Żużel – zakłady bukmacherskie, jak i gdzie obstawiać?

Gdzie obstawiać żużel? Zakłady bukmacherskie można postawić w Superbet, Betclic, Fortuna, STS lub Betfan. Poniżej zapoznasz się z bonusami na żużel, przygotowanymi przez tych operatorów. Dowiesz się też, jak obstawiać żużel.

Bukmacherzy
Bonusy
Obstaw tutaj

1.Superbet

najlepsi bukmacherzy to SUPERBET

🎁Bonus - do 3754 zł

✅Załóż konto z kodem - BETMAX

 

2.BetclicNajlepsze strony bukmacherskie BETCLIC

🎁Bonus - cashback do 200 zł

✅Załóż konto z kodem - BETPLMAX

 

3.STSSTS

🎁Bonus - do 1660 złotych
✅Załóż konto z kodem - STSMAX

4.Fortunanajlepsi bukmacherzy to Fortuna

🎁Bonus - do 630 zł

✅Załóż konto z kodem - BETMAX

 

5.Betfannajlepsi bukmacherzy online BETFAN

🎁Bonus - do 300 zł złotych

✅Załóż konto z kodem - BETFANMAX

 

Gdzie stawiać zakłady bukmacherskie żużel?

Na samym początku sprawdźmy, jaki jest najlepszy bukmacher do obstawiania żużla. W powyższej znajdziesz nasze propozycje, gdzie jako kibic czarnego sportu nie będziesz zawiedziony ofertą zakładów. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się u dowolnie wybranego bukmachera z naszym kodem promocyjnym i zgarnąć Ciekawe bonusy na żużel i nie tylko.

Bukmacherzy na żużel już przedstawieni, a zatem przejdźmy do zasad obstawiania tego jakże pięknego i emocjonującego sportu.

Żużel zakłady bukmacherskie – co można obstawiać?

Pewnie w głowie Ci świta, że zakłady bukmacherskie żużel to obstawianie zwycięzcy meczu czy turnieju. Tak jest, jednak to nie wszystko. Obstawianie PGE Ekstraligi, Speedway Grand Prix czy innych zawodów można rozłożyć dosłownie na czynniki pierwsze. Z miesiąca na miesiąc oferty bukmacherów na żużel są coraz to szersze, a obecnie dostępne opcje stawiania zakładów znajdziesz poniżej.

żużel zakłady pge ekstraliga

Obstawianie zwycięzcy meczu lub zawodów

Bez znaczenia czy to PGE Ekstraliga zakłady czy inne rozgrywki, a nawet turniej indywidualny (Mistrzostwa Polski, Speedway Grand Prix itd.), możesz obstawić zwycięską drużynę bądź zwycięskiego zawodnika. W przypadku zawodów drużynowych możesz postawić także na remis. Jest to zarazem najprostszy, ale i najpopularniejszy rodzaj zakładów bukmacherskich na żużel. Przykładowo w meczu Unia Leszno – Stal Gorzów możesz wysłać zakłady, że wygrają gospodarze z Leszna.

Obstawianie zwycięzcy meczu z handicapem

Taki rodzaj zakładów bukmacherskich dostępny jest w przypadku zawodów drużynowych, do jakich zalicza się PGE Ekstraliga. Zakłady możesz postawić na zwycięstwo danej drużyny wraz z odjęciem jej od końcowego wyniku określonej liczby punktów. Weźmy pod lupę wspomniany już mecz Unii Leszno ze Stalą Gorzów. Możesz wysłać zakłady, że Unia wygra nawet, jeśli odejmie się jej 5.5 punktu. Wówczas, żeby zakład został rozliczony jako trafiony, leszczynianie muszą pokonać gorzowian co najmniej 6 punktami. W jakim celu stosuje się zakłady bukmacherskie żużel z handicapem? W celu podbicia kursów. Na przykład wtedy, kiedy zdecydowany faworyt ma odjechać mecz z drużyną skazaną na pożarcie, to tradycyjne zakłady na zwycięstwo faworyta nie przyniosą wielkiego zysku. Jeśli jednak pokombinujesz i odejmiesz kilka punktów, wówczas zobaczysz bardziej atrakcyjne kursy bukmacherskie.

Poniżej/powyżej punktów

Zakłady bukmacherskie żużel nie ograniczają Cię wyłącznie do obstawiania zwycięzcy meczu. Możesz też wrzucić na kupon zakłady typu over/under. Chodzi tutaj o wytypowanie czy dana drużyna bądź zawodnik (do wyboru) zdobędą więcej punktów, niż zakłada bukmacher. Na przykład możesz wytypować, że Stal Gorzów w najbliższym meczu zdobędzie powyżej 46.5 punktu lub, że Bartosz Zmarzlik przywiezie więcej niż 10.5 punktu.

Pojedynek

Są to żużel zakłady bukmacherskie na pojedynek dwóch zawodników. Oznaczają, który z nich zdobędzie więcej punktów w danym meczu. Najczęściej, jeśli chodzi o PGE Ekstraligę, to w zakładach tych uwzględnia się wyłącznie zasadniczą fazę meczu bez biegów nominowanych. Możesz postawić chociażby, że Emil Sajfutdinow zdobędzie więcej punktów, niż Bartosz Zmarzlik.

