AZS Politechnika Lubelska inauguruje sezon

AZS Politechnika Lubelska inauguruje sezon

Przed klubem AZS Politechnika Lubelska pierwsze spotkanie domowe w ramach I Ligi mężczyzn unihokeja. To kolejna dyscyplina, która rozwija się w Lublinie.

AZS Politechnika Lubelska stworzył półtora roku temu sekcję unihokeja. Zespół występuje teraz w I lidze. Pierwsze spotkanie w roli gospodarza klub AZS Politechnika Lubelska rozegra 19 września o godzinie 13:00 w hali Politechniki Lubelskiej. Wstęp na mecz z UKS Błyskawica Niechanowo jest bezpłatny.

– Coraz częściej w szkołach gra się w unihokeja. Od dwóch lat do kalendarza Akademickich Mistrzostw Polski został włączony unihokej. W klubie postawiliśmy na rozwój unihokeja i wystartowaliśmy w rozgrywkach I ligi, co ma wpłynąć na jego popularyzację nie tylko w Lublinie, ale także w regionie – mówi Jakub Kańkowski, prezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Lubelskiej.

Na tak wysokim poziomie akademicy stawiają pierwsze kroki. Zespół budowany jest ze wsparciem doświadczonych zawodników LUKS Grześ Hrubieszów. Wspólnymi siłami drużyna postara się powalczyć o jak najlepszy wynik.

– Wszystko jest bardzo profesjonalnie prowadzone. Zarząd klubu dba by nic nam nie brakowało, począwszy od odpowiedniej ilości treningów, dostępu na siłownię i pływalnię, po sprzęt, suplementy oraz opiekę fizjoterapeuty. Idealne warunki by trenować i rozwijać unihokeja w Lublinie – opowiada Cezary Pietraszek, pierwszy trener zespołu.

– Drużyna, jak na początek sezonu, przygotowana jest dobrze, pracujemy jeszcze nad kilkoma wariantami rozegrań gry, zarówno w ataku, jak i w defensywie – zdradza drugi trener Michał Jagiełło.

Inauguracja sezonu I Ligi mężczyzn nie należała do najłatwiejszych. AZS Politechnika Lubelska pojechała na daleki wyjazd do Torunia, gdzie zmierzyła się z kandydatem do awansu – TLU Kala Izolacje Toruń. Choć w pierwszym spotkaniu sezonu ulegli aż 4:17, to warto zaznaczyć, że nie wystąpili tam kluczowi zawodnicy Politechniki. Najmocniejszy skład jest szykowany na pierwszy domowy mecz z UKS Błyskawica Niechanowo.

To pierwszy sezon klubu AZS Politechniki Lubelskiej w I lidze mężczyzn unihokeja, który jest wspierany przez swoją uczelnie Politechnikę Lubelską. Partnerami zespołu zostało województwo lubelskie, miasto Lublin i firma NeuroRehab z Hrubieszowa.


LVBET Kod Promocyjny 2021 * BEST20 * – bonus aż do 2000 złotych