Poker Online – gdzie grać i czy jest legalny w Polsce?

Jeżeli zastanawiasz się czy jest legalny poker online w Polsce i gdzie grać, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. W naszym tekście przyglądamy się wszystkim możliwościom, dostępnym dla polskich graczy.

Czy Poker Online w Polsce jest legalny?

Bez dwóch zdań, poker to najpopularniejsza gra karciana na świecie, posiadająca świetne zasady gry. Dziennie rozgrywane są dziesiątki milionów partii, a liczne turnieje pokera organizowane są zarówno w kasynach naziemnych, jak i w kasynach online.

Niestety, ale w tym miejscu nie mamy dobrych informacji, jeżeli chodzi o pokera online na prawdziwe pieniądze dla polskich graczy. Tego typu rozrywka jest zabroniona i wynika to bezpośrednio z zapisów ustawy hazardowej. Obecnie żaden licencjonowany bukmacher, a także kasynowy monopolista, nie ma możliwości oferować gry w pokera online. Nie wszystko jednak stracone, bowiem istnieje alternatywne rozwiązanie, a są nim zakłady na gry karciane, w tym także na pokera. W naszym tekście przyjrzymy się zatem, jak i gdzie stawiać zakłady na pokera.

Legalny Poker Online w Polsce –  zakłady bukmacherskie

Wiesz, że nie ma sensu szukać gdzie grać w Pokera Online, bowiem jest to zakazane. Sprawdźmy zatem, którzy legalni bukmacherzy oferują symulowane gry karciane i zakłady na poker online. Najlepsze strony prezentujemy w tabeli, a ich szczegółowy opis tuż pod nią.

Betgames STS

Jednym z pierwszych bukmacherów, który zaczął oferować zakłady na pokera online był STS, a więc najpopularniejszy operator w Polsce. Znajdziesz tutaj polski stół pokera, z polskimi krupierkami. Dodatkowo także angielski stół oraz odmianę poker 6+.

betgames sts

Bukmacher oferuje wiele rodzajów zakładów na pokera, a dodatkowo częstą praktyką są bonusy na STS Betgames, czyli po prostu gry karciane, gdzie oprócz pokera znajdziesz także baccarat i wojnę. Stąd też to miejsce jest chętnie wybierane przez większość graczy jako alternatywa dla faktu, że legalny poker online w Polsce nie jest dostępny.

wejdź na stronę

Bet on Games Fortuna

Ciekawą możliwością, żeby stawiać zakłady na pokera online jest także Fortuna Bet on Games. Tutaj co prawda nie znalazło się miejsce dla polskiego stołu, a gracze mogą przyglądać się symulowanej rozgrywce, w towarzystwie anglojęzycznych krupierek.

bet on games fortuna

Oprócz zakładów na legalny poker online w Polsce, Fortuna zapewnia także symulowany baccarat i nieco mniej popularną grę o nazwie Dragon Tiger. Podobnie, jak STS, także Fortuna oferuje częste bonusy na gry karciane.

wejdź na stronę

Gry karciane forBET

Kolejnym bukmacherem, gdzie postawisz zakłady na legalny poker online w Polsce jest forBET. Operator postawił na polski stół pokera, co już spotyka się z dużym zainteresowaniem jego klientów, spragnionych karcianych emocji na najwyższym poziomie.

forbet gry karciane

Podobnie, jak u wcześniejszych bukmacherów, tak samo tutaj możesz stawiać zakłady na pokera z komputera, ale równie dobrze także w aplikacji mobilnej. Oprócz polskiego stołu pokera, forBET gry karciane oferują również zakłady na blackjacka, wojnę a nawet i indyjskiego pokera.

wejdź na stronę

Gry karciane BetFan

Jeżeli jesteś zawiedziony, że nie jest dostępny w Polsce legalny poker online, to możesz jako alternatywę wybrać również gry karciane BetFan. Zakłady na symulowanego pokera możesz stawiać na polskim stole, a operator przygotował także zakłady na takie gry, jak blackjack, dwie odmiany wojny oraz poker indyjski. To dość spory wybór, a niewykluczone, że BetFan poszerzy jeszcze swoją ofertę.

