Porady bukmacherskie 2022 – Jak obstawiać mecze?

Jesteś nowy w zakładach bukmacherskich, a może chcesz uniknąć błędów, które popełniałeś do tej pory? Trafiłeś idealnie. Przed Tobą kompletny poradnik bukmacherski.

Zacznij od wyboru najlepszego dla siebie bukmachera

Na samym początku warto rozejrzeć się za właściwym wyborem bukmachera. W chwili obecnej na polskim rynku dostępnych jest kilkudziesięciu operatorów. W większości mają podobne oferty, ale jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Powinieneś zwrócić uwagę na najbardziej istotne rzeczy.

Przede wszystkim sprawdź, czy bukmacher jest legalny. Jeżeli masz z tym problem, zwróć uwagę na poniższą listę. Na niej zaprezentowaliśmy najlepszych, w naszym odczuciu legalnych bukmacherów w Polsce.

Porównaj oferowane bonusy na start i wybierz ten, który z Twojego punktu widzenia wygląda najbardziej atrakcyjnie. Podpowiemy, że warto skorzystać z bonusów bez depozytu, jak np. darmowe zakłady. Równie ciekawe są bonusy depozytowe np. 100%, zakłady bez ryzyka oraz możliwość gry bez podatku.

Kolejną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera dla siebie są metody płatności. Postaw na tego operatora, który posiada preferowane przez Ciebie metody depozytu oraz oferuje szybkie wypłaty. Nikt przecież nie chce długo czekać na wygrane pieniądze.

Kluczowa jest też kwestia zakładów bukmacherskich. Prześledź oferty bukmacherów i wybierz tego, który ma najwięcej zakładów, którymi jesteś zainteresowany. Jeżeli przykładowo chcesz obstawiać piłkę nożną i tenis, to nie koncentruj się na porównaniu najlepszych bukmacherów na esport i na odwrót. Skoncentruj się na tym, czym rzeczywiście jesteś zainteresowany.

porady bukmacherskie

Warto też wnikliwie rzucić okiem na kursy bukmacherskie. Jak je porównać i  sprawdzić, który bukmacher ma najwyższe? Nie jest to prostym zadaniem, bowiem oferty zmieniają się dynamicznie. Jednak jedną z metod jest odwiedzenie kilku stron bukmacherskich i jednoczesne porównanie kursów na konkretne wydarzenie. Wówczas będziesz miał już podstawowy podgląd na sytuację.

Jeżeli jesteś początkujący, to porady bukmacherskie obejmują także sprawdzenie, jak konkretny bukmacher rozwiązuje obsługę klienta. Warto wybrać bukmachera z czatem na żywo i najlepiej całodobową bądź maksymalnie długo dostępną pomoc w trakcie każdego dnia tygodnia. Nigdy nie wiadomo, kiedy w Twojej głowie pojawią się wątpliwości, a nie zawsze dział FAQ rozwiąże wszystkie z nich.

Porady bukmacherskie, czyli jak obstawiać skutecznie?

Jak wynika z różnych badań, tylko co dziesiąty gracz potrafi regularnie ogrywać bukmacherów. Pozostali przegrywają na potęgę. Sprawdź porady bukmacherskie. Odpowiadamy na pytania, jak wybrać bukmachera, jak obstawiać i jak unikać najczęściej popełnianych błędów.

Określ swój budżet na zakłady

Kiedy już wybrałeś bukmachera lub bukmacherów (tak, dobrą opcją jest korzystanie naprzemiennie z kilku serwisów), czas określić budżet na grę. Dobrą praktyką jest przeznaczenie na zakłady bukmacherskie takiej ilości środków, na których stratę bez konsekwencji dla Twojej sytuacji finansowej lub życiowej, możesz sobie pozwolić. Trudno o konkretne kwoty, bowiem dla jednego gracza może to być 20 zł, dla innego 100 zł, a jeszcze dla innego 5000 złotych. Zawsze trzymaj się ustalonych zasad i nie przekraczaj budżetu, który określiłeś na grę. Najczęściej złamanie tej zasady następuje w przypadku przegranego zakładu, kiedy gracze nie potrafiący zachować chłodnej głowy, angażują jeszcze więcej środków i stawiają wszystko na jedną kartę. Najczęściej kończy się to jeszcze większą przegraną.

