GP Włoch 2022: o której wyścig F1? Godzina rozpoczęcia, typy i zakłady bukmacherskie (11.09)

11 września przyniesie kolejne emocje dla wszystkich miłośników Formuły 1. Właśnie tego dnia odbędzie się wyścig w ramach Grand Prix Włoch. O której wyścig F1 Włochy? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym tekście.

F1 GP Włoch – godzina wyścigu, o której i kiedy rozpocznie się ściganie?

To już kolejny weekend z Formułą 1. Tym razem przyszedł czas na rywalizację w ramach F1 Włochy 2022. Oczywiście przed wyścigiem tradycyjnie odbędą się kwalifikacje. Zostały one przewidziane na 10 września, godz. 16:00.

f1 włochy 2022

Warto śledzić kwalifikacje, bo pokażą one, w jakiej dyspozycji znajdują się poszczególni kierowcy. W ciemno można zakładać, że w czołówce znajdzie się Max Verstappen. Holender ostatnimi czasy jest w niesamowitym gazie i wygrywa wyścig za wyścigiem. Ma na pewno spore szanse, by ponownie okazać się najlepszym zawodnikiem.

Czy tak się stanie? Tego dowiemy się już 11 września. Właśnie tego dnia zorganizowane zostaną zmagania w ramach GP Włoch 2022. Na ten moment pewnie czeka wiele osób. Warto wygospodarować sobie nieco czasu, by móc uważnie śledzić poczynania kierowców na torze w miejscowości Monza.

F1 GP Włoch godzina rozpoczęcia rywalizacji została wyznaczona na 15:00. Około 120 minut później powinniśmy już znać nazwisko zwycięzcy.

Grand Prix Włoch F1 – typy na zwycięzcę i nie tylko

Wyścig F1 11.09 z pewnością przyciągnie przed ekrany telewizorów wiele osób. Być może część z nich zdecyduje się również na to, by wybrać się do bukmachera. Dla takich fanów F1 mamy wyjątkowe typy.

Max Verstappen znów nie znajdzie pogromcy?

Nie ma co ukrywać – Max Verstappen ostatnimi czasy prezentuje się wybornie. Holender wygrał cztery wyścigi z rzędu. My przewidujemy, że będzie kontynuować tę znakomitą passę. Bo dlaczego miałoby być inaczej? Jest w gazie, więc jak najbardziej może to wykorzystać.

Ponadto przeczuwamy, że podczas Formuła 1 Włochy Charles Leclerc będzie musiał uznać wyższość Carlosa Sainza. Monakijczyk początek walki o mistrzostwo świata miał bardzo dobry, ale później spuścił z tonu. Ze Sainzem przegrał choćby w Belgii. Teraz też może się tak zdarzyć.

Wyniki kwalifikacji F1 GP Włoch

Oczekując na wyścig w ramach Grand Prix Włoch, warto śledzić wyniki kwalifikacji. To pokaże, na co stać poszczególnych uczestników elitarnego cyklu. Z pewnością wielu zawodników ma chrapkę na pole position. Największe szanse na wywalczenie tego sukcesu przypisuje się Maxowi Verstappenowi.

Przypomnijmy, że F1 Włochy godzina rozpoczęcia kwalifikacji to 16:00. Blisko 24 godziny później czeka nas początek wyścigu.

Kto wygrał GP Włoch F1 w poprzednim sezonie?

W 2021 roku kwalifikacje przed Grand Prix Włoch wygrał Valtteri Bottas. Drugi był Lewis Hamilton, a trzeci Max Verstappen. W wyścigu najlepiej spisał się natomiast Daniel Ricciardo. Drugą lokatę wywalczył Lando Norris, a trzecią – Valtteri Bottas.

Warto odnotować, że jako trzeci wyścig ukończył Sergio Perez, ale niestety stracił to miejsce ze względu na karę pięć sekund. Dostał ją za opuszczenie toru i zyskanie przewagi.

Jeżeli jeszcze nie wiesz F1 o której wyścig Grand Prix Włoch, to przypominamy, że te zmagania przewidziano na godzinę 15:00. Odbędą się one 11 września.

Najważniejsze pytania przed Grand Prix Włoch F1 2022

  • O której wyścig F1 Włochy?

Pytasz F1 GP Włoch o której się rozpocznie? Godzina startu to 15:00.

  • O kim można powiedzieć, że są faworytami Grand Prix Włoch 2022?

Na pewno wielkim faworytem tego wyścigu jest Max Verstappen. Może jednak ktoś go zatrzyma? Czas pokaże.

  • Kto był najlepszy w zeszłym roku?

W 2021 roku wygrał Daniel Ricciardo.