostatnio Portugalia wygrała 1:0, ale wcześniej Maroko pokonało Portugalczyków 3:1. To może być ciekawy mecz, z  bramkami  z obu stron i niekoniecznie rozstrzygnięty w regulaminowych 90 minutach.

Kibice są ciekawi, czy Fernando Santos znów od pierwszej minuty postawi na Goncalo Ramosa. Napastnik Benfiki zastąpił w wyjściowym składzie Cristiano Ronaldo w ostatnim meczu przeciwko Szwajcarii i zdobył hat-tricka. Czy tym razem to Cristiano wyjdzie od początku, a może miejsce na boisku znajdzie się dla obu graczy?

Bezpośrednie mecze Maroko – Portugalia

  • Portugalia – Maroko 1:0
  • Portugalia – Maroko 1:3

Obie ekipy do tej pory mierzyły siły dwukrotnie. Oba mecze miały miejsce na Mundialach – w 2018 i 1986 roku. Maroko marzy o powtórce z 1986 roku, a Portugalia zapewne chciałaby powtórzyć wynik meczu sprzed czterech lat.

Maroko – Portugalia kursy

  • Maroko – 5.82
  • Remis – 3.64
  • Portugalia – 1.68

Obstaw tutaj

Jak widać, faworytem i to zdecydowanym jest zespół Fernando Santosa. Jak będzie w rzeczywistości? Sami jesteśmy ciekawi.

Kiedy mecz Maroko – Portugalia: o której?

Spotkanie ćwierćfinałowe, pomiędzy Marokiem, a Portugalią zaplanowano na 10 grudnia 2022. Początek starcia o 16:00.

Gdzie oglądać Maroko – Portugalia? Transmisja

Transmisja Maroko – Portugalia na TVP 1 i TVP Sport.