wejdź na stronę

Gry LVBET

Polski stół pokera i zakłady na symulowaną grę znajdziesz także u bukmachera LVBET. Gry karciane to nie tylko legalny poker online w Polsce, ale też kilka innych, mniej czy bardziej popularnych opcji obstawiania. Gracze mogą być ukontentowani takim obrotem sprawy, a w zasadzie to szerokością oferty.

gry lvbet

Dokładniej rzecz ujmując, gry LVBET to symulowane: blackjack, andar bahar, indyjski poker, poker, wojna, wojna plus. Na wszystkie z nich postawisz zakłady na żywo. Jest w czym wybierać.

wejdź na stronę

Gry TV PZBuk

Na stronie hazardowej PZBuk Gry TV pozwalają także stawiać zakłady na pokera online. Ten bukmacher posiada dokładnie takie same rodzaje gier, jak wymieniony wcześniej LVBET, w tym także polski stół pokera. Trzeba przyznać, że to wysokiej jakości oferta, którą PZBuk zdobywa zaufanie coraz szerszego grona fanów pokera.

wejdź na stronę

Gry Superbet

Bez dwóch zdań, Superbet jest operatorem, który posiada najwięcej symulowanych gier karcianych. Możesz u niego stawiać nie tylko zakłady na poker online na polskim stole, ale także próbować typować wyniki takich gier, jak blackjack, wojna, indyjski poker oraz andar bahar.

wejdź na stronę

Zakłady na pokera online – zasady gry

Jeżeli w przeszłości miałeś już gdzie grać w pokera online w Polsce czy też stacjonarnie, to bez trudu załapiesz na czym polegają zakłady na gry karciane. Jeżeli to Twój pierwszy kontakt z tą grą lub nie do końca rozumiesz zasady, to opisaliśmy je dokładnie poniżej.

poker online

W przypadku zakładów na gry karciane, zasady poker online w Polsce nie różnią się niczym od tradycyjnego Texas Holdem. Nie będziemy ich przybliżać, bo zapewne je znasz. O co więc chodzi w zakładach na pokera? Przyglądasz się wirtualnej rozgrywce, gdzie krupier rozdaje karty, a wokół stołu zasiadają wirtualni gracze. Twoim zadaniem jest wytypować, który z nich wygra. Możesz też stawiać zakłady na to, jaki układ pojawi się na stole. W trakcie każdego rozdania masz kilka okienek na obstawianie – przed flopem, po flopie oraz po turnie. Zakłady postawione w każdej z rund są niezależne od siebie. Sam możesz wybrać kiedy stawiać, lecz zwróć uwagę na zegar, który odlicza czas pozostały do postawienia zakładów.

Poker Online za darmo, czyli gra na wirtualne żetony

Legalny Poker Online w Polsce na prawdziwe pieniądze nie istnieje, ale kolejną alternatywą, obok zakładów na pokera, jest także darmowy poker online. Za darmo możesz zagrać na wielu stronach i jest to w pełni legalne oraz bezpieczne. Gra toczy się na wirtualne żetony. Zwróć jednak uwagę na to, żeby nie była to strona jednego z nielegalnych zagranicznych kasyn. Dlatego też najlepiej, jeśli chcesz grać w pokera online za darmo, wybierać popularne strony z grami online.

FAQ

  • Czy poker online jest legalny w Polsce?

Niestety, ale gra na prawdziwe pieniądze w pokera online jest zabroniona zapisami ustawy hazardowej.

  • Gdzie grać w pokera online w Polsce?

Jeżeli chodzi o poker online, najlepsze strony nie zostaną wymienione w tej odpowiedzi. Gra na pieniądze w pokera online, jak już odpowiedzieliśmy wcześniej, jest w Polsce zabroniona. Możesz skorzystać jedynie z darmowej wersji bądź zakładów na pokera.

  • Czym są zakłady na pokera?

Zakłady na pokera polegają na obserwowaniu symulowanej rozgrywki, w obecności prawdziwego krupiera i obstawianiu jej rozstrzygnięć.