Piast Gliwice – Ruch Chorzów typy i kursy (26.08.2023)

Mniejszych bądź nieco większych derbów Śląska mamy w Ekstraklasie przynajmniej kilka. Przed nami kolejne z nich. Kto tym razem wyjdzie zwycięsko? Piast Gliwice – Ruch Chorzów typy, kursy, zapowiedź. 

Piast Gliwice – Ruch Chorzów typy, kursy i zakłady

Ekipę z Gliwic oraz Niebieskich różni całkiem sporo. Ci pierwsi mają na ten moment spore szczęście do remisów, bo aż trzy z pięciu spotkań, jakie rozegrali, zakończyło się podziałem oczek. Chorzowianie natomiast prezentują zachowanie godne prawdziwego beniaminka. Właściwie w każdy z pojedynków wkładają absolutnego maxa, co niestety jak na razie zakończyło się aż trzema porażkami.

Bezpośrednia rywalizacja Ruchu oraz Piasta mimo to zapowiada się na całkiem ciekawą. Na Śląsku da się zresztą dostrzec spore poruszenie, gdyż obie drużyny pochodzą właśnie z tego regionu Polski. Uważamy, że Piast Gliwice – Ruch Chorzów na dorobek bramkowy obu ekip to opcja warta zdecydowanego rozważenia.

piast-gliwice-ruch-chorzow-typy

Być może rezultaty uzyskiwane przez Piastunki dalekie są jeszcze od ideału, ale za to gliwiczanie przodują w naszej ekstraklasie w jednej konkretnej statystyce – rzutach rożnych. W pięciu dotychczasowych meczach podopieczni Aleksandara Vukovica egzekwowali aż 37 kornerów, co daje średnio grubo ponad 7 takich stałych fragmentów gry w przeliczeniu na jedno spotkanie. Gdy porównamy ten wynik z dokonaniami Ruchu (20 rzutów rożnych), to niemal z automatu pojawia nam się zakład na więcej kornerów po stronie gospodarzy, z którego jak najbardziej warto tym razem skorzystać.

Piast Gliwice – Ruch Chorzów ostatnie wyniki

Pobyt w strefie spadkowej nie jest zbyt przyjemny. Zespół dowodzony przez Jarosława Skrobacza chciałby więc jak najszybciej wydostać się z tych rejonów ligowej tabeli, co niestety nie będzie na tę chwilę zbyt łatwe. Piast to paradoksalnie jedna z groźniejszych drużyn w stawce. Dowodem tego jest chociażby niedawne pokonanie aktualnego mistrza Polski. Na Stadionie Miejskim w Gliwicach powinno się zatem niebawem dziać całkiem sporo.

Ostatnie mecze Piasta Gliwice

  • Cracovia – Piast 1:1
  • Piast – Raków 2:1
  • Górnik – Piast 0:0

Ostatnie mecze Ruchu Chorzów

  • Ruch – Jagiellonia 0:1
  • Warta – Ruch 2:2
  • Legia – Ruch 3:0

Piast Gliwice – Ruch Chorzów bezpośrednie mecze

  • Ruch – Piast 0:1
  • Ruch – Piast 0:3
  • Ruch – Piast 0:0

Historia bezpośrednich pojedynków nie jest zbyt łaskawa dla Niebieskich. Czy lada chwila się to zmieni? Czas pokaże.

Piast Gliwice – Ruch Chorzów kursy bukmacherskie

Tuż po tym, gdy wspólnie przeanalizowaliśmy Piast Gliwice – Ruch Chorzów typy pora także przyjrzeć się nieco bliżej kursom bukmacherskim na omawiane starcie. Oto garść informacji z oferty firmy Superbet:

Gdzie oglądać Piast Gliwice – Ruch Chorzów? Transmisja

Relacja live z tego pojedynku będzie dostępna m.in. na antenach stacji Canal + Sport, Canal + Sport 3 oraz Canal + 4K Ultra. O której Piast Gliwice – Ruch Chorzów powinien wybrzmieć pierwszy gwizdek? Wedle harmonogramu jest to godz. 20:00 w dniu 26 sierpnia 2023 roku.