Finał Ligi Mistrzów ponownie dla Realu?

Finał Ligi Mistrzów ponownie dla Realu?

Świętowanie kolejnego mistrzostwa kraju w wykonaniu Królewskich musi zostać czym prędzej przerwane. W innym wypadku Karim Benzema i spółka mogą mieć spore problemy z uzyskaniem awansu do finału 30. edycji Champions League. Czy nawet w przypadku pełnej mobilizacji Los Blancos będą jednak w stanie pokonać niezwykle zdeterminowaną ekipę z błękitnej części Manchcesteru? Spróbujmy się nad tym wspólnie zastanowić.

Real Madryt dzisiaj jest królem Ligi Mistrzów

Z takimi opiniami jak ta powyżej mogliśmy się w ostatnich latach spotkać niezwykle często. Trzeba przyznać, że podstawy ku takiej teorii są naprawdę spore. Na przestrzeni minionej dekady piłkarze z Madrytu meldowali się bowiem w finale tych prestiżowych rozgrywek aż czterokrotnie. Co ciekawe każde z tych starć padało ich łupem. Stwierdzenie, że Real Madryt dzisiaj jest królem Ligi Mistrzów jest zatem całkowicie uzasadnione.

Pep Guardiola ma bez wątpienia tego pełną świadomość. Pamiętajmy, że ekipa ze stolicy Hiszpanii zawsze była jego zmorą. Tak to już jest, gdy ktoś nie kryje się z sympatią do Barcelony i ma w swoim trenerskim CV dość długi epizod w tej drużynie.

pep guardiola

Jego pragnienie wyrzucenia Realu poza burtę Champions League będzie więc z pewnością ogromne. Teraz tylko rodzi się pytanie, czy starszy kolega po fachu nie zdoła utrzeć mu nosa. Przed tygodniem było do tego bardzo, ale to bardzo blisko.

Doświadczenie kluczem do zwycięstwa?

Sukcesywnie odmładzanie kadry Galacticos przebiega dość sprawnie i ze sporymi sukcesami. Mało było jak do tej pory transferowych niewypałów i niemal każdy z nowych graczy wniósł coś pozytywnego w poczynania trzynastokrotnych zwycięzców Ligi Mistrzów.

Kluczem do awansu w bieżących rozgrywkach może być jednak dyspozycja tych najbardziej doświadczonych graczy. Tak było już dotychczas, gdy skórę Królewskim ratował w głównej mierze Karim Benzema, lecz w lidze byli to również między innymi Luka Modric czy też Toni Kross. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że oni będą także największą bronią ekipy z Madrytu w środowym rewanżu. Kolejny dowód, że wiek to tylko liczba? Nie mamy nic przeciwko.