Stal Mielec – Lech typy, kursy i zapowiedź (27.01.2023)

W swoim pierwszym meczu rundy rewanżowej PKO Ekstraklasy poznański Kolejorz zmierzy się z drużyną dowodzoną przez Adama Majewskiego. Czy Ishak i spółka zdołają zrewanżować się za porażkę sprzed paru miesięcy? Stal Mielec – Lech Poznań typy, kursy, zapowiedź.

Stal Mielec – Lech Poznań typy i przewidywania

Forma mielczan jest prawdopodobnie drugim największym pozytywnym zaskoczeniem trwającego sezonu tuż po imponującej dyspozycji łódzkiego Widzewa. Obydwie te ekipy biją się jak równy z równym nawet z ekipami dużo silniejszymi od siebie, a wysokie lokaty w tabeli są tym, na co z pewnością w tym momencie zasługują.

Obie te ekipy czekają w najbliższy weekend wyjątkowo trudne zadania, lecz my w niniejszym artykule skupiamy się tylko na tym, jakie Stal Mielec – Lech typy powinny przykuć uwagę przeciętnego obstawiającego.

stal-mielec-lech-poznan-typy

Zaczniemy z tzw. grubej rury, gdyż już w pierwszej propozycji chcielibyśmy polecić Wam zakład na triumf Dumy Wielkopolski. Istnieje jeden solidny argument, który pozwala nam wierzyć w taki finał piątkowej rywalizacji. Chodzi tu konkretnie o brak w szeregach Stali ich najlepszego zawodnika Saida Hamulica. Holender o bośniackich korzeniach był “zamieszany” w 13 z 25 trafień zespołu z Podkarpacia podczas pierwszej części bieżącej kampanii. Jego brak odciśnie z pewnością solidne piętno na poczynaniach drużyny. Uważamy, że wynikiem tego będzie przede wszystkim porażka gospodarzy na obiekcie MOSiR w Mielcu.

Dodatkowo podczas analizy starcia Stal Mielec – Lech Poznań zauważyliśmy pewną ciekawą prawidłowość. Team z południowo-wschodniej części naszego kraju nieco częściej pozwala sobie na momenty dekoncentracji w drugich odsłonach spotkań. To właśnie wtedy zdecydowanie większą skutecznością wykazuje się również Poznańska Lokomotywa. Z połączenia tych dwóch prawidłowości wyniknąć może tylko jedno – worek z golami rozwiąże się w ostatnich trzech kwadransach zbliżającej się potyczki.

Stal Mielec – Lech ostatnie wyniki

Lechici w przygotowaniach do rundy rewanżowej mierzyli się z naprawdę konkretnymi przeciwnikami. Przede wszystkim remis z uczestnikiem 1/8 finału Champions League może robić wrażenie, jednak trzeba uczciwie przyznać, że skład Eintrachtu był w tym meczu daleki od optymalnego. Podopieczni Adama Majewskiego dla odmiany rywalizowali z drużynami na podobnym poziomie zaawansowania. Wyniki tych starć nie były aczkolwiek zbyt optymistyczne. Prawdziwym sprawdzianem będzie

Ostatnie mecze Stali Mielec

 • Kisvarda – Stal Mielec 3:2
 • Stal Mielec – Stal Rzeszów 1:0
 • Stal Mielec – Wisła Kraków 1:1

Ostatnie mecze Lecha

 • Lech – Rostock 0:0
 • Lech – Rostock 4:0
 • Lech – Eintracht 2:2

Stal Mielec – Lech bezpośrednie mecze

 • Lech – Stal Mielec 0:2
 • Lech – Stal Mielec 3:1
 • Stal Mielec – Lech 0:0

Lipcowe zwycięstwo mielczan w spotkaniu inaugurującym kampanię 2022/2023 było jedną z większych sensacji początkowego fragmentu bieżącego sezonu. Teraz w teorii to Kolejorz ma większe szanse na końcowy sukces. Wtedy jednak twierdzono podobnie, a jak to się skończyło, to wszyscy dokładnie pamiętamy.

Stal Mielec – Lech kursy bukmacherskie

Jako że Stal Mielec – Lech typy już znacie, to najwyższa pora zapoznać się z kursami, jakie na omawiane starcie oferuje bukmacher Betfan:

 • Wygrana Stali Mielec – 4.15
 • Remis – 3.70
 • Wygrana Lecha – 1.86

Gdzie oglądać Stal Mielec – Lech? Transmisja

Relacja live z tego starcia będzie dostępna na antenach aż trzech stacji telewizyjnych. Mowa tu kolejno o Canal + Sport, Canal + Sport 3 oraz Canal + 4K Ultra. Dosyć często pada również pytanie, o której Stal Mielec – Lech? Pierwszy gwizdek zaplanowano więc na godz. 20:30 w dniu 27 stycznia bieżącego roku.