Warta – Raków typy, kursy i zapowiedź (28.01.2023)

Wraca PKO Ekstraklasa! W ramach 18. kolejki dojdzie do ciekawie zapowiadającego się starcia w Poznaniu, przed którym przedstawiamy świetne Warta – Raków typy.

Warta Poznań – Raków Częstochowa  typy i przewidywania

Zanim omówimy szerzej przygotowane przez nas Warta – Raków typy, musimy oczywiście przeanalizować aktualną sytuację w ligowej tabeli i wyniki, które dotychczas osiągały obie ekipy.

Warta - Raków typy

Raków Częstochowa do tej pory prezentował się rewelacyjnie. Otwiera tabelę PKO Ekstraklasy, mając na koncie 41 punktów. Ten zespół trzynastokrotnie wygrywał, dwa razy zremisował, a poza tym zaliczył dwie porażki.

Warta Poznań w zestawieniu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej zajmuje dziewiąte miejsce. Zespół ze stolicy Wielkopolski zapisał na swoim koncie 25 “oczek”. Poznaniacy siedem razy wygrali, czterokrotnie dzielili się punktami i ponieśli sześć porażek.

A jak będzie tym razem? Wyraźnym faworytem jest Raków Częstochowa. To chyba nie powinno nikogo dziwić, bo przecież częstochowianie świetnie spisują się w tym sezonie PKO Ekstraklasy, a na dodatek wygrali pięć ostatnich meczów z Wartą Poznań. To chyba mówi samo za siebie, prawda?

Przeczuwamy też, że wynik konfrontacji w sercu Wielkopolski otworzy Raków Częstochowa. Wszystko dlatego, że częstochowscy piłkarze strzelili pierwszego gola w trzech ostatnich meczach przeciwko Warcie Poznań. Niewątpliwie mają patent na radzenie sobie z defensywą wielkopolskiej ekipy.

Warta – Raków ostatnie wyniki

Przed powrotem PKO Ekstraklasy drużyny z Poznania i Częstochowy uczestniczyły w meczach kontrolnych. Jak szło im w sparingach? Rzućmy okiem na rezultaty.

Ostatnie mecze Warty Poznań

  • Warta – Dukagjini 1:0
  • Warta – Sabah Baku 1:1
  • Polonia Środa Wlkp. – Warta 3:4

Ostatnie mecze Rakowa Częstochowa

  • Raków – Dnipro-1 3:1
  • Raków – O. Ljubljana 3:3
  • Raków – FCSB – 4:1

Warta – Raków bezpośrednie mecze

Ostatnia bezpośrednia konfrontacja tych drużyn miała miejsce 15 lipca 2022 roku. Wtedy Raków Częstochowa odnotował skromne zwycięstwo nad Wartą Poznań.

  • Raków – Warta 1:0
  • Warta – Raków 0:2
  • Raków – Warta 3:0

W trzech poprzednich spotkaniach Raków pokonywał Wartę. Uwagę przykuwa to, że poznaniacy nie byli w stanie zdobyć choćby jednego gola. Totalnie nie mieli recepty na ekipę z Częstochowy.

Warta – Raków kursy bukmacherskie

To z pewnością nikogo nie dziwi. Analizując Warta – Raków typy, należy wziąć pod uwagę fakt, że faworytem tej konfrontacji jest zespół z Częstochowy. Wydaje się, że to właśnie przyjezdni powinni zanotować komplet punktów.

Gdzie oglądać Warta – Raków? Transmisja

Chcesz oglądać mecz Warty Poznań z Rakowem Częstochowa? Zapisz sobie zatem w kalendarzu termin 28 stycznia 2023 roku. O której Warta – Raków początek widowiska? Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się o godzinie 15:00.

Transmisję będzie można śledzić na Canal+ Sport 3, a także Canal+ Sport. Bezpośredni przekaz live pojawi się również na platformie Canal+ online. Jest zatem wiele możliwości na oglądanie meczu Warty z Rakowem.