Superpuchar Polski: Lech – Raków, gdzie, kiedy, o której, gdzie objerzeć mecz na żywo?

Superpuchar Polski: Lech – Raków, gdzie, kiedy, o której, gdzie objerzeć mecz na żywo?

15 lipca 2022 roku swój pierwszy mecz w ramach PKO Ekstraklasy rozegrają popularne Medaliki. Niespełna tydzień wcześniej czeka ich pierwszy poważny test, w którym to niezwykle trudnym rywalem będzie aktualny mistrz kraju. Kto tym razem będzie miał po swojej stronie więcej argumentów? Lech Poznań – Raków Częstochowa Superpuchar Polski gdzie, kiedy, o której obejrzeć to starcie na żywo?

Lech Poznań – Raków Częstochowa (Superpuchar Polski 2022/23)

Czy jedną decyzją można zniszczyć całą magię rozgrywek Superpucharu Polski? Ależ naturalnie. Wystarczy np. zapowiedzieć, że do boju pośle się wyjątkowo rezerwowy skład tak, jak ma zamiar uczynić to szkoleniowiec poznańskiego Lecha. John van den Brom chciał przełożenia tego meczu ze względu na późniejszą walkę Kolejorza w eliminacjach do Ligi Mistrzów, jednak odmowną decyzję na tę prośbę wydał Polski Związek Piłki Nożnej. Zapowiada się zatem, że pojedynek ten będzie bojem zdecydowanie jednostronnym.

Raków jako zwycięzca tych rozgrywek sprzed roku jawił się już wcześniej jako delikatny faworyt zmagań. Taka, a nie inna strategia przyjęta przez holenderskiego trenera poznaniaków jeszcze bardziej skłania nas ku wierze w powtórkę takiego scenariusza.

Marek Papszun kilkukrotnie już zapowiadał, że jeśli Lech marzy o obronie tytułu w nadchodzącej kampanii, to będzie musiał włożyć w realizacje tego celu dużo więcej wysiłku niż przed rokiem. Pokonanie Dumy Wielkopolski w Superpucharze mogłoby być wyraźnym znakiem w kierunku Mikaela Ishaka i spółki, że nie były to słowa rzucane na wiatr.

Mimo iż ranga tego starcia z uwagi na wymienione wyżej posunięcia z pewnością nieco spadła, to my mimo wszystko zacieramy już ręce na jego pierwszy gwizdek. Oby było to prawdziwe piłkarskie święto. Ich bowiem w naszym kraju ostatnimi czasy jak na lekarstwo.

Gdzie Superpuchar Polski? Stadion

Coroczną tradycją Superpucharu Polski jest fakt rozgrywania tego spotkania na obiekcie umownego gospodarza. W bieżącej edycji jest nim Kolejorz, dlatego też potyczka ta będzie miała miejsce na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

O której Superpuchar Polski? Kiedy?

Stawką rywalizacji pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem jest rzecz jasna Superpuchar Polski. O której rozpoczną się te zmagania jest wyjątkowo istotne z perspektywy każdego, kto zechce śledzić poczynania dwóch czołowych polskich ekip z poprzedniego sezonu. Organizatorzy tego meczu jako godzinę rozpoczęcie wyznaczyli dokładnie 20:10 w dniu 9 lipca 2022r.

Gdzie obejrzeć Superpuchar Polski? Transmisja na żywo

Jak już wspomnieliśmy powyżej, w najbliższą sobotę odbędzie się starcie o Superpuchar Polski. Gdzie obejrzeć ten pojedynek? Tak się składa, że wyłączne prawo do transmitowania tego starcia posiada stacja Polsat. Oprócz tego relacja live powinna pojawić się także na antenach Polsatu Sport Extra.