Finał Ligi Mistrzów 2022: gdzie i kiedy? Kto zagra w wielkim finale Champions League?

Finał Ligi Mistrzów 2022: gdzie i kiedy? Kto zagra w wielkim finale Champions League?

Po wielu tygodniach pasjonujących zmagań poznaliśmy dwójkę uczestników prestiżowego finału Ligi Mistrzów 2022. Gdzie odbędzie się to spotkanie, kto zmierzy się z kim i kiedy będzie miało miejsce? O tym w kilku słowach w niniejszym artykule.

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów 2022?

Tak emocjonujących półfinałów jak te niedawno zakończone nie mieliśmy już w Champions League bardzo dawno. Murowanym faworytem pierwszej z par od samego początku zdawali się być podopieczni Jurgena Kloppa, aczkolwiek trzeba uczciwie przyznać, że w rewanżu piłkarze Żółtej łodzi podwodnej zdołali solidnie postraszyć Mo Salaha i spółkę.

Przebieg obydwu meczów pomiędzy Realem a Manchesterem City to natomiast materiał na co najmniej kilka filmów sensacyjnych. Gdy wydawało się, że Obywatele dołączą do Liverpoolu i będą rywalizować o miano najlepszej klubowej ekipy w Europie, to Królewscy powstali jak Feniks z popiołów. Dzięki dwóm trafieniom Rodrygo Galacticos doprowadzili do dogrywki, a tam decydujący cios zadał niezawodny Karim Benzema.

Ostatecznie finał Ligi Mistrzów 2021/2022 należy więc do Liverpoolu oraz Realu. Kto ma większe szanse na odniesienie końcowego zwycięstwa? Nie mamy zielonego pojęcia. Szanse każdej z ekip oceniamy na ten moment na 50/50.

Kiedy finał Ligi Mistrzów?

Oficjalna data finału jubileuszowej 30. edycji Ligi Mistrzów była znana już od wielu, wielu miesięcy. Pojedynek, który wyłoni najlepszy klubowy zespół na świecie, odbędzie się 28 maja 2022 roku o godz. 21:00

Gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów?

Jeszcze do niedawna miejscem finału tegorocznej odsłony Ligi Mistrzów miał być rosyjski Petersburg. Z wiadomych względów podjęto jednak decyzję o przeniesieniu tego meczu na inny obiekt, a więc tym samym i do innego kraju. Wybór padł na paryski Stade de France.

Gdzie oglądać finał Ligi Mistrzów?

Transmisja na żywo z finału Ligi Mistrzów 2021/2022 będzie dostępna na antenach Telewizji Polskiej oraz Polsatu Sport.