Polska – Słowenia typy, kursy, kiedy, gdzie oglądać? (MŚ piłkarzy ręcznych 2023)

Po zaciętym, lecz niestety przegranym boju z Francuzami przed reprezentacją dowodzoną przez Patryka Rombla kolejne spotkanie MŚ piłkarzy ręcznych. Sprawdźcie nasze Polska – Słowenia typy, a także garść informacji o tym, gdzie będzie można śledzić tę potyczkę.

Polska – Słowenia typy bukmacherskie (14.01.2023)

Mimo iż Biało-czerwoni nie należą aktualnie do ścisłej światowej czołówki, to nadzieje związane z ich występem na mundialu są całkiem spore. To cecha charakterystyczna polskiego kibica, że wymaga sporo, nawet gdy realizacja konkretnego celu w teorii wydaje się stosunkowo mało prawdopodobna.

Trzeba przyznać, że dzielna postawa podczas zmagań z Trójkolorowymi jeszcze te nadzieje rozbudziła. Tylko nieliczne grono spodziewało się chyba postawienia tak twardego oporu niezwykle utytułowanej ekipie Les Bleus. Nic więc dziwnego, że na mecz Polska – Słowenia typy faworyzują jednego ze współgospodarzy niedawno rozpoczętego czempionatu tj. reprezentację Polski.

polska-slowenia-typy-ms-pilkarzy-recznych

Historia starć ze Słoweńcami, o której zresztą wspominamy w jednym z kolejnych akapitów, jasno wskazuje na to, że na kibiców zgromadzonych w ten sobotni wieczór w katowickim Spodku czeka prawdopodobnie kolejny thriller z udziałem naszych szczypiornistów. Wierzymy jednak mocno, że zwycięstwo padnie ostatecznie łupem Michała Daszka i spółki.

Niewykluczone, że pierwsza odsłona zmagań może być piekielnie wyrównana i zakończyć się remisem. Zdarza się to co prawda niezbyt często, ale tu akurat poziom sportowy obydwu ekip jest dość zbliżony, więc takiego scenariusza absolutnie nie można wykluczyć. Warto mieć na uwadze, że Polska – Słowenia kursy oferowane przez legalnych polskich bukmacherów faworyzują mocno Polaków. Miejmy nadzieję, że to dobry znak, który zwiastuje łatwą przeprawę i milowy krok w kierunku awansu do fazy pucharowej.

Bezpośrednie mecze Polska – Słowenia

Cechą charakterystyczną bezpośrednich potyczek Polaków ze Słoweńcami była zwykle wyjątkowa zaciętość. Niestety na przestrzeni paru poprzednich meczów nieco częściej górą byli nasi sobotni rywale. Jako zadeklarowani patrioci mocno liczymy jednak na to, że zła karta tym razem się odwróci. Dobrym prognostykiem jest fakt, iż ostatni bój podczas mistrzostw Europy padł łupem naszych Orłów. Oby stało się tak ponownie.

  • Polska – Słowenia 27:26
  • Słowenia – Polska 32:29
  • Słowenia – Polska 26:23

Kiedy mecz Polska – Słowenia? O której godzinie?

Z ogólnodostępnych informacji wynika, że około 20:30 powinien wybrzmieć pierwszy gwizdek pojedynku Polska – Słowenia. Godzina co prawda dość późna, lecz Biało-czerwoni zapewnią bez wątpienia całą masę emocji, dlatego też senność nikomu raczej nie będzie groziła.

Gdzie oglądać mecz Polska – Słowenia? Transmisja

Jako że aktualnie spotkania z udziałem podopiecznych Patryka Rombla są bardzo popularne, to całkiem spora rzesza fanów zastanawia się na pewno Polska – Słowenia gdzie oglądać to starcie? Podobnie jak i potyczkę z Francuzami także i ten mecz będzie można śledzić na antenach stacji TVP Sport oraz na platformie streamingowej Viaplay.