Luksemburg – Portugalia typy, kursy i zapowiedź (26.03.2023)

Pora na kolejne emocje związane z eliminacjami do mistrzostw Europy 2024. Przedstawiamy wam rewelacyjne Luksemburg – Portugalia typy.

Luksemburg – Portugalia typy i przewidywania

Pora nieco szerzej omówić przygotowane przez nas Luksemburg – Portugalia typy na spotkanie w ramach drugiej kolejki eliminacji mistrzostw Europy 2024, które odbędą się w Niemczech. Domyślamy się, że nasze prognozy raczej nikogo nie dziwią. Mimo to pragniemy je nieco rozwinąć i uargumentować.

Luksemburg - Portugalia typy

Przede wszystkim uważamy, że w tym pojedynku nie padną gole z obu stron. To dlatego, że aż w dziesięciu z ostatnich piętnastu pojedynków z udziałem Portugalii tylko jedna drużyna zdobywała bramkę/i lub mecze kończyły się remisami 0:0.

Poza tym przeczuwamy, że Portugalia wygra bez większego kłopotu. Wszystko dlatego, że ta ekipa triumfowała w pięciu ostatnich starciach przeciwko Luksemburgowi.

A jak ekipy Luksemburgu i Portugalii wypadły w pierwszych meczach eliminacji do Euro 2024? Luksemburg nie zdobył ani jednej bramki, ale też ani jednej nie stracił – zremisował 0:0 ze Słowacją.

Portugalia natomiast rozprawiła się ze zdecydowanie niżej notowanym Liechtensteinem. Ten mecz zakończył się rezultatem 4:0. Wynik rywalizacji już w ósmej minucie otworzył Cancelo. Później trafiali jeszcze Silva oraz Ronaldo. Cristiano “ukąsił” dwukrotnie – najpierw z rzutu karnego, a później z gry.

Po premierowym triumfie w ramach eliminacji Portugalia otwiera zestawienie grupy J. Luksemburg zajmuje natomiast czwartą lokatę. W tej grupie o awans na mistrzostwa Europy w Niemczech walczą również takie reprezentacje jak Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Islandia czy też Liechtenstein.

Oczywiście faworytem tej grupy jest zespół Portugalii. Luksemburg natomiast raczej nie ma większych szans na wywalczenie przepustki na Euro 2024.

Luksemburg – Portugalia ostatnie wyniki

Luksemburg ma za sobą serię remisów. Portugalia natomiast w poprzednich meczach międzynarodowych notowała zarówno wzloty, jak i upadki.

Ostatnie mecze Luksemburgu

  • Słowacja – Luksemburg 0:0
  • Luksemburg – Bułgaria 0:0
  • Luksemburg – Węgry 2:2

Ostatnie mecze Portugalii

  • Portugalia – Liechtenstein 4:0
  • Maroki – Portugalia 1:0
  • Portugalia – Szwajcaria 6:1

Luksemburg – Portugalia bezpośrednie mecze

Ostatni bezpośredni pojedynek tych dwóch drużyn miał miejsce 12 października 2021 roku. Wówczas Portugalczycy wręcz rozbili Luksemburg.

  • Portugalia – Luksemburg 5:0
  • Luksemburg – Portugalia 1:3
  • Luksemburg – Portugalia 0:2

Wcześniej również górą byli Portugalczycy. Najpierw zwyciężyli 2:0, a potem 3:1. W trzech poprzednich spotkaniach Luksemburg strzelił Portugalii zatem tylko jednego gola!

Luksemburg – Portugalia kursy bukmacherskie

Kto jest faworytem bukmacherów? Chyba nikogo nie powinny dziwić typy, że zdecydowanie większe szanse na odniesienie triumfu mają tutaj Portugalczycy. Poniższe kursy na wynik mówią same za siebie.

Gdzie oglądać Luksemburg – Portugalia? Transmisja

Spotkanie Luksemburgu z Portugalią zaplanowano na 26 marca 2023 roku. O której Luksemburg – Portugalia? Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się o 20:45.

Oczywiście dostępna będzie bezpośrednia transmisja z tego pojedynku. Przekaz live pojawi się na Polsacie Sport Premium 1.