Baraże o Ekstraklasę – kiedy, pary barażowe, zasady, terminarz

Baraże o Ekstraklasę – kiedy, pary barażowe, zasady, terminarz

Baraże do Ekstraklasy to jeden z najgorętszych tematów ostatnich dni. Kto będzie się w nich mierzył i jak wyglądają ich zasady? O tym w kilku zdaniach poniżej.

Czas na baraże o awans do Ekstraklasy – kto zagra, jakie drużyny?

Rywalizacja na zapleczu najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej była w tym sezonie niezwykle zacięta. Miedź Legnica była pewna “swego” już od kilku dobrych tygodni. Rzutem na taśmę grę z takimi wielkimi firmami jak Legia czy Lech zapewnił sobie także łódzki Widzew.

Jak natomiast przedstawiają się baraże o Ekstraklasę pary, które stoczą ze sobą bój o miano trzeciego z beniaminków? Oto krótka ściągawka:

  • Korona Kielce – Odra Opole (26 maja godz. 18:00)
  • Arka Gdynia – Chrobry Głogów (26 maja godz. 20:45)

Baraże o Ekstraklasę – zasady

Baraże o awans do Ekstraklasy rozgrywane są według doskonale znanego i praktykowanego już od dłuższego czasu schematu. Dwie najlepsze ekipy w Fortuna 1 Lidze uzyskują bezpośrednią promocję do piłkarskiej elity, a zespoły z miejsc 3-6 mierzą się właśnie we wspomnianych barażach.

Przyjęło się, że w półfinałach do bezpośredniego pojedynku stają drużyny z lokat 3 i 6 0raz 4 i 5. Gospodarzami starć są zawsze te zespoły, które zakończyły sezon zasadniczy na wyższej pozycji. Zasada ta ma zastosowanie także w potyczce finałowej.

Zakłady na baraże o Ekstraklasę – kursy bukmacherskie

Legalni polscy bukmacherzy nie mogli sobie odpuścić tak istotnego tematu, jakim pod koniec maja 2022 roku są piłkarskie baraże o Ekstraklasę. Kursy w zależności od konkretnej firmy są oczywiście bardzo zróżnicowane, jednak z ich oferty można wywnioskować, kogo tak naprawdę uważają za murowanego faworyta do gry w piłkarskiej elicie w kolejnym sezonie rozgrywkowym.

Bukmacher Bonusy Sprawdź!

Zakłady bukmacherskie STS

100% do 300 zł, Cashback 100 zł, bonusy reload do 1500 zł

Zarejestruj się

Betclic

Cashback do 200 zł

Zarejestruj się

fortuna typy na dziś

Freebet 20 zł, cashback 600 zł, 100% do 2100 zł

ZAREJESTRUJ SIĘ

STS proponuje np. najniższy kurs na awans Arki Gdynia (2.00). Podobnie jest zresztą w przypadku pozostałych firm bukmacherskich. LVBET najmniej wierzy na przykład w to, że zwycięsko z tego mini turnieju barażowego wyjdzie Odra Opole (7.50).

Jak widać mimo zakończenia czołowych rozgrywek europejskich Fortuna 1. Liga – baraże nadal wywołują spore poruszenie wśród polskich podmiotów oferujących zakłady wzajemne. To bardzo dobrze, gdyż zastój i nuda to najgorsze co może nas spotkać.

Wiemy już także, kiedy startuje przyszły sezon Ekstraklasy.