Robert Lewandowski z kolejnym rekordem Bundesligi!

Robert Lewandowski z kolejnym rekordem Bundesligi!

Bayern Monachium dość niespodziewanie przegrał w piątek 1:2 z Augsburgiem. Była to druga porażka monachijczyków w tym sezonie Bundesligi, jednak ekipa z Bawarii utrzyma fotel lidera, bowiem drugi w tabeli Bayer Leverkusen ma mecz do rozegrania i cztery punkty straty. Kolejnego gola do swojego dorobku dopisał za to Robert Lewandowski. I tym samym, Polak zdobył kolejny rekord!

Ma to! Robert Lewandowski wyrównał następne osiągnięcie Gerda Muellera

W ostatnim czasie na kapitana reprezentacji Polski spada spora krytyka. Wszystko za sprawą nieobecności na boisku podczas meczu z Węgrami. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali, a w mediach przewijają się różne przecieki, że to nie Sousa chciał mu dać odpocząć, a “Lewy” sam zdecydował się odpuścić. Zostawmy to jednak na boku. W piątek Robert Lewandowski wyrównał rekord Bundesligi jeśli chodzi o gole wyjazdowe w meczach z konkretnym rywalem.

Do tej pory rekord należał do Gerda Muellera, który na wyjazdach zapakował Schalke łącznie 11 bramek. Ten dorobek, ale w starciach wyjazdowych z Augsburgiem wyrównał właśnie Lewandowski. Polak strzelił kontaktowego gola w 38 minucie meczu po asyście Thomasa Muellera. Bayern nie zdołał jednak odmienić losów meczu, przegrywając 1:2. Dla Roberta Lewandowskiego było to już 14 trafienie w tym sezonie Bundesligi, w 12 rozegranych meczach. Poza tym, Polak ma tez osiem goli w czterech meczach Champions League. Zabójcza passa Lewego trwa w najlepsze. Aż można tylko żałować, że nie pomógł reprezentacji w meczu z Węgrami. Zapewne wówczas schodzilibyśmy z boiska jako zwycięzcy.

Tymczasem Robert Lewandowski goni kolejny rekord Gerda Muellera, który w jednym roku w Bundeslidze ustrzelił 42 gole. Lewy ma na koncie 38 trafień i niespełna półtora miesiąca na dogonienie wyczynu z 1972 roku.