Ruch Chorzów – Arka Gdynia typy i zakłady, gdzie oglądać transmisję na żywo? (Fortuna 1 Liga, 16.10.2022)

Na obiekt liderującej ekipy popularnych Niebieskich przybywa tym razem rywal wprost znad morza. Czy długa podróż da im się we znaki? Ruch Chorzów – Arka gdzie obejrzeć, typy, zakłady. Serdecznie zapraszamy.

Ruch Chorzów – Arka typy warte uwagi

Sprawdźcie, jakie Ruch Chorzów – Arka typy przypadły nam tym razem do gustu zdecydowanie najbardziej:

Cel może być tylko jeden

Ruch oraz Arka to piłkarskie marki mogące pochwalić się sporą ilością występów na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym. Prym rzecz jasna wiedzie w tej statystyce zespół ze Śląska, jednak każdy, kto choć trochę zna historię rodzimego futbolu, ten wie, że Arkowców nigdy absolutnie nie należy lekceważyć.

Pozycje w górnych rejonach tabeli Fortuna 1 Ligi oraz liczne deklaracje pokazują, co jest celem obu tych ekip podczas kampanii 2022/2023. Na ten moment nieco bliżej awansu do Ekstraklasy są podopieczni Jarosława Skrobacza, jednak do końca sezonu wiele jeszcze może się zmienić. Zobaczymy, czy ewentualny remis bramkowy w niedzielny poranek będzie miał na to jakikolwiek wpływ.

ruch-chorzow-arka-typy

Pierwsza myśl związana z tym meczem była taka, że spróbujemy założyć się z bukmacherem o triumf chorzowskiego Ruchu. Wszak jest to przecież zespół będący aktualnie w naprawdę dobrej formie. Rozsądek ponownie jednak zwyciężył i ostatecznie do naszych propozycji trafił zakład, zgodnie z którym gospodarze powinni wygrać w pierwszej bądź drugiej połowie tej rywalizacji. Atut własnego obiektu i doping fanatycznych kibiców musi w tym pomóc. Nie ma innej opcji.

Ostatnie bezpośrednie pojedynki Ruch Chorzów – Arka

  • Arka – Ruch 1:1
  • Ruch – Arka 1:2
  • Arka – Ruch 3:0

Krótka analiza rywalizacji pomiędzy Ruchem a Arką w niedalekiej przeszłości pokazuje dobitnie, że chorzowianie miewali spore problemy z pokonaniem swoich przeciwników z Trójmiasta. Jeśli w obecnej kampanii ich celem jest awans do piłkarskiej elity, to sytuacja ta musi szybko ulec zmianie.

Gdzie obejrzeć Ruch Chorzów – Arka?

Sposobność oglądania tego spotkania na żywo będą mieli wszyscy posiadający dostęp do stacji Polsat Sport.

Kiedy i o której mecz Ruch Chorzów – Arka?

Start tego pojedynku zaplanowano na godz. 12:40 w dniu 16 października 2022 roku.

Raptem kilkanaście godzin wcześniej na pierwszoligowych murawach dojdzie do innego równie interesującego spotkania. Po przeciwnych stronach boiska znajdą się w nim piłkarze Termaliki oraz Wisły Kraków.