Nowy trener Cracovii już znany? Zaskakujące informacje

Nowy trener Cracovii już znany? Zaskakujące informacje

Dziś gruchnęła zaskakująca informacja. Janusz Filipiak, właściciel Cracovii zdecydował się rozstać ze szkoleniowcem “Pasów”, Michałem Probierzem. Według oficjalnego komunikatu, po czterech latach współpracy, umowa z Michałem Probierzem została rozwiązana za porozumieniem stron. Wraz z odejściem Probierza, masowo ruszyła lawina plotek, kto zostanie nowym trenerem Cracovii. Wydaje się, że już poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

Jacek Zieliński nowym-starym trenerem Cracovii?

Wygląda na to, że najważniejszym kandydatem do objęcia fotela trenera Cracovii jest… Jacek Zieliński. Szkoleniowiec ten pracował już na ławce trenerskiej “Pasów”, a zastąpił go… właśnie Michał Probierz. Teraz, jak donosi dobrze poinformowany w zakulisowych informacjach Janekx98 (użytkownik Twittera, chcący pozostać anonimowym), role mogą się odwrócić.

Jacek Zieliński był trenerem Cracovii w latach 2015-17. W swoim pierwszym roku pracy uratował “Pasy” od spadku, a w następnym sezonie zajął wysokie, czwarte miejsce w lidze, dzięki czemu Cracovia wystąpiła w kwalifikacjach do Ligi Europy. Zieliński rozstał się z Cracovią w 2017 roku. Od dłuższego czasu jest jednak bezrobotny. Po odejściu z Cracovii pracował z Termaliką Nieciecza oraz Arką Gdynia.

Według innych medialnych doniesień na liście potencjalnych nowych trenerów Cracovii przewijają się nazwiska Marcina Brosza oraz Leszka Ojrzyńskiego. Wydaje się jednak, że najpoważniejszym kandydatem jest wspomniany wyżej Jacek Zieliński. Nazwisko nowego trenera Cracovii poznamy prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

Perypetie Michała Probierza są dobrze znane. Chciał odejść z Cracovii, czując się wypalonym, już w zeszłym sezonie. Wówczas jednak umowy z nim nie chciał rozwiązać Janusz Filipiak. Wydaje się, że ostatnie dwie porażki z Radomiakiem i Wisłą Kraków oraz nienajlepsza sytuacja w tabeli ligowej, przelały czarę goryczy. Wraz z odejściem Probierza, masowo ruszyły także plotki, jakoby wkrótce miał zostać on trenerem Legii Warszawa. Nikt jednak nie potwierdza, że raz, że taki kontakt miał miejsce ze strony Wojskowych, a dwa, że Probierz byłby zainteresowany wejściem na tak grząski, a jednocześnie niezwykłe gorący teren. Być może Probierz zrobi sobie przerwę od piłki nożnej, o której wspominał już jakiś czas temu.