Ustal, co chcesz obstawiać

Warto przemyśleć także, co chce się obstawiać. Przede wszystkim koncentruj się na sportach, którymi się interesujesz. Jeżeli nigdy nie oglądałeś meczu piłki ręcznej i nie potrafisz wymienić ani jednego zawodnika, odpuść. Chociaż podstawowa znajomość dyscypliny jest kluczowa w kontekście skuteczności zakładów. Dobrze, jeżeli danym sportem interesujesz się na co dzień. Im większa wiedza, tym większe prawdopodobieństwo wygranych.

Warto też ustalić rynki, które chcesz obstawiać. Na początku zalecamy rozpocząć od najbardziej prostych zakładów, jak zakłady na wynik meczu, zakłady na liczbę goli czy punktów. Rozsądne jest stawianie także handicapów. Dopiero, kiedy bardziej się wprawisz, możesz obstawiać nieco bardziej skomplikowane zakłady. Pamiętaj jednak, że powinieneś grać wyłącznie zakłady, które wiesz, jak działają. Jeśli nie, upewnij się, że dany zakład oznacza dokładnie to, co myślisz.

Obstawiaj z głową

Jedną z najważniejszych zasad, jeśli chodzi o porady bukmacherskie i obstawianie meczy jest reguła chłodnej głowy. Każdy z nas jest kibicem jakieś drużyny czy sportowca. Poprzez to chcielibyśmy, żeby wciąż wygrywał. Nawet, kiedy wiemy, że teoretycznie skazany jest na porażkę. W zakładach bukmacherskich nie ma jednak miejsca na sentymenty. Dlatego część graczy stara się unikać grania na swoich ulubieńców, jak np. zakładów na reprezentację Polski. Oczywiście, nie mówimy, że musisz robić tak samo. Jeżeli potrafisz wyeliminować emocje i obstawiać chłodną głową, stawiaj nawet na drużyny i zawodników, którym kibicujesz. Zawsze jednak zachowuj optymizm i nigdy nie graj sympatią do danej drużyny czy zawodnika.

Porady bukmacherskie

Korzystaj z typów bukmacherskich

Warto również sięgać po typu bukmacherskie. Nie zawsze trzeba się z nimi zgadzać, bowiem i one nie są nieomylne. Typy to jednak znakomita okazja do konfrontacji własnych przewidywań. Sprawdzisz, czy eksperci albo inni gracze myślą dokładnie tak samo, a może mają inne zdanie i uargumentowali je w logiczny sposób? Może coś, jakaś statystyka, kontuzja czy inny sygnał umknął Twojej uwadze, a znalazł się w analizie typów. Nieskromnie powiemy, że najlepsze typy znajdziesz w naszym serwisie.

Sporządzaj historię zakładów

Uważamy, że każdy powinien pisać także swój własny poradnik bukmacherski. Warto zapisywać historię typów. Mamy na myśli zarówno wygrane, jak i przegrane kupony. Dzięki temu możesz w późniejszym czasie porównać, na jakiej dyscyplinie czy w jakich rodzajach zakładów jesteś najbardziej skuteczny. Z takich zapisków zawsze można wyciągnąć ciekawe i niezwykle pomocne wnioski, które przydadzą się przy ograniczaniu ryzyka związanego z zakładami. Jeżeli okaże się, że trafiłeś 9 na 10 zakładów z handicapem, a tylko 2 na 10 zakładów na over/under, to wnioski nasuwają się same, co warto w Twoim przypadku obstawiać.

Zakłady bukmacherskie – porady w skrócie

Znasz już nasze porady bukmacherskie, a teraz jeszcze raz wymieńmy je w telegraficznym skrócie.

  1. Wybierz odpowiedniego dla siebie bukmachera, porównując oferty poszczególnych operatorów.
  2. Określ budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zakłady bukmacherskie.
  3. Pomyśl, jakie dyscypliny i rozgrywki chcesz obstawiać. Wybierz coś, na czym się znasz.
  4. Obstawiaj zawsze z głową, solidnie analizując mecze i nigdy nie graj sympatią.
  5. Porównuj swoje przewidywania z typami ekspertów bądź innych graczy. Dzięki temu może wpadnie Ci w oko coś, co umknęło wcześniej.
  6. Notuj postawione zakłady i prowadź statystyki przegranych oraz wygranych kuponów, aby w późniejszym czasie poznać, które zakłady są dla Ciebie najbardziej skuteczne.