żużel zakłady bukmacherskie

Kto pierwszy?

Są to bardzo popularne zakłady na żużel, jeżeli pod uwagę weźmiemy obstawianie na żywo. Możesz postawić na przykład na to, która z drużyn jako pierwsza zdobędzie 30 punktów w trwającym właśnie meczu.

Zakłady na pojedynczy wyścig

Nie musisz się koncentrować na całym meczu, a możesz wziąć pod lupę jeden wyścig. Tak wygląda właśnie obstawianie żużla na żywo. Możesz wytypować np. który zawodnik wygra nadchodzący bieg.

Żużel zakłady długoterminowe

Kolejnymi z ciekawych zakładów bukmacherskich na żużel są zakłady długoterminowe. W ten oto sposób jeszcze przed rozpoczęciem sezonu lub pomiędzy kolejkami możesz wytypować, kto będzie Drużynowym Mistrzem Polski, kto zakwalifikuje się do play-off czy kto spadnie z PGE Ekstraligi. Oczywiście, obstawiać można inne rozgrywki, zakłady liga polska są najbardziej popularne, ale dostępne są też SGP, liga szwedzka czy wiele, wiele innych odsłon czarnego sportu.

Zakłady specjalne

Bukmacherzy na żużel oferują też coraz częściej zakłady specjalne. Rozumie się przez nie coś wychodzącego poza szablony. Na przykład, kiedy dana drużyna zacznie przegrywać mecz za meczem, bukmacherzy mogą wystawić ofertę, czy do końca roku zdoła ona wygrać więcej, niż jeden mecz i tym podobne.

Jak czytać na żużel kursy bukmacherskie?

Chyba nie musimy mówić, jak emocjonująca bywa ekstraliga żużlowa. I podobnie emocjonujące jest obstawianie meczy, ale jak czytać na żużel kursy bukmacherskie? Zakłady wystawiają kursy w formacie dziesiętnym, co oznacza, że łatwo możesz policzyć potencjalną wygraną. Kurs 1.90 oznacza, że stawiając 10 złotych możesz zarobić blisko 17 złotych. Jak to wyliczyć? Pomnóż kurs przez stawkę i odejmij od wyniku 12% podatku bukmacherskiego. Kursy na żużel można czytać też jako wskazówkę, którą drużynę czy zawodnika bukmacher wskazuje jako faworyta. Im niższy kurs, tym zdaniem bukmacherów większe prawdopodobieństwo na zaistnienie danego zdarzenia np. zwycięstwa Bartosza Zmarzlika. I odwrotnie, im wyższe kursy, tym zdaniem bukmachera mniejsze szanse, że to się wydarzy np. Patryk Dudek zdobędzie komplet punktów.

Gdzie znaleźć najlepsze typy na żużel?

Na żużel typy za darmo znajdziesz na naszej stronie. Śledź nasze artykuły. Możesz też skorzystać z for dyskusyjnych, zrzeszających kibiców żużlowych. Pamiętaj jednak, że żadne typy bukmacherskie żużel na PGE Ekstraligę czy inne ligi i zawody nie gwarantują 100% pewności wygranej. Zakłady bukmacherskie żużel to ryzyko, podobnie zresztą, jak obstawianie innych sportów. Ile razy bywało tak, że zawodzili najwięksi faworyci? A w żużlu przecież zdarzają się upadki i defekty…

Żużel zakłady bukmacherskie – porady i wskazówki

Skorzystaj z naszych porad i dowiedz się, jak obstawiać żużel. Zakłady bukmacherskie to świetna zabawa, jednak warto robić to odpowiedzialnie.

  • Znajdź odpowiedniego bukmachera na żużel – możesz skorzystać z naszych propozycji, gdyż wnikliwie prześwietliliśmy, jakie oferty prezentują bukmacherzy na żużel i wybraliśmy wyłącznie te najlepsze.
  • Określ kwotę na grę – ustal, jak wiele możesz wydać na żużel zakłady bukmacherskie. Powinno to być dokładnie tyle, ile bez większych konsekwencji możesz przegrać. Nigdy nie przekraczaj ustalonego budżetu.
  • Przeanalizuj zakłady – wybierz odpowiednie zakłady, analizując statystyki i ostatnie wyniki drużyn oraz zawodników.
  • Znajdź najbardziej korzystne kursy na żużel – porównaj bukmacherów i wybierz ofertę tego, który ma najlepsze kursy na interesujące Cię zakłady liga polska bez względu czy to ekstraliga żużlowa, pierwsza czy druga liga.

No i na sam koniec życzymy powodzenia! Wierzymy, że żużel zakłady bukmacherskie będą nie tylko przyjemne, ale i obfite w wygrane!

FAQ

  • Gdzie znajdę zakłady bukmacherskie żużel?

U większości legalnych bukmacherów. Polecane zakłady bukmacherskie na żużel znajdziesz w naszym materiale.

  • Jak obstawiać żużel?

Zarejestruj się u bukmachera, wpłać pieniądze lub wykorzystaj freebet, wybierz zakład, dodaj go do kuponu i zagraj. Dokładnie jak obstawiać żużel opisaliśmy wewnątrz tekstu.

  • Czy bukmacherzy mają bonusy na żużel?

Tak. Sporo bukmacherów oferuje na żużel bonusy.