Sevilla – AS Roma typy, kursy, zakłady (31.05.2023)

Przed nami pierwszy z trzech finałów europejskich pucharów w sezonie 2022/2023. Czy wielokrotni zdobywcy tego prestiżowego trofeum ponownie sięgną po zwycięstwo? Sevilla – AS Roma typy, kursy i zapowiedź.

Sevilla – AS Roma typy i przewidywania

Raptem sezon po zwycięstwie w Lidze Konferencji Europy ekipa z żółto-czerwonej części włoskiej stolicy staje przed szansą na wygranie kolejnego prestiżowego europejskiego pucharu. Tym razem zwanego Ligą Europy. Rywal w finałowym starciu nie z tzw. pierwszej łapanki, bo popularni Sevillistas tj. drużyna, która w przeszłości kilkukrotnie triumfowała w całych rozgrywkach. Zarówno w dawnym formacie tzn. Pucharze UEFA oraz już w nowo powstałej Lidze Europy.

sevilla-as-roma-typy

Do finału awansu się zawsze tylko z jednym celem – wygraniem całych zawodów. Nie mamy więc najmniejszych wątpliwości, o co będą walczyć zarówno gracze z Półwyspu Iberyjskiego, jak również zawodnicy rozgrywający na co dzień swoje domowe mecze w klubie zlokalizowanym w centralnej części Włoch.

Sevilla – AS Roma typy na przynajmniej jedno trafienie na koncie obu stron tego pojedynku to chyba jedna z najbezpieczniejszych opcji. Tak przynajmniej podpowiada nam intuicja, a akurat ona ostatnio zdecydowanie nas nie zawodzi.

Dość niespodziewanie jednym z największych wygranych końcówki bieżącego sezonu w szeregach Giallorossich jest Stephan El Shaarawy. Włoch egipskiego pochodzenia trafiał do siatki w dwóch ostatnich meczach, co nie umknęło zresztą uwadze wszelkiej maści ekspertów.

30-latka prawdopodobnie zabraknie w wyjściowym składzie rzymian, ale na podmęczonego przeciwnika zdaje się być wręcz idealną opcją. Jako że Jose Mourinho to wręcz wytrawny taktyk, to mamy cichą nadzieję, że nie zapomni o istnieniu takiego gracza w swojej szerokiej kadrze i postawi na niego kluczowych fragmentach tego finału.

Sevilla – AS Roma ostatnie wyniki

Bardzo istotnym elementem każdej dobrzej wykonanej analizy jest rzut oka na kilka ostatnich meczów w wykonaniu obydwu drużyn. Sprawdźcie więc, jak radziły sobie Sevilla oraz Roma w trzech poprzednich pojedynkach. Musimy przyznać szczerze, że forma obu ekip nie zachwyca. Oby zatem w finale Ligi Europy nastąpiła nagle miła odmiana.

Ostatnie mecze Sevilli

  • Sevilla – Real Madryt 1:2
  • Elche – Sevilla 1:1
  • Sevilla – Betis 0:0

Ostatnie mecze Romy

  • Fiorentina – Roma 2:1
  • Roma – Salernitana 2:2
  • Bayer – Roma 0:0

Sevilla – AS Roma bezpośrednie mecze

  • Roma – Sevilla 0:0
  • Sevilla – Roma 2:0
  • Sevilla – Roma 2:1

Obie ekipy spotkały się dotychczas ze sobą zaledwie czterokrotnie. Tylko jedno z takich starć było jednak spotkaniem o stawkę. Z przewagą dwóch trafień wygrała go ekipa ze stolicy Andaluzji. O poprawienie tego wyniku może być teraz stosunkowo trudno. W futbolu nie ma jednak rzeczy niemożliwych, o czym zapewne doskonale wiecie.

Sevilla – AS Roma kursy bukmacherskie

Jak już pewnie zdążyliście zauważyć w sekcji Sevilla – AS Roma typy, nie faworyzujemy tym razem żadnej ze stron rywalizacji. Czy podobnie postąpili legalni polscy bukmacherzy, a konkretniej firma Fortuna? Tego dowiecie się z niniejszego zestawienia:

Gdzie oglądać Sevilla – AS Roma? Transmisja

Przekaz na żywo z wielkiego finału Ligi Europy będzie można śledzić wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay. Bardzo często można się także spotkać z pytaniami, o której Sevilla – AS Roma? Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 21:00 w dniu 31 maja bieżącego roku. Emocji będzie zapewne co niemiara. Poświęćcie zatem te kilkadziesiąt minut, aby później nie żałować. Dobrze Wam radzimy!